Środa na żywo w Gazeta.pl

Środa na żywo w Gazeta.pl

 • środa, 27 marca 2019
 • Jeśli wideo nie odtwarza się - odśwież przeglądarkę.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Środa na żywo w Gazeta.pl
 • Za chwilę w naszym studiu pojawi się Wojciech Hermeliński, przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej. Zaczynamy o 11:30.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Środa na żywo w Gazeta.pl
 • Wywiad z Dehnelem i Tarczyńskim to jeden wśród coraz częstszych głosów homoseksualistów, który znaleźli się w centrum politycznego sporu po podpisaniu przez Rafała Trzaskowskiego Deklaracji LGBT+ oraz głośnym "wara od naszych dzieci" Kaczyńskiego.

  W poprzednim tygodniu partner Pawła Rabieja złożył do prokuratury zawiadomienie w związku z hejtem, którego są oni ofiarami.

  - Nie pozwolę na to, żeby bezkarnie ktoś nam groził - zadeklarował Michał Cessanis

  Partner Pawła Rabieja składa zawiadomienie do prokuratury. "Trzeba to powstrzymać"

  Partner Pawła Rabieja składa zawiadomienie do prokuratury. "Trzeba to powstrzymać"

  - Nie pozwolę na to, żeby bezkarnie ktoś nam groził - zadeklarował Michał Cessanis po tym, jak przez internet skierowano pod jego adresem liczne groźby i inwektywy. Nienawistne wypowiedzi wobec partnera Pawła Rabieja są pokłosiem krytyki, która spadła na wiceprezydenta Warszawy. Powodem była "prywatna opinia" polityka o tym, że "przyjdzie czas na adopcje dzieci" przez pary homoseksualne w Polsce.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Środa na żywo w Gazeta.pl
 • Poranny wywiad z Trzaskowskim w Polsat News doprowadził do ostrej wymiany zdań między politykami Koalicji Europejskiej. Spór dotyczy tego, w których partiach w PE zasiądą kandydaci Koalicji Europejskiej.

  - Absolutna większość zadeklarowała, że będzie w EPP [Europejskiej Partii Ludowej - przyp. red.]. Dwie osoby mówią, że będzie im trudno wejść do EPP. Absolutna większość, 98%25 wszystkich kandydatów wejdzie do EPP - powiedział w rozmowie z Piotrem Witwickim Trzaskowski.

  Na te słowa odpowiedziała na Twitterze rzeczniczka SLD Anna-Maria Żukowska:

  - Uprzejmie proszę Rafała Trzaskowskiego o niekolportowanie nieprawdziwych informacji. NIKT startujący do PE z rekomendacji SLD z list Koalicji Europejskiej NIE PRZYSTĄPI do EPP.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Środa na żywo w Gazeta.pl
 • Jacek Dehnel stwierdził w wywiadzie, że najlepszą bronią przeciwko homofobii jest uczenie ludzi empatii poprzez "pokazywanie ludziom swojej normalności".

  - Od kiedy wziąłem lub z Jackiem prowadzę z kolei moją osobistą "propagandę homoseksualizmu" - rzucił Tarczyński, po czym dodał: - Idę na pocztę i mówię" A to jest awizo dla mojego męża". Idę do spożywczego za rogiem, gdzie jest przemiła pani, i wymieniamy się: "A mój maż to czy tamto", na co ja "A mój mąż t czy tamto". I to działa. Coraz częściej dostajemy wsparcie od ludzi, po których bym się tego nie spodziewał.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Środa na żywo w Gazeta.pl
 • Dehnel i Tarczyński wzięli ślub w Londynie i jak mówią "w Niemczech i Szwecji są małżeństwem, w Czechach - związkiem partnerskim". A w Polsce?

  - Wracamy do domu i formalnie stajemy się obcymi sobie ludźmi - żali się Tarczyński.

  Mężczyźni opowiadają również o okolicznościach zawarcia przez siebie małżeństwa:

  - Decydując się na ślub, chyba żaden z nas nie wiedział jak wzruszający będzie to moment. Ale kiedy zaczęliśmy sobie przysięgać te różne rzeczy, okazało się, że to nas głęboko dotyka. Że to jedna ważniejsze, niż nam się wydawało- wyznał jeden z nich.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Środa na żywo w Gazeta.pl
 • W dzisiejszej "Polityce" ukazał się wywiad z Jackiem Dehnelem i Piotrem Tarczyńskim. Rozmowa dotyczyła ich związku oraz życia w homofobii.

  Rozmowa ostatecznie zeszła również na tematy polityczne.

  - Karta LGBT+podpisana przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, tak oburza niektórych, bo pokazuje normalność LGBT+. Jesteśmy taką samą społecznością jak obcokrajowcy, seniorzy, młodzież szkolna.

  Deklaracja LGBT+. Co jest w treść dokumentu? Jakie zajęcia zostaną wprowadzone do szkół?

  Deklaracja LGBT+. Co jest w treść dokumentu? Jakie zajęcia zostaną wprowadzone do szkół?

  Czym jest Deklaracja LGBT+ podpisana przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego? Co zmieni w programach warszawskich szkół? Podsumowujemy najważniejsze zapisy w karcie LGBT+.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Środa na żywo w Gazeta.pl
 • Łapiński odniósł się również do dyskusji o źródłach finansowania propozycji wyborczych PiS.

  - Premier już jasno wyjaśnił, że na pewno pieniądze w budżecie będą i nie ma problemu. Nie wiem czy tak na co dzień Polacy gremialnie interesują się mocno, skąd będą pieniądze, które dostaną czy na emeryturę czy na 500+ czy inną rzecz. Nie sądzę, żeby to była rzecz, którą Polacy codziennie roztrząsają. Raczej patrzą na to, czy w portfelu będzie ta 13. emerytura, czy będzie 500+ na pierwsze dziecko, więc nie sądzę, żeby to był na dłuższą metę jakiś problem. Poza jakąś troską premiera czy ministra finansów, który musi budżet konstruować - przekonywał polityk.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Środa na żywo w Gazeta.pl
 • Gościem Jacka Prusinowskiego w Radiu Plus był dziś Krzysztof Łapiński

  - Grzegorz Schetyna zrobił dość istotną rzecz. Zjednoczył opozycję. Będzie jedna, główna lista opozycji i to przede wszystkim jego sukces, bo on na to pracował, on w tej sprawie chyba najwięcej zrobił. Pewnie w jakiś sposób to zjednoczenie odbyło się na jego warunkach. Nie chcę mówić, czy podporządkował czy nie, bo aż tego tak nie znam, ale na pewno to zjednoczenie odbyło się na jego warunkach i pewnie on był tą osobą, której i najbardziej zależało na tej koalicji i która też pewnie najwięcej na tę chwilę na tym zyskuje - stwierdził były rzecznik prasowy Andrzeja Dudy.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Środa na żywo w Gazeta.pl
 • - Nie ma embarga na rozmowy z Rosją, natomiast czym innym jest rocznica wybuchu II wojny światowej, bo w tamtych czasach Rosja odegrała negatywną rolę - dodał Waszczykowski.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Środa na żywo w Gazeta.pl
 • - Dopóki Putin trzyma ten wrak jako zakładnika w sprawach polsko-rosyjskich, wydaje mi się zasadna decyzja prezydenta Andrzeja Dudy, aby nie świętować z nim żadnej rocznicy - powiedział Waszczykowski w odniesieniu do decyzji prezydenta o niezaproszeniu Putina na obchody II wojny światowej.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Środa na żywo w Gazeta.pl
 • Gościem "Kwadransu Politycznego" TVP1 był Witold Waszczykowski.

  - Chętnie bym widział pana Putina w Polsce, gdyby przyjechał z kilkoma wagonami sprzętu, który leży na lotnisku w Smoleńsku, czyli przywiózłby ze sobą wrak Tupolewa - stwierdził odnosząc się do powracającego na nowo w ostatnich tygodniach temat katastrofy smoleńskiej.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Środa na żywo w Gazeta.pl
 • Pytana o program 500+ Lubnauer zadeklarowała, że prawdopodobnie jej ugrupowanie będzie głosować przeciwko niemu.

  - Nie mamy jeszcze ostatecznej decyzji klubu, ale poprzednio głosowaliśmy przeciwko 500 plus i prawdopodobnie tym razem też będziemy głosować przeciwko 500 plus na pierwsze dziecko. Uważamy, że są inne priorytety - stwierdziła.

  - Bardzo prosta zasada: uważamy, że są inne priorytety państwa, że w momencie, w którym nie ma pieniędzy na podwyżki dla nauczycieli, na lepiej funkcjonującą służbę zdrowia, gdzie - przypomnę - w dalszym ciągu nakłady na ochronę zdrowia mamy niewiele powyżej 4 proc. PKB - a bezpieczny poziom ponad 6 proc. PKB to dopiero bezpieczny poziom dla służby zdrowia. Większość Polaków niepokoi się dostępem do służby zdrowia. Opieka nad niepełnosprawnymi. Jeżeli nie ma pieniędzy na to, to nie ma pieniędzy na takie programy socjalne jak 500+. Natomiast jest coś takiego jak prawa nabyte, jest coś takiego jak ciągłość państwa i odpowiedzialność za zobowiązania państwa - dodała przewodnicząca Nowoczesnej.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Środa na żywo w Gazeta.pl
 • Tymczasem w RMF FM gości Katarzyna Lubnauer.

  - Jesteśmy chyba jedynym ugrupowaniem w parlamencie obecnie, które dość jednoznacznie mówi, że Polski nie stać na te propozycje, które zgłasza PiS - stwierdziła przewodnicząca Nowoczesnej w rozmowie z Robertem Mazurkiem.

  - Mądre kraje, wtedy kiedy jest koniunktura, odkładają pieniądze, a zadłużają się wtedy, kiedy jest kryzys. Natomiast jeśli ktoś się zadłuża wtedy, kiedy jest koniunktura, to znaczy, że wtedy, kiedy będzie kryzys, będzie miał ostry kryzys. To, co robi polski rząd, jest nieodpowiedzialne. Większość krajów Unii Europejskiej w tym roku, roku 2018, będzie miało prawdopodobnie nadwyżkę budżetową. W 2017 było to 13 krajów na 27-28. Natomiast prawdopodobnie w roku 2018 może być tych krajów jeszcze więcej. Polska miała cały czas deficyt - podkreśliła Lubnauer.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Środa na żywo w Gazeta.pl
 • Na Twitterze Tusk wzywa Europarlament do otwartości na "długie wydłużenie" Brexitu oraz Wielką Brytanie do przemyślenia swojej strategii.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Środa na żywo w Gazeta.pl
 • - Nie można zdradzić 6 milionów ludzi, którzy podpisali petycję o cofnięciu artykułu 50, miliona ludzi, którzy maszerowali w imieniu głosu obywatelskiego czy coraz większej grupy ludzi, którzy chcą pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej - zadeklarował Tusk.

  - Muszą oni wiedzieć, że nawet jeśli nie są dobrze reprezentowani przez brytyjski parlament, mają swoją reprezentacje tutaj - dodał Tusk.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Środa na żywo w Gazeta.pl
 • W końcu Tusk odniósł się do kwestii Brexitu.

  - Nasza decyzja zakłada dwa scenariusze: po pierwsze, jeżeli przez Izbę Gmin w tym tygodniu przejdzie porozumienie nt. Brexitu, udzielimy przedłużenia technicznego do 22 maja. Jeżeli w tym tygodniu nie nastąpi porozumienie, Rada zgodziła się co do tego, że 12 kwietnia nastąpi prolongata i będziemy oczekiwać podjęcia decyzji. 12 kwietnia to kluczowa data jeśli chodzi o decyzje Zjednoczonego Królestwa [o udziale - przyp. red.] w wyborach europejskich.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Środa na żywo w Gazeta.pl
 • W Parlamencie Europejskim przemawia właśnie Donald Tusk.

  Przewodniczący Rady Europejskiej skomentował główne elementy unijnej polityki gospodarczej i handlowej, odniósł się do kwestii regulacji rynku cyfrowego, mówił relacjach z Chinami i polityce klimatycznej.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Środa na żywo w Gazeta.pl
 • - Na pewno nie jesteśmy w stanie spełnić tych oczekiwań, które formułują związki zawodowe. - kontynuował Gowin.

  - One mówią 1000 zł do podstawy. To oznacza tak naprawdę, z dodatkami, około 2000 zł. To oznacza w skali kraju, w skali roku, około 17 mld zł. Takich pieniędzy nie ma ani w tegorocznym budżecie, ani według mojej najuczciwszej wiedzy także w przyszłym roku. Proponujemy przyspieszenie tego wzrostu wynagrodzeń, który był przewidziany na przyszły rok ? stwierdził minister.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Środa na żywo w Gazeta.pl
 • Do tematu strajku nauczycieli odniósł się również Jarosław Gowin podczas wywiadu w Radiu Zet.

  - Zdajemy sobie sprawę z tego, że z każdym dniem możliwość strajku jest coraz większa, natomiast odpowiedzialność za budżet i państwo oraz młode pokolenie Polaków, za dzieci, młodzież którzy przystąpią do egzaminów, cała ta odpowiedzialność skłania nas do mówienia: szanujemy oczekiwania nauczycieli, w tym roku nie stać nas na wyższe podwyżki niż te, które proponujemy. Egzaminy się odbędą - stwierdził Gowin w rozmowie z Beatą Lubecką.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Środa na żywo w Gazeta.pl
 • Wczoraj Parlament Europejski przyjął długo zapowiadaną Dyrektywę o prawach autorskich na jednolitym rynku cyfrowym, która ma na celu uregulowanie niektórych obszarów funkcjonowania internetu. Jej zwolennicy przewidują, że prawa autorskie będą lepiej chronione, zaś jej przeciwnicy, że ograniczona zostanie wolność w sieci.

  PE przyjął dyrektywę o prawach autorskich, która zmieni internet

  PE przyjął dyrektywę o prawach autorskich, która zmieni internet

  Parlament Europejski przyjął dyrektywę cyfrową, która ma na nowo uregulować niektóre obszary funkcjonowania internetu. Jej zwolennicy przewidują, że prawa autorskie będą lepiej chronione, zaś jej przeciwnicy, że ograniczona zostanie wolność w sieci.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Środa na żywo w Gazeta.pl
 • Na koniec rozmowy Trzaskowski stwierdził, że cieszy się, że nie musiał podejmować decyzji ws. unijnej dyrektywy o prawach autorskich.

  - Pewnie bym jej nie poparł z tymi artykułami, które w niej są. Może wstrzymałbym się od głosu - dodał.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Środa na żywo w Gazeta.pl
 • wiadomosci.gazeta.pl
  Środa na żywo w Gazeta.pl
 • - Nauczyciele zostali doprowadzeni do ostateczności. Słyszą, że rząd sobie poradzi z tymi egzaminami, minister mówi, że będą wypożyczać nauczycieli z innych szkół, że emeryci wspomogą, a to jest niezgodne z Kartą Nauczyciela. Rząd nad tym nie panuje - ocenił Trzaskowski.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Środa na żywo w Gazeta.pl
 • Na początku marca decyzją Trzaskowskiego powołano w Warszawie sztab kryzysowy, który ma na celu zagwarantowanie dzieciom opieki podczas strajku nauczycieli.

  Warszawa przygotowuje się na strajk nauczycieli. Sztab kryzysowy szykuje dyżury i transport dla uczniów

  Warszawa przygotowuje się na strajk nauczycieli. Sztab kryzysowy szykuje dyżury i transport dla uczniów

  W Warszawie powołano sztab kryzysowy w związku ze zbliżającym się strajkiem nauczycieli w Polsce. Rafał Trzaskowski mówi, że zaangażowani zostaną m.in. dyżurni nauczyciele, którzy będą zajmować się dziećmi.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Środa na żywo w Gazeta.pl
 • Gościem Politycznego Graffiti Polsat News był Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy stwierdził, że strajk nauczycieli "jest bez precedensu".

  - Nie kibicuję rządowi, bo widzę, że nie traktuje nauczycieli poważnie, a nauczyciele zajmują się tym, co mamy najcenniejsze, czyli dziećmi. Ten problem próbuje się zepchnąć na barki samorządów, a premier bezczelnie mówi, że to my nie chcemy pomóc - mówił Trzaskowski.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Środa na żywo w Gazeta.pl
 • Pytany o 13. emeryturę w przyszłym roku, szef KSRM odpowiedział:

  - My przecież jeszcze jesteśmy przed konstruowaniem budżetu na przyszły rok. Ponieważ my mówimy bardzo wyraźnie, to nasze zobowiązanie. Jeśli jesienią PiS wygra wybory i będzie rządziło również w 2020 roku, to 13. emerytura będzie wypłacona również w 2020 roku.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Środa na żywo w Gazeta.pl
 • Odnosząc się powtarzanych coraz częściej prognoz o tym, że w Polsce i Europie będzie miał miejsce gospodarczy kryzys Sasin powiedział:

  - Zawsze mieliśmy wzrost gospodarczy, nigdy Polska nie miała ujemnemu wzrostu gospodarczego, w związku z czym nie mówmy o jakimś kryzysie. Możemy mówić o pewnym spowolnieniu. Teraz też mam ważny komunikat. Pan sprowadza wszystko do tego, ile to będzie kosztowało, ale to nie tylko koszt, to również ogromny zysk, te nasze propozycje. Bo my mamy w tej chwili rzeczywiście oznaki pewnego spowolnienia gospodarczego, które rysują się w gospodarce światowej. [...] W tej chwili to potężny impuls prorozwojowy, prowzrostowy, to co w tej chwili robimy. My jakby w tej chwili wyprzedzamy to, co może rzeczywiście spotkać również polską gospodarkę, czyli spowolnienie. Jestem przekonany, że osiągniemy tutaj znakomity skutek, a to będzie generowało również dodatkowe wpływy do budżet - przekonywał polityk PiS.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Środa na żywo w Gazeta.pl
 • - Jeśli chodzi o programy, które zaproponowaliśmy, piątkę Kaczyńskiego, jeśli chodzi o ten rok, mieścimy się w tym budżecie, który jest budżetem tegorocznym. Mieścimy się w budżecie wraz z zaplanowanym deficytem. Znakomite byłoby oczekiwać, żebyśmy nie mieli deficytu budżetowego. To się jeszcze nikomu przez ostatnie 30 lat RP nie udało. Rozumiem, że pan ma wysokie mniemanie o naszych możliwościach ekonomicznych - dodał Sasin w rozmowie z Konradem Piaseckim.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Środa na żywo w Gazeta.pl
 • Gościem "Rozmowy Piaseckiego" w TVN24 był Jacek Sasin.

  - Budżet jest już faktem ostatecznym. Mamy bardzo jasny komunikat. Jak dzisiaj możemy to powiedzieć, nie ma żadnej potrzeby nowelizacji budżetu. W ramach tego budżetu, który jest już w realizacji, te nasze obietnice na ten rok zostaną spełnione - stwierdził odnosząc się do stawianych ostatnio pytań o możliwości sfinansowania tzw. "piątki Kaczyńskiego" oraz środków dla nauczycieli.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Środa na żywo w Gazeta.pl
 • wiadomosci.gazeta.pl
  Środa na żywo w Gazeta.pl
 • Dzień dobry, drodzy czytelnicy! Zaczynamy kolejną relację na żywo w Gazeta.pl.

  Przed nami rozmowa z przewodniczącym klubu parlamentarnego PO Rafałem Grupińskim o 8.30 oraz z przewodniczącym Państwowej Komisji Wyborczej Wojciechem Hermelińskim o 11.30.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Środa na żywo w Gazeta.pl
Redagowane przez:
 • Aleksander Palikot