Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]

Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]

 • wtorek, 10 marca 2020
 • Do tej pory potwierdzono w Polsce 22 przypadki zakażenia koronawirusem. Pacjenci przebywają w szpitalach w Warszawie, Poznaniu, Zielonej Górze, Wrocławiu, Raciborzu, Cieszynie, Krakowie i Lublinie. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji!

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Ministerstwo Finansów: Dodatkowe środki na działania związane z koronawirusem.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Rzecznik Praw Pacjenta przedstawia najważniejsze prawa i obowiązki pacjenta, które dotyczą obecnej sytuacji związanej z zakażeniem koronawirusem. - Pacjencie, aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa zapoznaj się z zasadami bezpieczeństwa oraz Twoimi prawami i obowiązkami, które odnoszą się i są zalecane w obecnej sytuacji - czytamy.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • W poniedziałek mężczyzna, mieszkaniec powiatu legionowskiego, uciekł z kwarantanny, który w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem przebywał w Szpitalu Zakaźnym w Warszawie w poniedziałek rano uciekł z placówki. Szpital zawiadomił policję. Jeszcze tego samego dnia pacjent został namierzony przez policję i odwieziony do szpitala. Czytaj więcej TUTAJ.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Michał Dworczyk w TVN24: Według mojej wiedzy gen. Mika, u którego stwierdzono koronawirusa nie miał kontaktu z najważniejszymi osobami w państwie. Nie był na Radzie Bezpieczeństwa Narodowego czy na innych spotkaniach w ramach zespołów kryzysowych.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Przypominamy, że w związku z koronawirusem NFZ uruchomił bezpłatną i całodobową infolinię.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Wojewoda lubelski poinformował, że pacjent jest w stanie ciężkim i przebywa w szpitalu w Bełżycach. - Najbliżsi członkowie rodziny transportowani są do szpitala w Lublinie. Wśród tych osób prawdopodobnie jest osoba, która jest nosicielem. Związane to jest z jej pobytem na terenie Włoch. Będzie ona izolowana na oddziale zakaźnym - powiedział Lech Sprawka. W związku z potwierdzeniem koronawirusa u mieszkańca woj. lubelskiego w całym regionie podniesiono gotowość szpitali.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Francuskie Ministerstwo Zdrowia: Do 33 osób wzrósł bilans ofiar śmiertelnych koronawirusem we Francji. Rano było ich 30. W ciągu doby liczba nowych zakażeń zwiększyła się o 372 przypadki. We wtorek rano było ich 1412.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Unijni przywódcy uzgodnili, że państwa członkowskie będą ściśle współpracować w walce z koronawirusem. Poinformował o tym po 3-godzinnej telekonferencji szef Rady Europejskiej Charles Michel. Ministrowie zdrowia i spraw wewnętrznych z 27 krajów mają się codziennie kontaktować w sprawie podejmowanych decyzji. Jednym z priorytetów ma być zapewnienie sprzętu ochronnego - maseczek i urządzeń wspomagających oddychanie. Przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen poinformowała, że Bruksela zgromadzi informacje o zapasach w krajach członkowskich. Ponadto europejscy liderzy ustalili też, że podejmą wszystkie możliwe decyzje, by uniknąć finansowej i gospodarczej niestabilności w państwach członkowskich.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • W programie marszałek Senatu wysnuł własną teorię na temat epidemii koronawirusa we Włoszech. - Wokół Mediolanu jest małe Wuhan. Populacja chińska, która tam mieszka pochodzi z miasta Wuhan. Pojechali na chiński nowy rok i masowo wrócili przywożąc koronawirusa, a w drugiej fali przyjechały ich rodziny, które uciekały z zamykanego Wuhan i to spowodowało całą sytuację. Spora część tych Chińczyków pracowała w domach starców i oni pozarażali tych starych ludzi, którzy z natury są bardziej narażeni na śmiertelne powikłania niż młodzi - powiedział Tomasz Grodzki.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Marszałek Senatu odniósł się do swojego niedawnego wyjazdu do Włoch. - Jako osoba rozsądna sprawdziłem, że w promieniu 30 km od miejsca, w którym byłem nie było ani jednego przypadku koronawirusa, a jak przerwałem swój urlop i wyjeżdżałem, to w promieniu 30 km był jeden przypadek - powiedział Tomasz Grodzki. Dodał, że poleca, aby zachować rozsądek. - W momencie, kiedy ja przyleciałem z Monachium, to dwoje naszych senatorów przyleciało z Paryża, gdzie byli obsługiwani przez kelnerów, którzy okazali się zarażeni. Pies z kulawą nogą się tym nie zainteresował. Dopiero ja im poleciłem kwarantannę - zaznaczył polityk.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • - Jeżeli tysiące ludzi pójdą na kwarantannę, to gospodarka stanie - powiedział w "Kropce nad I" marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Andrzej Duda zaapelował, aby szczególnie zadbać o seniorów. - Wiem, że, jako Polacy, doskonale zdamy egzamin z odpowiedzialności i solidarności - zakończył orędzie prezydent.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • - Na moją prośbę odbyło się specjalne posiedzenie Sejmu, na którym przyjęto ustawę mającą ułatwić walkę z koronawirusem. Niezwłocznie ją podpisałem i już obowiązuje. Dzisiaj zwołałem posiedzenie RBN, by rząd i przedstawiciele opozycji mogli ze mną wspólnie rozmawiać o zapewnieniu Polakom bezpieczeństwa. Dziękuję wszystkim za udział, za konstruktywną dyskusję, przedstawicielom opozycji za odpowiedzialną postawę. Walka z koronawirusem nie ma barw politycznych - powiedział prezydent Dudy - Nie możemy ulec panice. Zwracam się do wszystkich rodaków, abyśmy pamiętali, że tylko wspólnym działaniem możemy go zwalczyć. Naszą bronią jest wiedza, rozsądek i higiena - dodał.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • - Wirus w ostatnich dniach dotarł także do Polski. Spodziewaliśmy się tego. Wiemy, że liczba osób zarażonych będzie w najbliższych dniach rosnąć. Zapewniam, że władze Rzeczypospolitej wcześniej podjęły odpowiednie kroki, by się do tego wyzwania przygotować. Teraz podejmowane są konieczne, zdecydowane działania, które mają jak najskuteczniej chronić Polaków. Wprowadzone zostały kontrole sanitarne na granicach naszego kraju. Wydana została decyzja o zakazie organizacji imprez masowych. W następnych dniach podejmowane będą kolejne niezbędne kroki - powiedział Andrzej Duda w trakcie orędzia dot. koronawirusa. Dodał, że sprawa jest poważna i nie wolno jej lekceważyć. - To nie sprawa rządu, to sprawa każdego Polaka - podkreślił.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Stwierdzono 22 przypadek zakażenia koronawirusa w Polsce. - Potwierdzony wynik dotyczy mężczyzny z województwa lubelskiego, który przebywa w szpitalu w Bełżycach. Pacjent to osoba w sile wieku - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Zwierzchnik białoruskich katolików wzywa do modlitw, które mają pomóc w walce z koronawirusem. Arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz zaapelował do księży i wiernych, aby podczas każdego nabożeństwa modlili się w intencji ochrony narodu przed "niebezpieczną zaraźliwą chorobą" oraz w intencji chorych, lekarzy i wszystkich pracowników służby zdrowia. Metropolita mińsko-mohylewski zaapelował jednocześnie do wiernych "o zachowanie spokoju, wykonywanie poleceń duchowieństwa i lekarzy oraz poświęcenie szczególnej uwagi przestrzeganiu odpowiednich norm sanitarnych". Na Białorusi dotychczas wykryto dziewięć przypadków zakażenia koronawirusem. Ministerstwo zdrowia twierdzi, że u trzech osób choroba została już wyleczona i niedługo zostaną one wypisane ze szpitali.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Czeski rząd zamknął na dwa tygodnie wszystkie szkoły podstawowe i średnie oraz uniwersytety. Przedszkola oraz szkoły artystyczne mogą prowadzić zajęcia, ale rząd radzi ich władzom rozważenie również ich zamknięcia. Łącznie zamknięcie placówek dydaktycznych dotknie milion 400 tysięcy uczniów i studentów. Personelowi dydaktycznemu rząd zalecił prowadzenie zajęć z uczniami on-line albo samodokształcanie w trybie domowym. Do tej pory w Czechach koronawirusem zakaziło się 41 osób. Rodzicom dzieci, które pozostaną w domu przysługuje zasiłek pielęgnacyjny. W Czechach wprowadzono dzisiaj również zakaz wszelkich zgromadzeń publicznych i prywatnych, w tym o charakterze artystycznym czy sportowym - takich, w których udział ma wziąć co najmniej 100 osób. Władze zapowiedział, że będą kontrolować liczbę uczestników takich imprez. Mecze ligi hokejowej czy piłkarskiej mogą się odbywać, ale przy pustych trybunach. Ograniczenia na razie nie dotyczą restauracji, centrów handlowych czy stoków narciarskich. Na przejściach granicznych z Austrią i Niemcami pojawią się dodatkowe policyjne patrole, które będą kierowcom pasażerom wybranych aut mierzyli temperaturę.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Łukasz Szumowski w "Gościu Wydarzeń" powiedział, że większość zakażonych to osoby, które przyjechały z Niemiec. - Jeżeli poddajemy kwarantannie osoby, które są w grupie ryzyka, to mamy szanse wyłapać zakażonych - podkreślił minister zdrowia. Szef resortu odniósł się do zarzutów, że w Polsce wykonywanych jest zbyt mała liczba testów w kierunku zakażenia koronawirusem. - Testy robimy w zależności od ryzyka, czyli im więcej osób w kraju, tym więcej testów - dodał i zaznaczył, że w Polsce można przeprowadzić tyle testów dziennie co w Wielkiej Brytanii. Podkreślił, że sprzętu medycznego nie zabraknie. (...) Robimy więcej mając 20 zakażonych, niż inne kraje mając ich więcej - stwierdził.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Podczas wieczornej konferencji prasowej szef włoskiej ochrony cywilnej Angelo Borrelli poinformował, że liczba zakażonych koronawirusem we Włoszech od początku epidemii przekroczyła 10 tysięcy osób. Ponad tysiąc zakażonych wyzdrowiało. Liczba

  zmarłych wzrosła do 631. - Chciałem sprecyzować, że nie chodzi o zgony z powodu koronawirusa. Te osoby, oprócz koronawirusa, cierpiały na kilka innych poważnych schorzeń - podkreślił.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka i marszałek Senatu Tomasz Grodzki przedstawili na konferencji prasowej w Sejmie trzy postulaty, które zostały zgłoszone podczas dzisiejszego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego w sprawie koronawirusa. Chodzi o zwiększenie liczby przeprowadzanych testów celem odseparowania chorych, zabezpieczenie służb medycznych w środki ochrony osobistej oraz doposażenie szpitali. Grodzki dodał, że obecnie możliwości polskich laboratoriów sięgają do dwóch tysięcy badań dziennie i mamy zapas kilku tysięcy testów. Jego zdaniem, konieczne jest ich dokupienie, aby polscy obywatele mieli taki sam dostęp do tych badań, jaki mają obywatele innych państw Unii Europejskiej.

  Powiedział też, że kluczowe jest zabezpieczenie lekarzy i pielęgniarek przed zachorowaniem, ponieważ według prognoz liczba zarażonych będzie rosnąć.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Lista odwołanych imprez masowych w Polsce. Lista wydarzeń, które się nie odbędą TUTAJ.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Pałac Elizejski wprowadza środki mające uchronić prezydenta Francji przed zarażeniem się koronawirusem. Nie oznacza to, że Emmanuel Macron nie może opuszczać murów swojej siedziby. Ograniczono liczbę osób, które miałyby spotkać się z prezydentem. Znacznie zmniejszono także liczbę posiedzeń i spotkań. Jutrzejsza, tradycyjnie organizowana w środę, Rada Ministrów ma przebiegać zgodnie z planem. Nie będzie w niej uczestniczył minister kultury Franck Riester. Wyniki testów potwierdziły, że jest zarażony koronawirusem. Szef resortu przebywa w domu na dwutygodniowej kwarantannie i zarządza sprawami ministerialnymi przy pomocy internetu. Wszystkie przedmioty, których dotknie prezydent: długopisy, ołówki czy dokumenty są wcześniej dezynfekowane, podobnie jak sale spotkań pomiędzy poszczególnymi posiedzeniami. Znacznie zwiększono przestrzeń między krzesłami przy stole obrad. Osoby spotykające się z Emmauelem Macronem pierwszy raz przechodzą wywiad mający ustalić, w którym kraju ostatnio przebywały.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk w KPRM: Przedsiębiorcy organizujący przewóz pasażerów na liniach międzynarodowych właściwie już nie funkcjonują. Zamarł międzynarodowy przewóz osób. Propozycje się tworzą, są opracowywane również przez zespół Ministerstwa Finansów, który testuje te rozwiązania.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • - A u nas testów za mało, za to rząd zadowolony z tego jak walczy z wirusem - pisze Tomasz Lis.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Informacje o koronawirusie na przystankach Warszawskiego Transportu Publicznego.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Kancelaria Premiera: Ułatwienia dla przedsiębiorców w związku z koronawirusem.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Kanclerz Niemiec Angela Merkel opowiedziała się za wprowadzeniem zaostrzonych środków bezpieczeństwa w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Zapewniła, że rząd zrobi wszystko, by walczyć z epidemią. Niemiecka kanclerz wzięła udział w zamkniętym posiedzenie frakcji CDU w Bundestagu. Angela Merkel powiedziała, że najprawdopodobniej 60 lub nawet 70 proc. mieszkańców Niemiec zostanie zakażonych koronawirusem. Jak twierdzą media, po tych słowach zapanowała wśród parlamentarzystów długa cisza. Kanclerz jednak zapewniła, że rząd będzie z całych sił walczył z koronawirusem. - Trzeba się spieszyć, aby rozprzestrzenianie się patogenu nas nie wyprzedzało - dodała.

  Szacunki kanclerz potwierdził minister zdrowia Jens Spahn. - Należy się faktycznie spodziewać do 70 proc. zakażonych osób, chyba że wcześniej zostanie opracowana skuteczna szczepionka - powiedział szef resortu. Jego zdaniem 80 proc. zarażonych osób przejdzie chorobę bezobjawowo.

  Eksperci obawiają się, że w przypadku szczytu zachorowań może zabraknąć w niemieckich placówkach medycznych wolnych łóżek. Federalne ministerstwo zdrowia zapewnia, że obecnie dysponuje 28 tys. łóżek. Jak twierdzi agencja DPA, szef federalnego MSW Horst Seehofer miał kontakt z osobą podejrzaną o zakażenie koronawirusem i musiał poddać się domowej kwarantannie.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Jak podaje poznańska "Gazeta Wyborcza", przy ul. Hetmańskiej w Poznaniu zamknięta została restauracja McDonald's. Tłumaczy to przyczynami technicznymi, ale, jak potwierdziła gazeta, powód jest zupełnie inny: pracował tam syn kobiety zakażonej koronawirusem.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Jak podaje agencja STA, Marjan Szarec, premier Słowenii, poinformował, że z powodu epidemii koronawirusa nakazał zamknięcie granic z Włochami. Podkreślił, że decyzja nie dotyczy transportu towarowego.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie od 11 marca będzie zamknięta dla czytelników. Zwiększyła również limit wypożyczeń do 20 sztuk. Studenci korzystają z ostatniej możliwości wypożyczenia książek. Tworzą się ogromne kolejki.

  - Kolejka zakręca kilka razy - mówi jedna ze studentek.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Jak informuje radomska "Gazeta Wyborcza", w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu zapasów środków ochrony osobistej, czyli maseczek, rękawiczek, fartuchów wystarczy jeszcze na dwa dni. Placówka zleciła szycie maseczek miejscowej szwalni, ponieważ brakuje ich w hurtowniach. Jeśli nie otrzyma jednorazowego sprzętu z rezerwy strategicznej, wstrzymane zostaną planowe przyjęcia pacjentów.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Prof. Krzysztof Chomiczewski, krajowy konsultant ds. obronności w dziedzinie epidemiologii w liście do ministra obrony narodowej zaalarmował, że polskie wojsko nie jest przygotowane na walkę z koronawirusem - podaje Onet.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Ministerstwo Zdrowia publikuje dzienny raport o koronawirusie. Na tę chwilę 220 osób jest hospitalizowanych, 1055 objętych jest kwarantanną, a 9366 - nadzorem epidemiologicznym.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • CSIOZ wspólnie z GIS zamieszcza na Twitterze fakty i mity na temat koronawirusa.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • - Nie wiemy, jaki wpływ na gospodarkę będzie miał koronawirus. Chcemy zaprezentować pakiet dla przedsiębiorców. (...) Epidemia koronawirusa może obniżyć polski wzrost PKB w 2020 r. o 0,5-1,3 pkt proc - powiedziała na konferencji prasowej minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Jak dodała, najbardziej zagrożone są branże turystyczna i transportowa.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 21 przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce. - Potwierdzone wyniki dotyczą kobiety z województwa dolnośląskiego, która przebywa w szpitalu we Wrocławiu. Pacjentka jest młoda, a jej stan jest dobry - podaje resort zdrowia.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • NOWE OBJAWY KORONAWIRUSA: Jak podaje "The Lancet", zakażenie koronawirusem może powodować również bóle głowy i mięśni oraz wysypkę. W czasopiśmie został podany przykład kobiety i mężczyzny w wieku 57 lat, którzy przejawiali symptomy typowe dla dengi. Okazało się jednak, że byli zakażeni koronawirusem.

  Przypominamy, że, zgodnie z informacjami podawanymi przez WHO, objawy koronawirusa to: kaszel, wysoka gorączka, duszności i płytki oddech.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • - Drodzy łodzianie, nowe przypadki w Polsce i prawdopodobne pojawienie się koronawirusa w Łodzi, to dla nas nowe wyzwanie. Dlatego podjęłam decyzję o zamknięciu miejskich basenów, teatrów, muzeów, domów kultury i lodowisk. Nieczynne będą także EC1, ZOO i Palmiarnia - poinformowała prezydentka Łodzi Hanna Zdanowska.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • - Ministerstwo Spraw Zagranicznych ODRADZA podróże do Izraela, jeśli nie są konieczne, w związku z wprowadzaniem przez władze Izraela kolejnych środków zapobiegających rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Należą do nich m.in.: obowiązek domowej kwarantanny, zamknięcie lądowych przejść granicznych, a także ograniczenie liczby połączeń realizowanych do/z izraelskich lotnisk - napisał ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski. Pełny komunikat MSZ TUTAJ.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu odwołuje zajęcia do 24 marca włącznie.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Kolejna narada unijnych ministrów w Brukseli została odwołana z powodu koronawirusa. Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka dowiedziała się nieoficjalnie, że nie odbędzie się planowane na piątek spotkania ministrów sprawiedliwości 27 krajów. Wcześniej zdecydowano o odwołaniu także czwartkowego spotkania ministrów zajmujących się handlem.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Do września Parlament Europejski w Brukseli będzie zamknięty dla gości. To oznacza odwołanie wszelkich koncertów, wysłuchań, konferencji czy seminariów. W przyszłym tygodniu natomiast nie przewidziano ani posiedzeń grup politycznych, ani komisji parlamentarnych. Urzędnicy będą pracować z domu, jeśli będzie taka potrzeba.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński opublikował komunikat Głównego Inspektora Farmaceutycznego. - Apteki posiadające izby recepturowe mogą wydawać środki dezynfekujące do higieny osobistej oraz służące do dezynfekcji sprzętów codziennego użytku w opakowaniach własnych lub dostarczonych przez pacjentów - czytamy.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Na przystankach Warszawskiego Transportu Publicznego pojawiły się informacje nt. koronawirusa.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • W piątek marszałek Sejmu w porozumieniu z marszałkiem Senatu wprowadziła tymczasowe zmiany w pracach parlamentu. Zostały one podyktowane koniecznością ochrony zdrowia osób przebywających na jego terenie. Odwołane zostały wizyty zagraniczne, spotkania i wydarzenia niezwiązane bezpośrednio z pracami parlamentarnymi, a także wysłuchania publiczne. Zawieszone zostały też wizyty grup wycieczkowych i zagraniczne podróże służbowe posłów delegowanych przez Sejm do krajów, do których podróżowania nie zaleca Główny Inspektor Sanitarny. Mimo to dziś w Senacie odbyła konferencja w 30. rocznicę uchwalenia ustawy o samorządzie terytorialnym. Marszałek Tomasz Grodzki powiedział dziennikarzom, że nowe przepisy nie dotyczyły tej konferencji. - Spotkania masowe dotyczą w zamkniętych pomieszczeniach powyżej pięciuset osób. U nas nie ma czegoś takiego - powiedział marszałek Senatu. Dodał, że uczestnicy spotkania - poza parlamentarzystami i urzędnikami - podpisywali oświadczenia, że w ostatnim czasie nie byli w krajach zagrożonych koronawirusem. Marszałek Senatu dodał, że jutrzejsze spotkanie w sprawie psychiatrii młodzieżowej zostanie przeniesione na inny termin.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Jak informuje AFP, największe amerykańskie uniwersytety, w tym Harvard, Princeton i Columbia, zostały zmuszone do odwołania zajęć z powodu koronawirusa. Będą się one odbywać online.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Podczas konferencji prasowej Rafał Trzaskowski zapewnił, że władze Warszawy ściśle współpracują z rządem ws. koronawirusa. Jak dodał, w środę nt. ewentualnego zamknięcia szkół będzie rozmawiał z prezydentami innych miast i premierem Mateuszem Morawieckim. Polityk poinformował, że szkoła podstawowa nr 150 na warszawskim Bemowie została zamknięta po tym jak uczeń, którego rodzic był objęty kwarantanną w związku z koronawirusem, przyszedł na lekcje z gorączką. Zapewnił, że to jedyny taki przypadek wśród miejskich szkół.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Odwołana została kolejna sesja plenarna Parlamentu Europejskiego w Strasburgu w związku z koronawirusem. Chodzi o najbliższą sesję na przełomie marca i kwietnia. Decyzję podjęli przewodniczący grup politycznych. Zamiast 4-dniowej sesji w Strasburgu, będzie dwudniowa sesja w Brukseli 1 i 2 kwietnia.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Szef Rady Europejskiej zaapelował o ściślejszą współpracę unijnych krajów w sprawie koronawirusa i o większą solidarność. Charles Michel mówił o tym na sesji plenarnej Europarlamentu przed planowaną na 17:00 telekonferencją z unijnymi liderami. - Musimy być bardziej solidarni, wspierać się wzajemnie, jeśli chodzi o sprzęt medyczny i produkty potrzebne do walki z tym zagrożeniem. Musimy być też bardziej zmobilizowani, jeśli chodzi o promowanie badań, innowacji, znalezienie szczepionki, która pozwoli zwyciężyć w tej walce - powiedział szef RE. Wspomniał też o negatywnym wpływie na gospodarkę i działaniach, które należy podjąć, aby ograniczyć, o ile to możliwe, negatywne konsekwencje dla Europejczyków, zarówno gospodarcze jak i społeczne.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Ministerstwo Rozwoju w porozumieniu z Głównym Inspektoratem Sanitarnym publikuje zalecenia dla branży handlowej w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego odwołał wykłady dla studentów.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Najstarszy mężczyzna na świecie niemal 112-letni Brytyjczyk Bob Weighton w rozmowie z "Daily Mirror" przyznał, że jest zaniepokojony epidemią koronawirusa, ale dodał, że epidemia grypy, tzw. hiszpanki, z lat 1918-1919 była gorsza.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • - Ponad 6,5 mln zł na zakup dodatkowego wyposażenia związanego z wykrywaniem, leczeniem i zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dodatkowe środki dla szpitali i WSSE w Szczecinie przyznało Ministerstwo Zdrowia na wniosek wojewody Tomasza Hinca - poinformował Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • We wtorek o godz. 20:00 w TVP prezydent Andrzej Duda wygłosi orędzie dotyczące koronawirusa - poinformował Błażej Spychalski.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • - Kontrola sanitarna osób przyjeżdżających do Polski prowadzona jest na granicy z Niemcami, Czechami i Litwą w 14 punktach. Zgodnie z zaleceniem szefa MSWiA zostaną utworzone kolejne w kilkunastu miejscach na czeskiej i słowackiej granicy - informuje Straż Graniczna.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • W związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem Uniwersytet Warszawski odwołuje zajęcia do 14 kwietnia.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • MSWiA przypomina, że Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego podjął decyzję o odwołaniu imprez masowych. Czym jest impreza masowa? Czytaj TUTAJ.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • - Zapobiegać a nie reagować po fakcie - to podejście, o którym dziś rano rozmawiałem m.in. z kanclerz Niemiec Angelą Merkel i premierami krajów UE. To jedna z naczelnych zasad naszej polityki reagowania na rozprzestrzenianie się koronawirusa. Wprowadzamy kordony i kontrole sanitarne na granicach, w pociągach i portach, jednak staramy się, by były one jak najmniej uciążliwe dla pasażerów i całej gospodarki. Proszę wszystkie osoby, które podejrzewają, że mogą być nosicielami koronawirusa lub mogły mieć kontakt z zarażonymi o przestrzeganie zasad kwarantanny i kontakt z odpowiednimi służbami - napisał premier Mateusz Morawiecki.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki zaapelował do wszystkich parafii w Polsce o zwiększenie liczby niedzielnych mszy, aby jednorazowo w liturgiach mogła uczestniczyć liczba wiernych odpowiednia do wytycznych służb sanitarnych. Apel ma związek z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczącymi organizacji zgromadzeń. Arcybiskup podkreślił, że Kościół stosuje się do zaleceń służb sanitarnych ws. koronawirusa. Przypomniał, że osoby starsze i schorowane mogą śledzić transmisje mszy w telewizji lub w radiu. Przypomniał także, że nie ma wymogu, aby podczas mszy przekazywać znak pokoju przez podanie dłoni. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski poprosił wiernych o modlitwę w intencji chorych oraz lekarzy i wszystkich służb działających w celu zatrzymania rozprzestrzeniania się wirusa.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Ministerstwo Rodziny publikuje zalecenia dla seniorów. Przypominamy, że to właśnie osoby starsze są szczególnie narażone na powikłania wywołane przez koronawirusa.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Rektorzy wrocławskich szkół wyższych zdecydowali o odwołaniu wszystkich zajęć z powodu zagrożenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zajęcia będą zawieszone od 11 marca do odwołania. Decyzja dotyczy wszystkich publicznych uczelni Wrocławia i Opola. Uczelnie nie wykluczają, że w tym czasie będą kształciły studentów przez internet. - Odwołanie zajęć w szkołach czy przedszkolach pozostaje w gestii samorządów - zaznaczył w rozmowie z "Gazetą Wrocławską" wojewoda Jarosław Obremski.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • NFZ: Teleporada medyczna to fundamentalna zmiana w podejściu do opieki nad pacjentem. Umożliwia błyskawiczne przejście z tradycyjnych wizyt do wizyt na odległość. Chcemy teraz przekonywać placówki POZ do jeszcze powszechniejszego stosowania telewizyta.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Rzecznik rządu Piotr Mueller poinformował, że premier Mateusz Morawiecki zaprosił prezydentów największych miast i marszałków województw na specjalne spotkanie. Zaplanowano je na jutro na 11:30. Podczas narady będą podejmowane tematy sytuacji epidemicznej związanej z koronawirusem w kraju oraz koordynacji wspólnych działań, "podobnie jak spotkania z klubami parlamentarnymi". Mueller zaznaczył jednocześnie, że te działania są już koordynowane za pośrednictwem wojewodów i nadal tak będzie. - Natomiast pan premier chciał się spotkać też osobiście z tymi prezydentami, aby wymienić się ewentualnymi informacjami lub posłuchać informacji na temat dodatkowych spraw, które powinniśmy wspólnie realizować - wskazał. Rzecznik rządu dodał, że zaproszenie wystosowano do prezydentów miast wojewódzkich i włodarzy kilku innych dużych miast. Spotkanie ma się odbyć w Kancelarii Premiera.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • We wtorek rano władze Cieszyna zawiesiły zajęcia w dwóch szkołach podstawowych i jednym liceum. - W związku z podejrzeniem kontaktu z osobą podejrzaną o zakażenie koronawirusem w Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi, Szkole Podstawowej nr 4 i II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie zajęcia zostają odwołane 10 marca - czytamy na stronie Urzędu Miejskiego. O godz. 14:00 minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o potwierdzeniu dwóch przypadków koronawirusa w mieście.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Dotychczas w Polsce potwierdzono 20 przypadków zakażenia koronawirusem.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Jak poinformowała profesor Lidia Brydak, kierownik Krajowego Ośrodka do spraw Grypy w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego PZH, w ostatnim tygodniu zarejestrowano siedem kolejnych zgonów z powodu grypy. Łącznie od 1 października do 7 marca zmarły 43 osoby. Zarejestrowano prawie trzy miliony zachorowań na grypę i podobne wirusy. Jak dodała, w tym sezonie epidemicznym łącznie potwierdzono dwa miliony 979 tysięcy zachorowań. W ostatnim tygodniu wśród ofiar grypy zarejestrowano jedenastoletnią dziewczynkę. W sumie od 1 października zarejestrowano trzy zgony osób w wieku od 5 do 14 lat, 12 zgonów u osób w przedziale wiekowym między 15. a 64. rokiem życia oraz 28 zgonów wśród osób powyżej 65. roku życia. W ubiegłym sezonie grypowym z powodu grypy zmarło 150 osób.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Główny Inspektorat Sanitarny przypomina, że niezbędne jest przestrzeganie zasad higieny, w tym częste mycie rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Premier Mateusz Morawiecki na Twitterze: Chcemy dmuchać na zimne, a nie płakać po szkodzie. Dlatego już teraz, mając na względzie zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia podejmujemy decyzje, które zapobiegają rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Zdecydowaliśmy się na krok, który wprowadzają też Francja i Niemcy - o odwołaniu imprez masowych.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Aleksandra Dulkiewicz podczas konferencji prasowej poinformowała o wspólnym spotkaniu prezydentów największych miast w Polsce u prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego w celu wypracowania stanowiska dot. m.in. edukacji. - Szanowni państwo, zachowajmy zdrowy rozsądek. Nie gromadźmy się w miejscach publicznych be z potrzeby. Apeluję także do tych, którzy mają sprawy do załatwienia w urzędach: coraz więcej spraw można załatwić drogą elektroniczną, telefoniczną. Unikajmy spotykania się w zamkniętych pomieszczeniach - powiedziała prezydentka Gdańska. Jak dodała, należy zwracać szczególną uwagę na seniorów i osoby z obniżoną odpornością.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Przewodniczący PO Borys Budka na Twitterze po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego: Dotychczasowe działania rządu w sprawie koronawirusa są niewystarczające. Polacy chcą odpowiedzialnych działań i pełnej informacji. Na posiedzeniu RBN zaproponowałem udostępnienie testów na koronawirusa wszystkim potencjalnie zakażonym. Nie wolno ograniczać dostępu do badań.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • "Po powrocie z wojskowej narady w Niemczech, u gen. Miki dowódcy generalnego, potwierdzono obecność koronawirusa. Osoby towarzyszące generałowi poddano kwarantannie. Dowódca czuje się dobrze. Procedury zadziałały, wprowadzono działania mające zminimalizować ryzyko koronawirusa" - informuje Ministerstwo Obrony Narodowej. Mowa o generale Jarosławie Mice, Dowódcy Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Minister zdrowia: Nie każdy rejon jest podobnie narażony, wiadomo, że i samorządy i osoby, które nadzorują teatry, kina i inne instytucje mogą reagować we własnym zakresie.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Łukasz Szumowski o trzech nowych przypadkach koronawirusa: To są osoby, które przyjechały z kierunku włoskiego, wszystkie osoby z kontaktu są przez służby sanitarne lokalizowane. Procedura jest taka sama, jak przy poprzednich 17 przypadkach.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Minister zdrowia: mamy powyżej 10 tys. respiratorów w Polsce, duża część tego sprzętu jest wykorzystywana na bieżąco. Spotkania robocze konsultantów krajowych i ekspertów odbywają się regularnie. Wczoraj kolejny raz przejrzeliśmy mapę Polski z rozmieszczeniem sprzętu, razem z wojewodami analizujemy liczbę łóżek w oddziałach zakaźnych, możliwość zwiększenia liczby tych łóżek.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Łukasz Szumowski o tym, co grozi osobie, która nie dochowuje zasad związanych z kwarantanną: Możemy mówić o karach administracyjnych do 5 tys. zł czy odpowiedzialności z kodeksu karnego, ale tak naprawdę w tym współdziałaniu policji i służb nie chodzi o kary i o jakieś działania związane z kontrolą. Ta codzienna wizyta funkcjonariusza policji, codzienny kontakt z osobą, która jest w domu, daje poczucie bezpieczeństwa, że jeżeli coś potrzebują, to policja przekaże prośbę do wojewody, ale da nam wszystkim poczucie, że dokładnie wiemy, czy wszyscy, którzy powinni być objęci kwarantanną się stosują do tych działań.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Minister zdrowia o trzech nowych pacjentach z koronawirusem: To są osoby, które przyjechały z kierunku włoskiego, część z nich była objęta kwarantanną.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Jarosław Pinkas: Jesteśmy skazani na sukces, wszystkie służby są zdeterminowane.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas: Naszą odpowiedzialnością jest to, żebyśmy potrafili zachować zasady kwarantanny, ale także żebyśmy mogli sprawdzać tych, którzy są w kwarantannie. Oczywiście ufamy wszystkim, ale powinno to też dać poczucie bezpieczeństwa tych, którzy są w kwarantannie, którzy mogą poprosić policję o przekazanie informacji.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Komendant główny policji podkreśla, że w trakcie kontroli osoby w kwarantannie nie będzie bezpośredniego kontaktu z policjantem, nie będzie wymagane pokazywanie dowodu osobistego. - Chodzi o to, by w sposób bezpieczny dokonać sprawdzenia. Rozpocznie się od kontaktu telefonicznego, a następnie będziemy dążyć do bezpiecznego potwierdzenia obecności tej osoby w miejscu zamieszkania. Nie tylko kontrola obecności, ale również zapytanie o ewentualne potrzeby i pomoc - precyzuje gen. insp. dr Jarosław Szymczyk.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Komendant główny policji gen.insp. dr Jarosław Szymczyk: Mamy sytuacje incydentalne, kiedy oddalają nam się z placówek leczniczych osoby [u których stwierdzono koronawirusa - red.] i tutaj szybkie i skuteczne działania policjantów obserwowaliśmy w ostatnich dniach. Poza tym, że jesteśmy w punktach sanitarnych na granicach, to już przynosi efekty, teraz kolejny element współpracy: wdrożenie procedur kontroli osób objętych kwarantanną. Jak będzie to wyglądało? We wszystkich komendach wojewódzkich policji funkcjonują centra operacyjne i codziennie do tych centrów będą trafiać wykazy osób objętych kwarantanną. Na tej podstawie te adresy zostaną przekazane do komend miejskich i powiatowych, tam policjanci będą zadaniowani, aby co najmniej raz na dobę skontrolować miejsce pobytu osoby objętej kwarantanną.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Łukasz Szumowski: Kwarantanna to nie jest czas wolny, to nie jest czas, kiedy możemy wyjść do sklepu, z psem na spacer czy pójść po bułki. To jest czas, kiedy musimy być w domu, w miejscu, w którym powinniśmy przebywać.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Łukasz Szumowski: Jeżeli jeszcze jesteśmy w fazie pojawienia się koronawirusa w Polsce, gdzie liczba osób chorujących na koronawirusa nie jest tak duża, liczba osób objętych kwarantanną nie jest tak duża, chcemy wprowadzić metody bardzo ścisłej kontroli osób, które są w kwarantannie, ale też objąć te osoby opieką. Wiemy, że część z tych osób może być samotna, może być osobami w wieku podeszłym. Wspólnie z MSWiA, z policją wypracowaliśmy mechanizm objęcia opieką osób, które są objęte kwarantanną. Do każdej osoby, która jest objęta kwarantanną codziennie "zapuka" polska policja, zapyta, czy wszystko w porządku, czy czegoś nie potrzeba, ale też poprosi o potwierdzenie, że osoba, która jest objęta kwarantanną znajduje się w miejscu, w którym powinna być.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Minister zdrowia Łukasz Szumowski: Mamy potwierdzone dzisiaj trzy nowe przypadki: jeden w Warszawie i dwa w Cieszynie.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz: Rząd dostał gigantyczną władzę i odpowiedzialność w specustawie. Musi podejmować decyzje. Aktywności w kampanii nie będę ograniczał, ale będę brał pod uwagę zawsze bezpieczeństwo obywateli, nie będzie już takiej konwencji, jak była w Jasionce. Nie ma możliwości, żeby kilka tysięcy osób zjechało w tym momencie do jednego miejsca.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń o ewentualnym przesunięciu daty wyborów: Rozmawialiśmy także na ten temat podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Moja opinia jest taka, że powinniśmy podjąć wszelkie środki, które będą służyły bezpieczeństwu Polek i Polaków. Kampania wyborcza sprzyja na pewno przenoszeniu się różnych wirusów, także koronawirusa. Racjonalnym byłoby przeniesienie tej kampanii na inny termin.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Tomasz Grodzki po posiedzeniu RBN: Powstały tematy, które będą wymagały dalszych uzgodnień, głównie w kwestiach gospodarczych: rekompensaty dla przedsiębiorstw, dla osób, które nie będą mogły pójść do pracy, kiedy szkoły będą zamknięte, rekompensaty dla osób będących na umowach cywilnoprawnych, jednoosobowej działalności gospodarczej. Finalne decyzje nie zapadły.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Marszałek Senatu wyjaśnia, że w trakcie ostatniego pobytu we Włoszech był w regionie, który w dniu przyjazdu nie był na liście zagrożonej. - W czasie mojego pobytu w promieniu 30 kilometrów nie było ani jednego przypadku koronawirusa, do momentu, gdy przerwałem urlop, żeby przeprowadzić Senat - mówił Tomasz Grodzki.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Tomasz Grodzki tłumaczy, że dzisiejsza konferencja samorządowa w parlamencie się odbędzie, jutrzejsza dotycząca psychiatrii młodzieżowej została przesunięta. - Przypomnę, że spotkania masowe dotyczą w zamkniętych pomieszczeniach powyżej 500 osób, u nas nie ma czegoś takiego. Poza tym wszyscy wchodzący do budynku parlamentu poza posłami, senatorami i urzędnikami podpisywali oświadczenia, że nie byli w krajach zagrożonych, chociaż to oświadczenie się dezaktualizuje, bo w tej chwili koronawirus występuje w co najmniej 56 krajach - mówi marszałek Senatu.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Marszałek Senatu Tomasz Grodzki po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego: Generalnie spotkanie było niezwykle merytoryczne, to trzeba jasno i klarownie powiedzieć.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Andrzej Duda mówi, że w trakcie posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego rozmawiano na temat terminu wyborów prezydenckich: Był ten temat podjęty, była pani marszałek. Na razie nie widzimy żadnych podstaw do tego, aby mówić o jakimkolwiek zagrożeniu dla wyborów. Oczywiście cały czas monitorujemy sytuację, będziemy robili tak, by w jak największym stopniu zabezpieczyć zdrowie Polaków.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Andrzej Duda: Bardzo proszę, żeby szczególnie uważali seniorzy, osoby starsze, bo oni są najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Bardzo proszę o szczególną ostrożność.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Prezydent: Proszę, żeby w każdym przypadku dwa razy się zastanowić, zanim ktoś zorganizuje kilkusetosobowe spotkanie.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Andrzej Duda: Na razie na pewno nie będę prowadził zgromadzeń wyborczych, o to też poprosiłem innych kandydatów.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Prezydent Andrzej Duda po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego: Sytuacja nie wygląda źle, biorąc pod uwagę, że jesteśmy 38-milionowym społeczeństwem, tych zachorowań procentowo jest bardzo niewiele. Musimy się liczyć z tym, że będzie następowało rozprzestrzenianie się wirusa. W związku z tym bardzo proszę o wszystkie środki ostrożności, o które od kilku dni apeluję do Polaków, aby stosować zasady higieny, aby jak najczęściej myć ręce, zwłaszcza po powrocie z zewnątrz do domu.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Andrzej Duda: Można śmiało mówić o wspólnym działaniu, doskonałym zrozumieniu problemu i wypowiedzi przedstawicieli wszystkich stron sceny politycznej były jednoznaczne: należy podejmować działania zdecydowane, takie, które w radykalny sposób będą prowadziły do ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa. Rząd, można powiedzieć śmiało, otrzymał także od przedstawicieli opozycji jak gdyby zielone światło, żeby takie działania podejmować.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Prezydent Andrzej Duda: Spodziewaliśmy się, że ten wzrost [przypadków - red.] od wczoraj do dzisiaj będzie większy, niż to miało miejsce do godz. 12.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Prezydent Andrzej Duda po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego: Jestem zbudowany tym, że to spotkanie było bardzo merytoryczne, bardzo szczegółową informację przedstawił pan premier, państwo ministrowie. Było wiele ważnych propozycji, które zostały także przedstawione przez stronę opozycyjną. Była to merytoryczna dyskusja bez krytyki rządzących.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Ks. Adam Jaszcz, rzecznik prasowy Archidiecezji Lubelskiej na Twitterze: Działania dostosowujemy do stopnia zagrożenia. W tym momencie o środkach ostrożności decydują proboszczowie. Jesteśmy w innej sytuacji niż np. Kościół we Włoszech. Cały czas apelujemy o stosowanie się do wytycznych sanitarnych i o nie wszczynanie paniki.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Władze Austrii ogłosiły, że podróżni z Włoch mogą przekroczyć granicę pod warunkiem posiadania medycznego certyfikatu. Austriacy powracający z Włoch muszą z kolei przejść dwutygodniową kwarantannę.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Wiceminister rozwoju Marek Niedużak ocenia, że polskie firmy będą odczuwały skutki koronawirusa przynajmniej przez kilka tygodni. Wiceminister mówił o tym na posiedzeniu sejmowej komisji gospodarki i rozwoju poświęconym konkurencyjności polskiej gospodarki. Marek Niedużak podkreślił, że firmy działające w wielu branżach już teraz liczą straty. To między innymi przedsiębiorstwa z branż: przewozowej, turystycznej, konferencyjnej, wystawienniczej i targowej. Wiceminister dodał, że mogą się pojawiać kolejne branże, które ucierpią z powodu koronawirusa. Możliwe jest na przykład przerwanie łańcucha dostaw w branży chemicznej i maszynowej.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • NFZ publikuje na swoich stronach listę placówek, które zajmują się bezpośrednio pacjentami z koronawirusem

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Prezes PKOl Andrzej Kraśnicki: Jesteśmy w okresie zdobywania kwalifikacji do igrzysk olimipjskich w Tokio, zdrowie jest najważniejsze. Zwrócimy się do MKOl, aby w kontakcie z międzynarodowymi federacjami sportowymi, stworzył warunki, które umożliwią kwalifikacje uwzględniając sytuację, w jakiej się znaleźliśmy.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Danuta Dmowska-Andrzejuk: Najważniejsze jest dla nas zdrowie naszych sportowców.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk: Rekomendujemy odwołanie wszystkich imprez sportowych, niekoniecznie w skali masowej, tych mniejszych też, ze względu na ryzyko zarażenia koronawirusem. Będziemy wspierać polskie związki sportowe w podjętych krokach. Mówimy nie tylko o imprezach sportu wyczynowego, ale również imprezach dzieci i młodzieży. Rekomendujemy też niewyjeżdżanie polskich sportowych.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • O zawieszeniu spotkań otwartych w ramach kampanii prezydenckiej poinformował dziś również Robert Biedroń

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • W ortach morskich prowadzone są kontrole sanitarne pasażerów schodzących na ląd. Podobne kontrole są prowadzone na przejściach granicznych. Specjalne środki bezpieczeństwa podjęto w związku ze wzrostem liczby zachorowań na koronawirusa na świecie. Kapitan Maciej Jeleniewski z Urzędu Morskiego w Gdyni wyjaśnia w rozmowie z TVP Info, że wszyscy pasażerowie wypełniają karty lokalizacyjne. Są one przekazywane funkcjonariuszom Straży Granicznej. Bada ona termometrami bezdotykowymi temperaturę ciał pasażerów. Kontrole sanitarne mają zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Pierwszy, potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem w Parlamencie Europejskim. Chodzi o osobę z zewnątrz, która prowadziła szkolenia dla personelu Europarlamentu. Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka widziała pismo w tej sprawie do wszystkich pracowników. Wynika z niego, że osoby, które uczestniczyły w szkoleniach, bądź miały kontakt z instruktorem, zostały już poddane kwarantannie, zgodnie z wytycznymi.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Wrocławski ratusz na razie nie planuje zawieszenia zajęć szkolnych - podaje Radio ZET

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Większość Polaków jest zdania, że rząd dobrze radzi sobie z epidemią koronawirusa - wynika z sondażu IBRiS

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Na granicach trwają kontrole policji i służb sanitarnych

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Mecze Polska-Finlandia we Wrocławiu (27 marca) i Polska-Ukraina w Chorzowie (31 marca) odbędą się bez udziału publiczności - poinformował Sekretarz Generalny PZPN Maciej Sawicki. Dodał, że mecze będą transmitowane w telewizji (TVP1).

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Wicepremier Jacek Sasin w Polskim Radiu 24: Musimy liczyć się z szybkim wzrostem liczby zarażeń. Nie można wykluczyć żadnych działań, w tym zawieszenia zajęć w szkołach. Sytuacja jest monitorowana

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Kandydat na prezydenta z ramienia PSL Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że jego sztab nie planuje organizowania dużych konwencji w związku z koronawirusem, ale nie rezygnuje też wszystkich spotkań. - Zawsze dostosowujemy się do decyzji Głównego Inspektora Sanitarnego, który mówił o ograniczeniu spotkań do tysiąca osób. Przekazujemy różnego rodzaju informacje, ulotki dotyczące zachowania się w trakcie epidemii koronawirusa. Na naszych spotkaniach są płyny do dezynfekcji rąk - mówił prezes PSL. Zdaniem kandydata ludowców na prezydenta termin wyborów prezydenckich powinien zostać przesunięty, jeżeli prowadzenie kampanii będzie niemożliwe z powodu koronawirusa. Dodał, że zgodnie z przepisami jest to możliwe w przypadku ogłoszenia stanu klęski żywiołowej.

  fot. Agencja Gazeta

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Ministerstwo Zdrowia potwierdza na Twitterze: oficjalnie stwierdzono 18 przypadków koronawirusa w Polsce

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Trwa zwołane przez prezydenta posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego w związku z zagrożeniem spowodowanym koronawirusem.

  W posiedzeniu uczestniczą przewodniczący PO Borys Budka, prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, europoseł Wiosny Robert Biedroń, a także poseł Konfederacji Jakub Kulesza. W spotkaniu biorą udział również marszałkowie Sejmu i Senatu, premier, szefowie MON i MSWiA, minister spraw zagranicznych, minister koordynator służb specjalnych, szef kancelarii prezydenta i szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk zwołała zebranie prezesów wszystkich związków sportowych.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Marszałek Sejmu Elżbieta Witek przed posiedzeniem Rady Bezpieczeństwa Narodowego o ewentualnym przełożeniu daty wyborów prezydenckich: Gdybym miała powiedzieć na dzisiaj, to oczywiście, że nie. Natomiast jak będzie wyglądała sytuacja jutro, za tydzień czy za kilka tygodni, trudno mi jest powiedzieć. Nikt z nas nie potrafi przewidzieć, jak się będzie rozwijała sytuacja.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak na Facebooku: Podjęliśmy decyzję, by rekomendować dyrektorom miejskich placówek oświatowych oraz żłobków ich zamknięcie na dwa tygodnie. Podobne zalecenia otrzymają instytucje kultury, nieczynne będą też miejskie baseny oraz lodowiska. Działamy prewencyjnie, w celu zminimalizowania ryzyka wystąpienia kolejnych zarażeń koronawirusem.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Premier Mateusz Morawiecki: Z naszych analiz wynika, że wirus nie ustąpi, jest w fazie ofensywnej, nastąpią przyrosty liczby zachorowań. Analizy GIS wskazują, że może być istotny przyrost zachorowań. Kształt krzywej wzrostu zachorowań zależy od naszych zachowań, czy będziemy stosowali się do apeli epidemiologów, ekspertów.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Wicepremier Jarosław Gowin: Bierzmy pod uwagę możliwość czasowego zawieszenia zajęć na uczelniach.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Ministerstwo edukacji narodowej: Dyrektorzy mają obserwować sytuację w najbliższym otoczeniu i w zależności od tego podejmować ewentualnie decyzję o zawieszeniu zajęć.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Dariusz Piontkowski: Przypominamy dyrektorom o zachowaniu podstawowych zasad higieny osobistej, w każdej szkole mają być dostępne mydło, środki czystości.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski: W ostatnich dniach okazało się, że od kilku do kilkunastu placówek zawieszało zajęcia na 1,2 lub 3 dni.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Wicepremier Jarosław Gowin: Do dzisiaj nie stwierdzono żadnego przypadku zakażenia ani wśród studentów ani wśród naukowców. Już tydzień temu wydałem zalecenie władzom uczelni, by zawiesić współpracę międzynarodowe, udział polskich naukowców w konferencjach zagranicznych. Dzisiaj chciałbym tę rekomendację powtórzyć, jednocześnie apelując do władz uczelni, żeby rozważyły możliwość odwołania imprez kulturalnych i sportowych na uczelniach.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Kamiński: Cała granica wschodnia, czyli polsko-ukraińska, polsko-białoruska, polsko-rosyjska, w 100 proc. wszyscy przekraczający granicę będą poddani procedurom sanitarnym. Punkty kontroli zostaną otwarte na granicy polsko-litewskiej, również punkty będą rozciągnięte na całość granicy polsko-niemieckiej. Całość granic Polski będzie zabezpieczona w dniu dzisiejszym. Mamy również kontrole sanitarne w odniesieniu do pasażerów promów i pociągów dalekobieżnych.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Szef MSWiA Mariusz Kamiński o sytuacji na granicach: Od wczoraj funkcjonują w pięciu miejscach punkty kontroli sanitarnej, wszystko przebiega bardzo sprawnie. Stwierdzono kilka przypadków niepokojących, kiedy podróżni mieli powyżej 38 stopni gorączki.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Minister zdrowia Łukasz Szumowski: Jesteśmy w tej sytuacji bardzo, trudno powiedzieć dobrej, ale o tyle lepszej niż inne kraje. W Polsce mamy 18 przypadków zakażenia koronawirusem, jeżeli wprowadzimy odpowiednie działania, które oczywiście są poważne, które dotykają działalności obywateli, nas wszystkich, to mamy szansę ograniczyć rozprzestrzenianie się tego wirusa. Wiemy, że ten wirus szczególnie dla osób starszych i chorych może być groźny.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Mateusz Morawiecki: Rozważamy również kolejne kroki, ale o tym będziemy informowali jutro i w kolejnych dniach.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Premier: Chcemy zachowywać się jak najbardziej odpowiedzialnie, chcemy być mądrzy nie po szkodzie, ale przed szkodą.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Mateusz Morawiecki: Obserwując wszystko wokół i czytając zalecenia WHO, a także w dyskusjach z naszymi partnerami podejmujemy decyzje, które mają na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa, ograniczanie jego skutków społecznych, przede wszystkim dla zdrowia społecznego. Podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych, których szczegółowa definicja znajduje się w ustawie.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Premier Mateusz Morawiecki: Koronawirus i epidemia, która się rozszerza, to realne i globalne zagrożenie. Światowa Organizacja Zdrowia sugeruje podjęcie radykalnych działań, dlatego w poczuciu odpowiedzialności chcemy podejmować jak najwięcej działań typu: zapobiegać niż leczyć.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Konferencja premiera i czterech ministrów rozpoczyna się.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Policja odnalazła mężczyznę z objawami koronawirusa, który uciekł wczoraj z oddziału ratunkowego.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • W Jędrzychowicach na granicy z Niemcami straż graniczna zatrzymała trzy osoby z podwyższoną temperaturą. W skontrolowanym autobusie podróżowało 21 pasażerów. Inspektor sanitarny zdecyduje, czy trzy osoby trafią do szpitala. Ratownik medyczny Marek Niebylski, który prowadzi kontrolę w Jędrzychowicach, powiedział w rozmowie z TVP Info, że jeden z zatrzymanych od wczoraj wykazywał objawy zakażenia koronawirusem. U zatrzymanych temperatura ciała wynosiła ponad 38,5 stopnia Celsjusza. To osoby w wieku do 30 lat, nie uskarżały się na żadne poważne dolegliwości.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Na Białorusi wykryto 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Tym samym liczba osób zakażonych patogenem u naszego wschodniego sąsiada wzrosła do dziewięciu.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • O godz. 10.15 ma odbyć się konferencja prasowa premiera i ministrów.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • W Poznaniu od jutra przez dwa tygodnie zamknięte będą szkoły, przedszkola, żłobki, baseny i ZOO - podaje Danka Woźnicka z Radia ZET.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • "W trosce o Państwa bezpieczeństwo i zdrowie podjęłam decyzję o czasowym zawieszeniu dużych spotkań otwartych. Na czas zagrożenia koronawirusem wprowadzam zmiany w prowadzeniu kampanii" - napisała na Twitterze kandydatka na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • 50 dzieci i 7 opiekunów poddanych kwarantannie w ośrodku wypoczynkowym w Dźwirzynie - podaje dziennikarka RMF FM Aneta Łuczkowska. Opiekunem grupy jest syn osoby, u której wykryto koronawirusa.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Ministerstwo Zdrowia potwierdza: od wczoraj nie odnotowano nowych zakażeń

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Dziennikarz RMF FM Patryk Michalski podaje, że na razie nie stwierdzono nowych zakażeń.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Później, na godzinę 11 prezydent Andrzej Duda zwołał posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Prezydent będzie rozmawiał między innymi z przedstawicielami partii opozycyjnych na temat zagrożenia związanego z koronawirusem. W spotkaniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego wezmą udział również marszałkowie Sejmu i Senatu, premier, szef MON, minister MSWiA, szef dyplomacji, minister koordynator służb specjalnych, szef kancelarii prezydenta i szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • W Kancelarii premiera najprawdopodobniej rozpoczyna się właśnie posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim wezmą udział ministrowie: zdrowia Łukasz Szumowski, służb specjalnych Mariusz Kamiński, nauki Jarosław Gowin oraz edukacji Dariusz Piontkowski. Około godziny 10.15 zaplanowana jest konferencja prasowa premiera.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Rzecznik PiS Anita Czerwińska podkreśliła w Polskim Radiu 24, że kampania prezydenta Andrzeja Dudy trwa, pomimo odwołania przez niego dużych spotkań wyborczych. Decyzja kandydata Zjednoczonej Prawicy została podjęta wczoraj późnym wieczorem w związku z zagrożeniem koronawirusem. - To jest zachowanie roztropne. Chodzi o to, żeby zminimalizować to zagrożenie zarażeniem koronawirusem i w związku z tym pan prezydent również taką decyzję podjął, żeby tego rodzaju spotkania, w których bierze udział większa grupa osób, jeszcze zwracam uwagę, że chodzi tutaj o spotkania szczególnie w pomieszczeniach zamkniętych, pan prezydent zgodnie z tymi zaleceniami, takie spotkania odwołał, zawiesił. Ale kampania oczywiście trwa i będzie trwać - podkreśliła.

  fot. Agencja Gazeta

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Przypomnijmy: do tej pory w Polsce potwierdzono 17 przypadków zakażenia koronawirusem. Ministerstwo zdrowia informowało wczoraj, że 467 osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Ponad tysiąc osób objęto kwarantanną, a ponad 7 tysięcy jest pod nadzorem epidemiologicznym.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy Błażej Spychalski w radiowej Trójce: Zmieniamy pomysły na kampanię i jej przebieg. Konwencja programowa będzie najpewniej przesunięta.

  fot. Agencja Gazeta

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Paweł Mucha w Polsat News o ewentualnym przesunięciu daty wyborów prezydenckich: Dzisiaj nie ma żadnych podstaw prawnych do tego rodzaju wypowiedzi. Nie zakładam tego, że będzie taki rozwój koronawirusa, który by nas prowadził do takich rozważań.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Paweł Mucha w Polsat News o kampanii prezydenta Andrzeja Dudy: Trzeba reagować adekwatnie do sytuacji. Nie będzie dużych otwartych spotkań, wiadomo, że pan prezydent odbywa spotkania chociażby z wojewodami, ze sztabami zarządzania kryzysowego, miał też wizyty w szpitalach. Wykonuje swój urząd. Zawiesił aktywności, które są związane z działalnością czysto kampanijną, a polegają na tym, że były organizowane duże spotkania otwarte. To są spotkania, na które przychodzi ponad tysiąc osób, kilkaset osób to jest minimum.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Paweł Mucha w Polsat News: Mam nadzieję, że polskie przypadki, jeżeli chodzi o kwestię liczby zachorowań, to nie będą sytuacje włoskie. Włochy są ekstremum, jeśli chodzi o Europę.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta RP w Polsat News: Pojawiają się też dobre dane, które przychodzą chociażby z Chin, gdzie ta liczba przypadków zaczyna znacząco maleć.

  fot. Agencja Gazeta

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Kandydat na prezydenta Szymon Hołownia w Radiu ZET zapowiada, że "będzie się teraz spotykał w mniejszym grupach". -Ogłosimy dziś projekt kameralnych spotkań ze mną. Nie będę ryzykował - mówi polityk.

  fot. Agencja Gazeta

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Paweł Szefernaker z MSWiA w TVN24: Działania rządu nie mają nic wspólnego z tym, że jest jakaś nadzwyczajna sytuacja, chcemy, żeby nie było po prostu chaosu, żeby to było racjonalnie realizowane, zgodnie z zaleceniami lekarzy.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker informuje w TVN24, że obecnie nie jest rozważany scenariusz związany z wprowadzeniem stanu wyjątkowego i przesunięciem wyborów prezydenckich. - Trzeba mieć w pewnej perspektywie różnego rodzaju sytuacje, wszyscy życzylibyśmy sobie, żeby ta sytuacja nie wyglądała tak, jak w innych państwa. Kolejne dni są najważniejsze do tego, żeby scenariusze na przyszłość nie były tak drastyczne, jak we Włoszech - komentuje Szefernaker.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Szef KPRM Michał Dworczyk informuje, że o godz. 10.15 odbędzie się "ważna konferencja prasowa" premiera Mateusza Morawieckiego z udziałem ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego, ministra nauki Jarosława Gowina i ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Paweł Szefernaker w TVN24 informuje, że sprawdzani od dziś będą również pasażerowie promów, które wpływają do portów w Gdyni, Gdańsku i Świnoujściu. - Dodatkowo, pociągi dalekobieżne Intercity będą poddane takiej procedurze - mówi wiceszef MSWiA.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker w TVN24: Rozpoczęliśmy kontrolę sanitarną wczoraj na wewnętrznej granicy z UE, czyli na granicy z Niemcami i Czechami, w tych punktach, gdzie najwięcej autobusów i busów dziennie przejeżdża. Od wszystkich pobierane są karty lokalizacyjne, jeśli za 2,3,5 dni okaże się, że ktoś jest chory, do wszystkich osób dotrze sanepid, żeby objąć je kwarantanną. Na jednej z granic wczoraj, bodajże w Kołbaskowie, pojawiły się osoby w busie, które miały podwyższoną znacząco temperaturę ciała, zostały od razu objęte przez ratowników medycznym wywiadem. Dzisiaj ruszamy z tym przed południem na granicy wschodniej: Rosja, Ukraina, Białoruś i Litwa.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Prezydent Andrzej Duda zwołał na dziś, na godz. 11 posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego w sprawie koronawirusa. Ostatnie posiedzenie RBN-u miało miejsce w czerwcu 2016 roku i było poświęcone szczytowi Sojuszu Północnoatlantyckiego w Warszawie. Wcześniej zbierze się rządowy sztab kryzysowy.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Przypomnijmy: w Polsce potwierdzono dotychczas 17 przypadków zakażenia koronawirusem.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker w TVN24: Na pewno kolejne przypadki będą, nie ma żadnych wątpliwości.

  fot. Agencja Gazeta

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Dzień dobry, rozpoczynamy dzisiejszą relację na żywo. Będziemy na bieżąco informować o sytuacji związanej z koronawirusem w Polsce i na świecie.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
 • Wczoraj zostało utworzonych pięć punktów kontroli sanitarnej na czterech przejściach granicznych z Niemcami i jednym na granicy z Czechami.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]
Redagowane przez:
 • mk