Dzień na żywo z Gazeta.pl

Dzień na żywo z Gazeta.pl

 • poniedziałek, 01 kwietnia 2019
 • To koniec dzisiejszej relacji na żywo. Dziękujemy, że byliście z nami. Na kolejną zapraszamy jutro, klasycznie o 8:30. Do zobaczenia!

  wiadomosci.gazeta.pl
  Dzień na żywo z Gazeta.pl
 • Zgodnie z zapowiedziami, zapraszamy na przedpołudniową rozmowę Gazeta.pl z Danutą Huebner. Jeśli nie odtwarza wam się wideo, odświeżcie przeglądarkę.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Dzień na żywo z Gazeta.pl
 • Już za 10 minut zapraszamy na przedpołudniową rozmowę Gazeta.pl. Gościem Piotra Maślaka będzie europosłanka Danuta Huebner.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Dzień na żywo z Gazeta.pl
 • PILNE

  Prokuratura Okręgowa w Siedlcach ma zdjęcia i numery samochodu, który mógł mieć związek z atakiem na byłego prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego. Prokurator Krystyna Gołąbek poinformowała, że trwają czynności zmierzające do odszukania człowieka, który rano zaatakował byłego prezydenta Siedlec i uciekł z miejsca zdarzenia. Dodała, że monitoring z banku, który znajdował się w pobliżu miejsca zdarzenia, został zabezpieczony i obecnie poddawany jest oględzinom. Ze wstępnych ustaleń prokuratury wynika, że sprawca przyjechał na miejsce zdarzenia samochodem i po ugodzeniu pokrzywdzonego odjechał tym samym pojazdem.

  Do ataku na byłego prezydenta Siedlec doszło dziś około 7 rano. Obecnie Wojciech Kudelski jest operowany w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Dzień na żywo z Gazeta.pl
 • Michał Kamiński na antenie Radia Plus skomplementował Grzegorza Schetynę. - Można go lubić, można go nie lubić. Ostatecznie nikt się, oprócz jego własnej żony, z nim nie żeni. Można mieć do niego taki czy inny stosunek emocjonalny, natomiast jest faktem, że Grzegorz Schetyna, bez jego determinacji, do tej koalicji by nie doszło - powiedział Kamiński. - Jeżeli mamy do czynienia z sytuacją parę miesięcy temu, w której opozycja jest daleko w tyle za PiS-em, a dziś mamy sytuację, w której opozycja idzie łeb w łeb, to jest to z punktu widzenia opozycji postęp - dodał.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Dzień na żywo z Gazeta.pl
 • Mariusz Błaszczak odwiedzi dzisiaj poligon w Drawsku Pomorskim. Szef MON będzie przyglądał się wspólnemu szkoleniu polskich i amerykańskich żołnierzy. To pierwsze ćwiczenia oddziałów US Army na tak dużą skalę. W manewrach uczestniczy ponad półtora tysiąca żołnierzy z jednostki pancernej z Teksasu, a także polscy wojskowi z 12. Dywizji Zmechanizowanej oraz 11. Dywizji Kawalerii Pancernej.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Dzień na żywo z Gazeta.pl
 • PILNE

  Nauczyciele szybko odpowiedzieli na propozycje rządu. - Są powtórzeniem tego, co nauczyciele wcześniej zanegowali - powiedział Sławomir Broniarz. - ZNP nie aprobuje propozycji przedstawionych przez wicepremier Szydło - dodał. "Solidarność" i Forum Związków Zawodowych także odrzuciły propozycje rządu. Związkowcy podkreślili, że czekają na drugą turę negocjacji, po czym ponownie weszli do sali negocjacyjnej.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Dzień na żywo z Gazeta.pl
 • PILNE

  Spotkanie nauczyciele - rząd. Związkowcy rozważają propozycje strony rządowej, trwa kilkunastominutowa przerwa. - Pojawiło się na stole pięć propozycji, które teraz strona związkowa chce rozważyć. Wśród nich jest m.in. kwestia przyspieszenia podwyżki z 2020 na wrzesień br., dodatkowe środki dla młodych nauczycieli, skrócenie stażu, czyli przyspieszenie możliwości awansu nauczycieli, określenie minimalnej stawki za dodatek za wychowawstwo w wysokości kilkuset złotych oraz zmiany w ocenianiu nauczycieli - powiedziała Beata Szydło. Dodała, że związkowcom nie udało się ustalić jednego stanowiska w negocjacjach: ZNP, "Solidarność" i Forum Związków Zawodowych mają inne oczekiwania. - To nie ułatwia negocjacji - stwierdziła wicepremier.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Dzień na żywo z Gazeta.pl
 • Michał Dworczyk w RMF FM bronił szefowej MEN i jej decyzji o starcie do PE. - Wielokrotnie sama pani minister mówiła: mogła wyjechać jeszcze w 2016 roku. Zrezygnowała z tego wyjazdu do Brukseli, aby zostać ministrem. Przeprowadziła trudną reformę, kadencja się kończy, więc planuje realizować swój dalszy rozwój w PE - powiedział szef KPRM. Tymczasem PO zapowiada wotum nieufności wobec Anny Zalewskiej.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Dzień na żywo z Gazeta.pl
 • Agata Duda, która sama jest nauczycielką, jest krytykowana za milczenie ws. zapowiadanego strajku nauczycieli. - Pierwsza dama bardzo intensywnie pracuje, ma mnóstwo spotkań. Także z nauczycielami, także z uczniami. Charakter działalności pierwszej damy jest taki, że pierwsza dama nie zabiera głosu w sprawach takich społecznych. Tak jest, tej pracy jest bardzo dużo - stwierdził Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta w "Kwadransie politycznym" TVP1.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Dzień na żywo z Gazeta.pl
 • Były sędzia TK Grzegorz Jędrejek zostanie dziś powołany na członka Państwowej Komisji Wyborczej. W piątek dotychczasowemu przewodniczącemu PKW Wojciechowi Hermelińskimu wygasło członkostwo. Jego następcę członkowie PKW wybiorą na mocy głosowania.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Dzień na żywo z Gazeta.pl
 • Wedle ustaleń Business Insider Polska jeden z głównych oskarżonych ws. GetBacku wychodził na wolność mimo przebywania w areszcie. Mowa o Piotrze Osieckim, byłym prezesie TFI, który miał być kilka razy widziany na terenie jednej z warszawskich uczelni w czasie, gdy oficjalnie znajdował się w areszcie. Prokuratura zapewnia, że nie wydawała Osieckiemu przepustek z aresztu, zaprzecza temu też służba więzienna. Portal dotarł jednak do kilku świadków, którzy ponoć zamierzają powtórzyć wszystko przed prokuratorem i sądem.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Dzień na żywo z Gazeta.pl
 • Beata Szydło tuż przed rozpoczęciem dzisiejszych negocjacji ze związkami nauczycielskimi powiedziała, że podstawowym warunkiem rządu jest "przeprowadzenie zaplanowanych egzaminów w przewidzianym terminie". Związek Nauczycielstwa Polskiego domaga się podwyżek płac w wysokości 1000 złotych. ZNP zapowiada, że jeśli do tego nie dojdzie, za tydzień rozpocznie się bezterminowy strajk, do którego według szacunków związku chce dołączyć 80 proc. szkół. Przypomnijmy, że kwietniu mają odbyć się egzaminy gimnazjalne i ośmioklasisty, zaś na początku maja matury.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Dzień na żywo z Gazeta.pl
 • Były prezydent Siedlec Wojciech Kudelski został zaatakowany ostrym przedmiotem, a następnie trafił do szpitala. Zgłoszenie o takim zdarzeniu otrzymała dziś rano siedlecka Policja. Rzecznik siedleckiej Komendy Agnieszka Świerczewska nie podała więcej szczegółów. Jak podaje RMF FM, powołując się na ustalenia swojego dziennikarza, życiu samorządowca nie zagraża niebezpieczeństwo.

  Były prezydent Siedlec zaatakowany nożem. Wojciech Kudelski trafił do szpitala

  Były prezydent Siedlec zaatakowany nożem. Wojciech Kudelski trafił do szpitala

  Były prezydent Siedlec Wojciech Kudelski został zaatakowany nożem. Zgłoszenie o takim zdarzeniu otrzymała dziś rano siedlecka Policja.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Dzień na żywo z Gazeta.pl
 • - Zalewska współpracowała z osobami, które są oskarżane w aferze PCK dokładnie w czasie, kiedy pełniła funkcję ministerialne. Jak to wygląda, ten rząd, który mówił o pokorze, skromności, a który - okazuje się - ma wśród swoich współpracowników osoby, które do kampanii kradły odzież z kontenerów dla najuboższych. Jak to brzmi? - pytała Barbara Nowacka na antenie TVN24.

  - Uważam że moralnym obowiązkiem obywateli jest też mówienie o tym, jak naprawdę wygląda władza, a wygląda tak, że ludzie z PiS zajmują się okradaniem kontenerów PCK - stwierdziła.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Dzień na żywo z Gazeta.pl
 • Humor dopisuje też Marcinowi Keirwińskiemu z PO. "Sensacyjna informacja! Jarosław Kaczyński zjawił się w prokuraturze aby złożyć zeznania ws Srebrnej. Przed wejściem powiedział: 'wszyscy są równi wobec prawa'" - zażartował na Twitterze z oakzji prima aprilis.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Dzień na żywo z Gazeta.pl
 • "Drodzy podjęliśmy dziś w Wiośnie strategiczną decyzję. Do wyborów do PE wystartujemy wspólnie w koalicji z "Europą Christi" ojca Tadeusza Rydzyka. Trzymajcie kciuki!" - napisał Robert Biedroń na Twitterze. Dla niezorientowanych przypominamy, że dzisiaj prima aprilis.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Dzień na żywo z Gazeta.pl
 • PILNE

  Do drugiej tury wyborów na Ukrainie przechodzą komik Wołodymyr Zełenski i Petro Poroszenko - wynika z danych przekazanych przez ukraińską Centralna Komisję Wyborczą. Wczoraj nad Dnieprem odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich.

  Po opracowaniu 56 proc. protokołów komik telewizyjny Wołodymyr Zełenski dostał 30 proc. głosów, Petro Poroszenko zaś niecałe 16,5 proc. Właśnie tych dwóch kandydatów spotka się 21 kwietnia w drugiej turze.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Dzień na żywo z Gazeta.pl
 • Już za kilka chwili rozpocznie się posiedzenie Prezydium Rady Dialogu Społecznego na temat sytuacji w oświacie i podwyżek dla nauczycieli. Oprócz związkowców wezmą w niej udział szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska, wicepremier Beata Szydło i minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

  To rozmowy ostatniej szansy - jeśli nie dojdzie do porozumienia, 8 kwietnia rozpocznie się bezterminowy strajk nauczycieli. Przypomnijmy, że 10-12 kwietnia ma odbyć się egzamin gimnazjalny, 15-17 kwietnia - egzamin ośmioklasisty, zaś 6 maja mają rozpocząć się matury.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Dzień na żywo z Gazeta.pl
 • Michał Dworczyk na antenie RMF FM powiedział, że w najbliższych dniach zapadnie decyzja o rekonstrukcji rządu. - W najbliższych dniach zapadnie decyzja czy, a jeżeli tak, to do jak szerokiej rekonstrukcji dojdzie. Jeżeli by do niej dochodziło, to według mojej wiedzy ci ministrowie konstytucyjni, którzy kandydują do PE, odejdą z rządu. To są decyzje premiera i ścisłego kierownictwa PiS. Mówię o jednej z koncepcji, która jest omawiana. Drugą możliwością jest to, że ministrowie odejdą dopiero po wyborach do PE - powiedział szef KPRM.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Dzień na żywo z Gazeta.pl
 • Dzień dobry, zapraszamy na poranną relację na żywo. Gościem Poranka Gazeta.pl będzie Sławomir Broniarz, szef ZNP. Jeśli nie wyświetla wam się wideo, odświeżcie przeglądarkę.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Dzień na żywo z Gazeta.pl
Redagowane przez:
 • Weronika Bruździak-Gębura