Najgłupszym przestępcą roku 2011 został...

Uwaga, uwaga! Głosowanie na najgłupszego przestępcę roku 2011 dobiegło końca! W zaciętej walce o miejsce na podium zwyciężyli...

III miejsce (14% głosów): Włamywacz udawał trupa, a na twarzy miał nieżywą mysz

Kiedy 37-latek zobaczył, że do domu, do którego się włamał, wchodzą policjanci, postanowił ratować się w bardzo oryginalny sposób. Położył się pod stołem, przykrył watą szklaną i udawał, że nie żyje. Wizerunku nieboszczyka dopełniła martwa mysz, której nie zdążył zdjąć z twarzy...

Do zdarzenia doszło tuż przed północą, kilka kilometrów od Ostródy. Policjanci powiadomieni o odgłosach wybijanej szyby w niezamieszkałym domu, udali się we wskazane miejsce. "Przywitał" ich tam agresywny amstaff, który warował pod oknem. Jak się okazało, pies czekał na swego pana i odstraszał ewentualnych nieproszonych gości, kiedy jego właściciel plądrował mieszkanie.

Po wejściu do budynku mundurowi zauważyli włamywacza, a właściwie jego buty. 37-latek schował się przed policjantami pod stołem i udawał trupa. Sprawca przykrył się watą szklaną, jednak była ona za krótka i włamywaczowi wystawały spod niej nogi. Kiedy policjanci podnieśli przykrycie i odsłonili leżącego mężczyznę, okazało się, że na twarzy ma nieżywą mysz, której w pośpiechu nie zrzucił z głowy. Talent aktorski włamywacza na nic się jednak zdał i szybko wyszło na jaw, że martwy nie jest.

Funkcjonariusze znaleźli torbę, w której 37-latek schował łupy. W chwili zatrzymania mężczyzna miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat więzienia.

 

Tak wygląda przestępca, który próbował okraść... mistrza sztuk walki >>
Kliknij, by obejrzeć galerię Seks na basenie w Opocznie. Ktoś wrzucił nagranie do internetu [WIDEO +18] >>
Kliknij, by obejrzeć galerię

II miejsce (18% głosów): Idioci umawiali się na skok na policyjnej częstotliwości

Dwaj młodzi mężczyźni, planując kradzież naczepy tira rozmawiali o tym przez radiotelefon na... policyjnej częstotliwości. Rozmowie przysłuchiwał się jeden z funkcjonariuszy, który ustalił, gdzie znajdują się niedoszli złodzieje i wysłał tam policyjny patrol.

Podczas nocnej służby dyżurny słubickiej komendy usłyszał jak dwóch młodych mężczyzn rozmawia na radiowej częstotliwości używanej przez tamtejszą policję. Z ich konwersacji wynikało, że jeżdżą po słubickich parkingach z zamiarem kradzieży naczepy. Było to na początku czerwca.

Policjant domyślił się, na jakim parkingu znajdują się rozmówcy i wysłał tam patrol. Przy jednej z naczep, policjanci zatrzymali 34-letniego mieszkańca Szczecina. Mężczyzna miał radiotelefon ustawiony na częstotliwości zastrzeżonej dla policji.

Prokurator w Słubicach przedstawił 34-latkowi zarzut usiłowania kradzieży naczepy oraz bezprawnego używania częstotliwości zastrzeżonej dla policji. Mężczyzna trafił na miesiąc do aresztu. Naczepa o wartości 110 tys. zł wraz z towarem w postaci papieru do drukarek za 80 tys. zł została zabezpieczona przez policję.

Sprawę przejęło Centralne Biuro Śledcze. Jego funkcjonariusze tydzień temu zatrzymali drugiego mężczyznę - 32-letniego gorzowianina. Po przesłuchaniu został on zwolniony za poręczeniem w wysokości 10 tys. zł.

I miejsce (18% głosów): 18-latka z Wałcza sprzedawała klientom 14-latki

Pewna 18-latka z Wałcza w zachodniopomorskim sprzedawała klientom usługi seksualne 14-latek. Kiedy jeden z mężczyzn nie chciał zapłacić za seks, przedsiębiorcza dziewczyna postanowiła poprosić o pomoc... policjantów.

18-latka zatrudniała od kilku miesięcy trzy 14-letnie koleżanki - dowiedziało się Radio Zet. Umawiała je z mężczyznami i dowoziła na miejsce.

Jeden z klientów nie chciał zapłacić za seks z 14-latką. Wtedy 18-latka zadzwoniła na policję, prosząc o pomoc w wyegzekwowaniu pieniędzy.

Policjanci sprawą się zainteresowali, ale nie tak, jak oczekiwała sutenerka. Powiadomili prokuraturę 18-latka usłyszała już zarzuty. Może trafić na 10 lat za kratki.

Za seks z nieletnią odpowie też klient, który nie chciał zapłacić. Policjanci poszukują innych mężczyzn, którzy korzystali z usług nieletnich prostytutek.

 

Tak wygląda przestępca, który próbował okraść... mistrza sztuk walki >>
Kliknij, by obejrzeć galerię Seks na basenie w Opocznie. Ktoś wrzucił nagranie do internetu [WIDEO +18] >>
Kliknij, by obejrzeć galerię

Kliknij na obrazek i zobacz wszystkie historie, które brały udział w konkursie

Więcej o: