Dzień na zdjęciach: środa, 1 grudnia

Orban w Polsce, Gronkiewicz-Waltz prezydentem, Kittel przed komisją

Łukaszenka na szczycie OBWE

Kazachstan. W stolicy kraju Astanie rozpoczął się szczyt Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE). W szczycie wziął udział między innymi prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka (na zdjęciu koło Przewodniczącego Rady Europejskiej Hermana Van Rompuya)

Polsko-węgierska prezydencja w UE

Warszawa. W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów premier Donald Tusk spotkał się z premierem Węgier Wiktorem Orbanem. Spotkanie dotyczyło między innymi prezydencji w Unii Europejskiej w roku 2011. W pierwszej połowie roku obejmują ją Węgry, w drugiej - Polska.

Gronkiewicz-Waltz znowu prezydentem

Warszawa. W ratuszu miasta odbyła się uroczystość zaprzysiężenia na prezydenta Hanny Gronkiewicz-Waltz (PO), która w ostatnich wyborach samorządowych wybrana została na drugą kadencję prezydenta stolicy.

Nowe motocykle dla policji

Katowice. Katowicka policja dostała nowe motocykle. Każda maszyna ma 97 koni mechanicznych i 1000 centymetrów sześciennych pojemności silnika

Kittel na podsłuchu

Warszawa. Przed sejmową komisją do spraw nacisków zeznawał dziennikarz śledczy Bertold Kittel. Zeznawał w sprawie podsłuchiwania przez służby dziennikarzy w latach 2005-2007. Jak twierdzi sam był podsłuchiwany w roku 2006 i 2007.

Świateczna zbiórka żywności

Warszawa. Happeningiem, którzy przeszedł z wózkami sklepowymi przez centrum miasta zachęcano mieszkańców stolicy do włączania się w akcję świątecznej zbiórki żywności. Każdy zainteresowany wspomożeniem ubogich rodzin może w supermarketach zrobić zakupy i przekazać na potrzeby akcji. Żywność trafi na świąteczne stoły najbardziej potrzebujących rodzin.