Wąż w dekolcie, pościg za strusiem, najgłupsi przestępcy. Przyznaliście nagrody

Najlepsze policyjne filmy, najgłupszy przestępca, najfajniejsze historie ze zwierzętami - w tych trzech kategoriach głosowaliśmy na wydarzenie roku serwisu Policyjni.pl. Wy wybraliście zwycięzców. Wczoraj, ci dzięki którym dowiedzieliśmy się o tych zdarzeniach, czyli rzecznicy prasowi komend wojewódzkich policji, dostali dyplomy i kubki.

III miejsce w kategorii najlepsze policyjne filmy (12% głosów): Wyprzedzał auta na jednym kole

Motocyklista z Gorzowa Wielkopolskiego, który z zawrotną prędkością wyprzedzał jadąc na jednym kole rząd samochodów zapłacił za swoje popisy 1000 złotych mandatu i otrzymał 16 punktów karnych.

Dyplom dla zespołu prasowego KWP w Gorzowie Wielkopolskim oraz kubek odebrał Sławomir Konieczny.

III miejce w kategorii najgłupszy przestępca (13 % głosów): Złodziej zaklinował się w kontenerze z używanymi ubraniami

Podczas patrolu policjanci na jednej z ulic w Strzelcach Opolskich zauważyli mężczyznę uwięzionego w kontenerze na odzież. Aby go wydostać trzeba było wzywać straż pożarną. Okazało się, że 18 - latek chciał ukraść używane ubrania.

Dyplom dla zespołu prasowego KWP w Opolu oraz kubek odebrał Maciej Milewski.

III miejsce w kategorii najfajniejsze historie ze zwierzętami (11% głosów): Podczas przesłuchania z dekoltu 19-latki wypełzł wąż

Podczas przesłuchania w komendzie policji w Otwocku z dekoltu 19-letniej kobiety wypełzł młody pyton królewski. Dorota M. nie potrafiła wytłumaczyć, dlaczego nie poinformowała policjantów, że na własnym ciele ukrywa węża.

Dyplom dla zespołu prasowego stołecznej policji oraz kubek odebrał Maciej Karczyński.

II miejsce w kategorii najlepsze policyjne filmy (14% głosów): Szalejący TIR

Litewski kierowca tira nie zważając na znaki i przepisy drogowe niebezpiecznie wyprzedzał inne pojazdy, nawet gdy jechali za nim policjanci z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi. Zatrzymany 23-latek twierdził, że 'wszyscy jeżdżą tak jak on'. Został ukarany 1000 złotowym mandatem.

Dyplom dla zespołu prasowego KWP w Białymstoku oraz kubek odebrał Andrzej Baranowski.

 

II miejce w kategorii najfajniejsze historie ze zwierzętami (14%głosów): Otworzyła sedes a tam dwumetrowa anakonda

Historię jak z horroru przeżyła w swojej toalecie 73-letnia mieszkanka śródmieścia Wrocławia. Gdy podniosła klapę od ubikacji zobaczyła w środku sporej długości węża.

Przerażona kobieta natychmiast zamknęła klapę i zaczęła dzwonić do straży miejskiej i policji. Razem z mundurowymi do mieszkania przyjechał weterynarz, który wyciągnął gada z sedesu. - Okazało się, że jest to dwumetrowa anakonda, wąż z gatunku dusicieli.

Dyplom dla zespołu prasowego KWP we Wrocławiu oraz kubek odebrał Paweł Petrykowski.

II miejsce w kategorii najgłupszy przestępca (14% głosów): Porywacze przez dwa dni negocjowali okup. Nie wiedzieli, że ofiara im uciekła :

Uwięzili kobietę w przyczepie campingowej. Za jej uwolnienie żądali 400 tys. zł. Gdy porywacze negocjowali okup, kobieta uciekła. A oni dalej negocjowali...

Dyplom dla zespołu prasowego KWP w Łodzi oraz kubek odebrała Magdalena Zielińska.

I miejsce w kategorii najgłupszy przestępca (22% głosów): Omawiali skok pod oknem komendy

Mysłowicka policja zatrzymała czterech oszustów, którzy przed komendą umawiali się na wyłudzenie kredytu. Nie wiedzieli, że przez otwarte okno słuchają ich policjanci. Funkcjonariusze przyznali, że o mało nie poumierali ze śmiechu słuchając ich rozmowy.

I miejsce w kategoriach najlepsze policyjne filmy i najfajniejsze historie ze zwierzętami: Policyjny pościg za strusiem

Ponad godzinę trwała obława na strusia, który uciekł z fermy w Zawadzie. Ptak próbował przebiec w Głogoczowie przez drogą krajową Kraków-Zakopane.  W obławie na strusia uczestniczyły dwa radiowozy z Myślenic.

Ta informacja zdobyła, a właściwie film, zdobył 31 procent Waszych głosów w kategorii najlepszy policyjny film oraz aż 54 procent głosów w kategorii najfajniejsze historie ze zwierzętami.

Jak się okazało film powstał właściwie przypadkiem. Bo załoga goniąca strusia postanowiła go sfilmować komórką. Nikt im nie kazał. Dlatego dwóch starszych sierżantów z Myślenic dostało po kubku i dyplomie. Dostał też rzecznik prasowy małopolskiej policji Dariusz Nowak. On też odebrał nagrody dla dzielnych pogromców strusia.

 

A o to dyplomy i kubki

Takie dyplomy i kubki dostali ci, których informacje uznaliście za najfajniejsze.

Więcej o: