Dzień na żywo z Gazeta.pl

Dzień na żywo z Gazeta.pl

 • wtorek, 19 marca 2019
 • Już teraz zapraszamy do oglądania rozmowy Gazeta.pl z Magdaleną Kaszulanis, rzeczniczką Związku Nauczycielstwa Polskiego. Jeśli wideo się nie odtwarza, prosimy o odświeżenie strony.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Dzień na żywo z Gazeta.pl
 • Znana ze swoich homofobicznych wypowiedzi i krytyki karty LGBT+ windsurferka Zofia Klepacka uskarżała się niedawno, że podczas zawodów "zawodnicy muszą wypełnić formularze, w których są do wyboru trzy warianty płci. "Tam są trzy warianty - man, woman albo gender. Z tego co wiem, nikt nie zaznacza opcji gender, bo zawodnicy są kobietami albo mężczyznami" - mówiła. Ze zdjęć formularza zamieszczanych na Twitterze wynika jednak, że i ta "wrzutka" na temat LGBT+ okazała się nieprawdziwa.

  "No i właśnie w skrócie na takich absurdalnych przekłamaniach opiera się dyskusja nt. LGBT" - skomentował dziennikarz Onetu Janusz Schwertner.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Dzień na żywo z Gazeta.pl
 • Borys Budka podkreśla, że w reformie sądownictwa najbardziej uwidacznia się prawdziwe podejście Prawa i Sprawiedliwości do Unii Europejskiej.

  - Ten rząd to prosta droga do Polexitu. Będą zapewniać o tym, że chcą być w UE by decydować o przyszłości, a tak naprawdę rząd PiS-u, minister Ziobro i Jarosław Kaczyński doprowadzili do tego, że po raz pierwszy w historii Polska jest poddana takiemu osądowi [TSUE - red.] - mówi Budka.

  - Jeżeli ta zła polityka dotycząca wymiaru sprawiedliwości nie zostanie zastopowana, to tak naprawdę obudzimy się w rzeczywistości brytyjskiej. Polityków poznaje się nie po słowach, a po czynach. A to, co dzieje się z SN, TK i KRS, to tak naprawdę jest prosta droga do Polexitu - dodaje.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Dzień na żywo z Gazeta.pl
 • Przypomnijmy, że Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej zajmuje się dziś pytaniami o polskie sądownictwo. Po zmianie wprowadzonej przez PiS szefów do KRS wybierają politycy, a wcześniej wyboru dokonywali sami sędziowie.

  Z tej okazji w Sejmie odbył się briefing Borysa Budki i Andrzeja Halickiego z PO.

  - Dzisiaj w Luksemburgu kolejna odsłona bitwy rządu PiS z organami UE. Przez 3 lata wmawiano Polakom, że mamy do czynienia z reformą wymiaru sprawiedliwości. Tymczasem to, co działo się naprawdę, to w kolejnych krokach, łamanie nie tylko polskiej Konstytucji, ale również traktatów UE - mówił Borys Budka w rozmowie z mediami. - Ten rząd od ponad 3 lat usiłuje złamać zasady i fundamenty, na których została zbudowana UE - dodał.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Dzień na żywo z Gazeta.pl
 • Wiceminister MSWiA Paweł Szefernaker był gościem rozmowy w Radiu Plus. Skomentował fakt, że Rafał Bochenek, były rzecznik rządu Beaty Szydło, po zmianie pracy "odnalazł się" na stanowisku w państwowej spółce, a konkretnie PGNiG, gdzie może liczyć na 20-30 tys. zł miesięcznie

  - Pan Bochenek na pewno jest osobą, która dla takich spółek jest osobą niezwykle cenną - powiedział Szefernaker. - Wiele spółek chciałoby mieć w swoich szeregach kogoś, kto ma tak unikalne doświadczenie, wynikające z pracy z premierem 24 godziny na dobę i dbaniem o jego wizerunek, przekaz informacyjny - dodał Szefernaker.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Dzień na żywo z Gazeta.pl
 • Dotychczas w wyborczych "piątkach" specjalizował się PiS. Wygląda jednak na to, że swoją wyborczą "piątkę" będzie też miała partia Wiosna Roberta Biedronia. Jak podaje Radio Zet, Sylwia Spurek z Wiosny przyznała, że wśród obietnic znajdą się m.in. związki partnerskie (zawierane przez osoby hetero i homoseksualne), równość małżeńska i edukacja antydyskryminacyjna. Więcej szczegółów już niedługo.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Dzień na żywo z Gazeta.pl
 • Sprawa polskich sądów i legalności powołania nowej KRS przez rząd Prawa i Sprawiedliwości jest dziś rozważana na arenie międzynarodowej. W Luksemburgu odbędzie się rozprawa, na której zajmie się nią Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, wcześniej rozpatrując pytania Sądu Najwyższego o KRS i polskie sądownictwo.

  Niektórzy komentują, że będzie to swoisty "sąd nad rządami PiS" i "historyczna walka o praworządność w TSUE". Polskę reprezentuje m.in. posłanka Kamila Gasiuk-Pichowicz.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Dzień na żywo z Gazeta.pl
 • Na razie nie znamy nazwisk sędziów, których immunitet zostanie uchylony. Przekazano jedynie, że ich działania przyczyniły się do skazania w okresie PRL osób, które negatywnie wypowiadały się na temat władz PRL.

  - Na przykład sąd skazał księdza na trzy lata więzienia, tylko i wyłącznie dlatego, że w trakcie prowadzonej mszy używał nieodpowiednich słów ? słyszymy na konferencji prasowej Ziobry.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Dzień na żywo z Gazeta.pl
 • Zbigniew Ziobro zorganizował konferencję prasową, na której ogłasza, że prokuratura skierowała siedem wniosków o uchylenie immunitetów byłym sędziom i prokuratorom z okresu PRL.

  - To osoby, które dopuściły się niegodziwych czynów i zbrodni w okresie PRL- mówi Ziobro, dodając, że jest wśród nich sędzia Sądu Najwyższego.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Dzień na żywo z Gazeta.pl
 • Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu polski Kościół przedstawił dane statystyczne dotyczące liczby ofiar molestowanych przez księży od 1990 roku. Z danych przedstawionych przez Konferencję Episkopatu Polski wynika, że od 1 stycznia 1990 r. do 30 czerwca 2018 r. 382 duchownych wykorzystało seksualnie 625 ofiar. Po konferencji politycy opozycji i fundacja "Nie lękajcie się" wskazywali, że dane są znacznie zaniżone, a na jednego oprawcę przypada zwykle znacznie więcej ofiar, niż wynika to z kościelnej statystyki.

  Tymczasem na jaw wychodzą relacje kolejnych ofiar, które decydują się mówić o swojej krzywdzie. Jedną z nich można przeczytać w artykule poniżej.

  Ofiara pedofilii odpowiada biskupowi opolskiemu: Kłamałeś, mój szacunek do ciebie nie istnieje

  Ofiara pedofilii odpowiada biskupowi opolskiemu: Kłamałeś, mój szacunek do ciebie nie istnieje

  - Gdzie ucieknie 13-letnie dziecko w samochodzie z 33-letnim księdzem, na środku pola? Gdzie ma uciec takie dziecko? - mówił w Sejmie pan Dariusz, który przed laty był ofiarą pedofila. Mężczyzna był uczestnikiem konferencji fundacji "Nie lękajcie się".

  wiadomosci.gazeta.pl
  Dzień na żywo z Gazeta.pl
 • Robert Biedroń zapowiedział, że dziś o 13 przed siedzibą polskiego episkopatu odniesie się do przestępstw pedofilii w Kościele i przedstawi Joannę Scheuring-Wielgus jako kandydatkę Wiosny do Parlamentu Europejskiego - najprawdopodobniej jej nazwisko znajdzie się na liście warszawskiej.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Dzień na żywo z Gazeta.pl
 • - Doradziłbym Kaczyńskiemu, żeby poparł edukację seksualną, która pozwoli dzieciom bronić się przed pedofilią dlatego że nasze dzieci nie są po prostu w tej sprawie często edukowane - mówi Trzaskowski w Radiu Zet.

  Jak zapewnia, edukacja seksualna będzie dobrowolna, co od początku podkreślał. - To nie jest żadna wojna kulturowa. To jest stanie przy wszystkich mniejszościach spychanych na margines przez PiS. (...) Szczujnia PiS-owska szczuje na naszych współobywateli o innej orientacji - dodaje ostro Trzaskowski.

  Politycy kłamią ws. Deklaracji LGBT+ i standardów WHO. Zebraliśmy bzdury i prostujemy

  Politycy kłamią ws. Deklaracji LGBT+ i standardów WHO. Zebraliśmy bzdury i prostujemy

  Od kilku dni przedstawiciele PiS, ale też Kukiz'15, a nawet rzecznik praw dziecka powtarzają kłamstwa o warszawskiej Deklaracji LGBT+ i standardach edukacji seksualnej WHO. Zebraliśmy wszystkie w jednym miejscu i wyjaśniamy, jak jest naprawdę.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Dzień na żywo z Gazeta.pl
 • Punktem wyjścia do krytyki deklaracji LGBT+ przez PiS było podpisanie dokumentu przez prezydenta Warszawy. Dziś Rafał Trzaskowski był gościem Radia ZET - jak podkreślał, nie zmieniłby swojej decyzji.

  - Nie żałuję [podpisania Karty LGBT - red.], dlatego że ja mam dosyć czekania na to, czym będzie PiS szczuł w kolejnych miesiącach, dlatego że PiS się generalnie zajmuje napuszczaniem Polaków na Polaków. I gdyby nie było karty LGBT, toby się znalazł jakiś inny pretekst - mówił.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Dzień na żywo z Gazeta.pl
 • Wczoraj głośno było o zatrzymaniu za przekroczenie prędkości kierowcy SOP, który wiózł szefa MSWiA, Joachima Brudzińskiego. Ostatecznie skończyło się tylko na pouczeniu, a funkcjonariusz SOP nie poniósł praktycznie żadnych konsekwencji.

  Niektórzy sugerują, że "szary Kowalski" dostałby w analogicznej sytuacji mandat. Do ministra Brudzińskiego kierowane są nawet prośby o ulgowe rozpatrywanie innych przypadków.

  "Panie Ministrze, czy mogę się powołać na przypadek Pańskiego kierowcy, kiedy zostanę złapany za przekroczenie o 48 km/h lub mniej? Pouczenie zamiast mandatu, jak dla kierowcy z SOP" - pisze dziennikarz "Do Rzeczy" Łukasz Warzecha.

  Szef MSWiA odniósł się do tej prośby. "Proszę próbować, jeżeli ma Pan tak samo czystą kartę jak on może policja weźmie to pod uwagę" - napisał na Twitterze, dodając, że na żadnym etapie kontroli nie interweniował, żeby nie karać funkcjonariusza SOP mandatem.

  Kierowca Brudzińskiego jechał 98 km/h w terenie zabudowanym. Kara? Skończyło się na pouczeniu

  Kierowca Brudzińskiego jechał 98 km/h w terenie zabudowanym. Kara? Skończyło się na pouczeniu

  Joachim Brudziński przyznał na Twitterze, że jego kierowca przekroczył prędkość. Od kluczborskiej policji dowiedzieliśmy się, że kierowca ministra jechał niemal o 50 km/h za szybko. Oburzające jest to, że funkcjonariusz SOP nie poniósł praktycznie żadnych konsekwencji.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Dzień na żywo z Gazeta.pl
 • Adam Małysz swoim sprzeciwem wobec homofobii już naraził się posłance PiS, Annie Siarkowskiej, która na Twitterze zakpiła z upadku sportowca ze skoczni i napisała "to się dzieje z człowiekiem, jak mu odejdzie lewa narta".

  "O proszę, nagle Adam Małysz nie jest już taki fajny. I ta kpina z upadku..." - skomentowała dziennikarka "Gazety Wyborczej", Estera Fliegel.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Dzień na żywo z Gazeta.pl
 • Ofensywa PiS dotycząca karty LGBT+ i standardów WHO powoduje, że coraz więcej osób otwarcie sprzeciwia się homofobii. Do tego grona dołączyli też sportowcy - wśród nich Jolanta Ogar-Hill, Otylia Jędrzejczak, Radosław Majdan oraz Adam Małysz, który w rozmowie z ?Wprost? przyznał, że opowiada się za całkowitą tolerancją i przyznał: - Czy z racji pewnych różnic, jakaś osoba nie ma prawa wspierać zawodników, nie ma dla niej miejsca na stadionie? Dla mnie to nie do pomyślenia.

  Sportowcy przeciw homofobii. Wśród nich Małysz, Majdan i Ogar-Hill. Żeglarka spotkała się z Klepacką

  Sportowcy przeciw homofobii. Wśród nich Małysz, Majdan i Ogar-Hill. Żeglarka spotkała się z Klepacką

  Polscy sportowcy, a wśród nich m.in. Jolanta Ogar-Hill, Otylia Jędrzejczak, Radosław Majdan czy Adam Małysz, przyłączają się do kampanii Sport Przeciw Homofobii. - To może być duży krok, żeby w polskim sporcie w końcu było normalnie - twierdzi dziennikarz Paweł Korzeniowski.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Dzień na żywo z Gazeta.pl
 • Była premier Beata Szydło daje nam się poznać od nieco innej strony.

  - Bardzo często w młodości grałam w piłkę nożną - wyznaje w RMF FM. - Miałam dobrych kolegów, więc miałam szanse na pomoc - dodaje. Wcześniej dziennikarz zapytał byłą premier, jaki jest klub sportowy w Brzeszczach (Szydło stamtąd pochodzi, a teraz startuje do PE z listy małopolskiej). - KS Górnik Brzeszcze - powiedziała bez zastanowienia Szydło.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Dzień na żywo z Gazeta.pl
 • Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego, jest gościem radiowej Jedynki. Rozmowa zeszła - rzecz jasna - na kartę LGBT+. Od wczoraj w narracji polityków PiS pojawia się wątek... "cywilizacyjny". Tak było i tym razem.

  - Jeśli obóz Zjednoczonej Prawicy utrzyma się przy władzy, to ta cała antycywilizacja zostanie wstrzymana - mówi o wprowadzeniu karty LGBT+. - Jeżeli władzę obejmie obóz nazywający się dzisiaj Koalicją Europejską, to jestem przekonany, że będą podejmowane próby realizacji tego scenariusza - dodaje.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Dzień na żywo z Gazeta.pl
 • Beata Szydło została zapytana przez Roberta Mazurka o Rafała Bochenka, byłego rzecznika rządu PiS, który - jak niedawno ujawniły media - "odnalazł się" w państwowej spółce (na stanowisku dyrektora ds. marketingu w PGNiG może liczyć na 20-30 tys. zł miesięcznie).

  - Załatwiła pani posadę Rafałowi Bochenkowi? - pyta dziennikarz RMF FM.

  - Przeszedł jak rozumiem proces konkursowy - kwituje Szydło.

  Były rzecznik rządu PiS Rafał Bochenek "odnaleziony". Dostał pracę w państwowej spółce

  Były rzecznik rządu PiS Rafał Bochenek "odnaleziony". Dostał pracę w państwowej spółce

  Rafał Bochenek od kilkunastu dni jest dyrektorem marketingu w PGNiG, spółce Skarbu Państwa - podaje "Fakt", który potwierdził tę informację w firmie.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Dzień na żywo z Gazeta.pl
 • Beata Szydło w RMF FM zapowiada, że już jutro ogłosi listę małopolsko-świętokrzyską do europarlamentu. - Mogę zdradzić, że na trzecim miejscu jest Patryk Jaki - zapowiada była premier.

  Przypomnijmy - wcześniej spekulowano, że pochodzący z Opola były kandydat na prezydenta Warszawy może też wystartować do PE z okręgu śląskiego. Sam Jaki przyznawał, że nie ma jeszcze co do tego ?stuprocentowej pewności?, a o przydzieleniu go do konkretnej listy decyduje partia. Więcej na ten temat w tekście poniżej.

  Wybory do europarlamentu. Patryk Jaki: Partia uznała, że będę startował z Małopolski

  Wybory do europarlamentu. Patryk Jaki: Partia uznała, że będę startował z Małopolski

  Nie z Mazowsza, nie z Opolszczyzny, a z okręgu Małopolska-Świętokrzyskie prawdopodobnie wystartuje Patryk Jaki. Dlaczego prawdopodobnie? Bo wiceminister sprawiedliwości sam jeszcze nie ma "stuprocentowej pewności".

  wiadomosci.gazeta.pl
  Dzień na żywo z Gazeta.pl
 • Kolejny tydzień upływa pod znakiem widma strajku nauczycieli, którzy domagają się wyższych pensji i wciąż nie doszli do porozumienia z ministerstwem edukacji. Szef ZNP Sławomir Broniarz był dziś gościem "Rozmowy Piaseckiego" w TVN24.

  - Dzisiaj mamy 19 marca. 4 marca ogłosiliśmy datę tego protestu i przez 2 tygodnie nie dzieje się nic. Poza obelgami, uwagami, atakami mniej czy bardziej wybrednymi, rząd nie przedstawił żadnej propozycji - powiedział. - Jeżeli nic się nie wydarzy, mam nadzieję, że 85-90 procent szkół przystąpi do strajk ? dodał.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Dzień na żywo z Gazeta.pl
 • Dzień dobry, wtorkową relację zaczynamy od porannej rozmowy z Gazeta.pl. Gościem jest posłanka Joanna Scheuring-Wielgus. Zapraszamy do oglądania już teraz! Jeśli wideo się nie wyświetla, prosimy o odświeżenie strony.

  wiadomosci.gazeta.pl
  Dzień na żywo z Gazeta.pl
Redagowane przez:
 • Katarzyna Nowak