Znane nazwiska na wagę złota. Zwłaszcza w wyborach

Znani politycy są na wagę złota w polityce. Co jednak, jak partia nie ma popularnych działaczy? Można wciągnąć na listę anonimowe osoby... byleby miały znane nazwiska.
Wojciech Olejniczak i Grzegorz Napieralski Wojciech Olejniczak i Grzegorz Napieralski Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Wyborcza.pl

Napieralskich u nich dostatek

KKW Lewica to konkurent SLD. Komitet wystawił swoje listy w zachodniopomorskim, gdzie wpływy Sojuszu są największe. A listy otwierają: Michał Napieralski, Bożena Napieralska, Zbigniew Olejniczak. - Komitet Lewica robi sobie żarty z poważnych wyborów, żarty z lokalnego parlamentu - denerwuje się Dawid Krystek, szef szczecińskiego SLD i dyrektor biura poselskiego Grzegorza Napieralskiego.


Nie ten Galla

Ryszard Galla - widoczny na zdjęciu - to bardzo popularny polityk na Opolszczyźnie. Prezes Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim i jedyny poseł mniejszości niemieckiej. Ryszard Galla (drugi) to natomiast kandydat na prezydenta Opola z komitetu ?Niezależni?. Przy jego nazwisku PAP stawia podpis - nie mylić ?z tym? Ryszardem Gallą.

Ten drugi Galla działał kiedyś w Samoobronie i od kilku lat szuka swojego miejsca w polityce.

Gdańscy anarchiści Gdańscy anarchiści Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Wyborcza.pl

Z KORYTEM i Adamowiczem

Gdańscy anarchiści nieźle zamieszali w tych wyborach. Najpierw założyli prowokacyjny komitet GUWNO, a potem, po decyzji sądu, zmienili nazwę na KORYTO. Postanowili również uprzykrzyć życie prezydentowi tego miasta - Pawłowi Adamowiczowi. Wystawili więc... Dariusza Adamowicza. Zobaczymy, ile głosów mu podbierze.

 

Katarzyna Munio i Jarosław Kaczyński przed banerem postawionym parę kroków
od domu prezesa PiS-u Katarzyna Munio i Jarosław Kaczyński przed banerem postawionym parę kroków od domu prezesa PiS-u fot. materiały prasowe

Jarosław Kaczyński, ale nie prezes

W pobliżu domu prezesa PiS stanął wielki plakat z podpisem: "Jarosław Kaczyński: popieram Katarzynę Munio". Ta pani polityk jest kandydatką Wspólnoty Samorządowej na prezydenta Warszawy. Konkurentką dla startującego z poparciem PiS-u: Czesława Bieleckiego. Munio nie popiera zaś prezes PiS, ale były wiceszef BOR. Jednak na plakacie tego nie napisano.

 

75 Kaczyńskich, 58 Komorowskich

Niestety nazwiska się nie wybiera, więc większość kandydatów walcząc o głosy liczy na swoje zalety i program, a nie znane nazwisko. Zapewne większość z 287 Pawlaków, 75 Kaczyńskich 54 Komorowskich 20 Małyszów, 22 Ziobrów, 5 Tusków, 3 Palikotów tak właśnie robi.

Więcej o: