KORESPONDENT
Zbliża się godzina 3 w nocy i na Twitterze ucichli już nawet sztabowcy największych partii. Dziś poznaliśmy sondażowe wyniki wyborów, a także informacje o frekwencji, wynikach wyborów w największych miastach oraz demografii wyborów. Teraz politycy mają kilka godzin odpoczynku, ale od rana wrócą emocje.
Po godz. 6 rano odbędzie się konferencja PKW i powinniśmy poznać cząstkowe wyniki wyborów. Rafał Trzaskowski rano ma spotkać się z warszawiakami. Niektórzy kandydaci zaczną przygotowania do kadencji, zaś inni - do dogrywki w drugiej turze za dwa tygodnie. Najważniejsi politycy partii będą rozliczać z wyników i planować dalsze ruchy. Jak zapowiedział Jarosław Kaczyński - w poniedziałek dla PiS-u zaczyna się długa kampania przed wyborami do Parlamentu Europejskiego (w maju), Sejmu i Senatu (jesienią) i wreszcie wyborów prezydenckich 2020.
Dziękuję za śledzenie naszego wieczoru wyborczego, a po najnowsze informacje o wyborach, komentarze i analizy zapraszam już teraz na Gazeta.pl.