Karnawał w Rio de Janeiro

Zobacz paradę najlepszych szkół samby w Brazylii!
Miss Brazylii 2007 -  Natalia Guimaraes ze szkoły tańca Vila Isabel. Miss Brazylii 2007 - Natalia Guimaraes ze szkoły tańca Vila Isabel. Fot. Dado Galdieri AP
Brazylia. Punkt kulminacyjny karnawału to występy 12 szkół samby na słynnym Sambodromie w Rio de Janeiro Brazylia. Punkt kulminacyjny karnawału to występy 12 szkół samby na słynnym Sambodromie w Rio de Janeiro Fot. Dado Galdieri AP
Brazylia. Show tancerzy ze szkoły Unidos do Viradouro na sambodromie w Rio de Janeiro Brazylia. Show tancerzy ze szkoły Unidos do Viradouro na sambodromie w Rio de Janeiro Fot. Dado Galdieri AP
Modelka Luiza Brunet ze szkoły samby Imperatriz Leopoldinense. Modelka Luiza Brunet ze szkoły samby Imperatriz Leopoldinense. Fot. Dado Galdieri AP
Pomalowani na złoto tancerze ze szkoły Unidos da Viradouro. Pomalowani na złoto tancerze ze szkoły Unidos da Viradouro. Fot. Ricardo Moraes AP
Brazylia. Juliana Paes podczas tańca na Sambodromie (szkoła samby Unidos de Viradouro) Brazylia. Juliana Paes podczas tańca na Sambodromie (szkoła samby Unidos de Viradouro) Fot. Dado Galdieri AP
Platforma z tancerzami szkoły Unidos da Viradouro. Platforma z tancerzami szkoły Unidos da Viradouro. Fot. Ricardo Moraes AP
Szkoła samby Portel. Szkoła samby Portel. Fot. Dado Galdieri AP
Platforma poświęcona setnej rocznicy imigracji Japończyków do Brazylii. Show przygotowała szkoła samby Porto da Pedra. Platforma poświęcona setnej rocznicy imigracji Japończyków do Brazylii. Show przygotowała szkoła samby Porto da Pedra. Fot. Ricardo Moraes AP
- To ma być wspólna, radosna zabawa, dzięki której będziemy promować wielokulturowych charakter naszego miasta - To ma być wspólna, radosna zabawa, dzięki której będziemy promować wielokulturowych charakter naszego miasta" - mówiła Skiba. Jak tłumaczyła, parada ma nawiązywać do podobnych światowych imprez, takich jak Karnawał w Rio, Notting Hill Carnival czy uliczne fiesty w Hiszpanii. (Na zdjęciu karnawał w Rio de Janeiro) Fot. Ricardo Moraes AP
Platforma szkoły Beija Flor. Platforma szkoły Beija Flor. Fot. Ricardo Moraes AP
Więcej o: