Interwencja w Libii. Francuskie myśliwce zaatakowały czołgi Kaddafiego [NA ŻYWO]

Komentarze (824)
Interwencja w Libii. Francuskie myśliwce zaatakowały czołgi Kaddafiego [NA ŻYWO]
Zaloguj się
 • bezebubol

  Oceniono 19 razy 11

  "Zapraszamy do relacji na żywo z kolejnego dnia powstania w Libii."......

  MASAKRA.USIĄDZCIE WYGODNIE W FOTELACH A MY POKAŻEMY WAM SMIERC,ROZPACZ I WOJNĘ.JEBANE SKURWYSYNYYYYYYYYY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • kitajec10

  Oceniono 14 razy 10

  enedue3 przed chwilą
  0 + - zgłoś do moderacji

  Ujawnił się wyjątkowy dureń polityczny j-50. Co to za kreatura?!
  Popiera napad " kurdupla" na niepodległe państwo.

  Dla ciebie pajacu niepodleglosc jest przyzwoleniem na masowe mordy prawda?! Otoz dla Mnie i wiekszosci innych ludzi NIE JEST.

 • ratonida

  Oceniono 16 razy 10

  Światowy bandytyzm zaatakował. W imię demokracji oczywiście.

 • nannek

  Oceniono 18 razy 10

  swan_ganz przed chwilą
  "Pomimo miliardowych wpływów z ropy libijczycy żyją w biedzie"
  He he i zarabiają 3x tyle co Polacy, którzy tam pracują.

  Biedy to szukaj chłopie ale w Polsce gdzie zarobki są już mniejsze jak Chinach czy Bazyli a ceny 2x wyższe.

  Prawdziwia Libia wygląda inaczej jak wam usiłują to przedstawić.
  Wielu z was jest przykładem na to ż e obecne pololenia nie znają historii, a przewroty dziś robi się mediami, a ręce są jedynie dodatkiem. Kadafi Libię uczynił bogatym krajem, mega bogatym. Wielu z was zabiera tu głos w sprawie nie mając pojęcia o Libii , nie mając pojęcia o co naprawdę toczy się gra w Libii.
  Kaddafi w 1970 roku zlikwidował w swoim kraju amerykańskie i brytyjskie bazy wojskowe, wydalił włoskie i żydowskie organizacje narodowe, a w 1973 dokonał nacjonalizacji przemysłu naftowego należącego do zachodnich inwestorów. Kaddafi prowadził bardzo aktywną politykę zagraniczną, wymierzoną przeciwko wpływom Stanów Zjednoczonych i Izraela oraz wspieraniem Organizacji Wyzwolenia Palestyny, przez co był oskarżany o wspieranie islamskiego terroryzmu. Wielokrotnie zabiegał o utworzenie ścisłej federacji państw północnoafrykańskich i bliskowschodnich. Proponował zawarcie unii m.in. Sudanowi, Egiptowi, Syrii oraz Malcie. W wyniku pogarszających się stosunków z Egiptem nawiązał współpracę z ZSRR, ale w zimnej wojnie pozostawał neutralny, wiążąc się z Ruchem Państw Niezaangażowanych.
  Od połowy lat 90. Kaddafi prowadził bardziej umiarkowaną politykę. Gdyby Kadafi na początku nie obalił starego, nieudolnego króla Libia do dziś utrzymywałaby się ze sprzedaży złomu, jako miło to miejsce przed 42 laty. Wówczas Koczownicze plemiona zbierały to co zostawiła Armia Roomla i Moontgomerego podczas II wojny światowej. To był istotny element PKB Libii jeszcze w latach 60. Wiecie jak wyglądra standard życia w Libii dziś. Otóż najniższe wynagrodzenie w tym kraju to 600 dolarów, powtarzam najniższe!!!! Libijczycy nie płaca za prąd, szkoły są bezpłątne , służba zdrowia zatrudniająca min Polaków , Włochów, Brytyjczyków tez jest bezpłatna. Litr paliwa kosztuje 40 groszy polskich. Ceny są porównywalne do cen w polsce, może nieco niższe. Mógłbym tak pisać bez końca ale powiem wam jedno: wielu z was uwaza sie za eurpejczyków , podczas gdy standard życia Libijczyków jest na europejskim poziomie , moze nawet nieco wyższym, Polacy zaś żyją.... jak ... Gdy do władzy w Libii dorwą się Ci , którzy dziś rękami 16 do 25 letnich prymitywnych chłopaków robią ten przewrót w Libii to w niedługim czasie i oni Libijczycy będą musieli , jak my Polacy jezdzić za chlebem na zmywaki w Europie!!!! Przeciętny Polak, nie mieszkaniec aglomeracji szcześliwy jest jak nabędzie sobei starego Opla. Libijczycy już w latach 70 i 80 zostawiali nowe auta na pewryferiach Trypolisu bo nie wiedzil ,że nalezy zmieniac olej i zajeżdzali auta na amen. Nie martwili się jednak kupowali kolejne nowe aby wozić Volvo czy Nissanem czy Datsunem swoje kozy. To nader częsty widok wówczas w Libii. Polak wówczas , za Gierka marzył o małym Fiacie.
  Jedno jest oczywiste Kadafi nigdy nie będzie maił za sojuszników Europy zachodniej ani Ameryki wszak to własnie dzieki temu że ich wyrzucił ze swojego kraju ten kraj jest dziś tak bogaty. Tego faktu oni mu jednak nigdu nie zapomną , tej nacionalizacji i utraty złóz ropy , jak stał się z dnia na dzień własnością libijczyków. Dziś to własnie rękami nieświadomych ludzi Ameryka I Izrael usiłują dostac się do najbardziej energetycznych złóż ropy w Afryce i przygotowac się do ostatecznego starcia o wpływy na bliskim wschodzie z Iranem.
  Czy w telewizji o tym mówią?

 • tr_ol

  Oceniono 10 razy 10

  Dezinformacja totalna to wszystko

 • moremoney

  Oceniono 11 razy 9

  money.pl godzinę temu Oceniono 8 razy 6 + - zgłoś do moderacji .Popieram kaddafiego,libijczykom zylo sie najlepiej w calym regionie i mieli tyle dobr,o ktorych Egipcjanie czy Tunezyjczycy mogli tylko pomarzyc.Dawali prace ludziom z Unii a Polsce juz od bardzo dawna.
  To eksport twardego islamu z Iranu przez Ahmadinedzada i mam nadzieje,ze kaddafi zalatwi to do konca,zanim Sarkozy i reszta oszolomow dobiora sie do libijskiej ropy.
  ==========================
  DOKLADNIE i wlasnie tak !

  Dlaczego sie nie zlituja nad Korea Polnocna,gdzie MILIONY zra trawe i umieraja pod butem Kima -ktoregos-tam???

  Tu jest ropa,tania i bliziutko i o to chodzi a reszta to pierdoly dla ciemnej masy !
  Tyle lat Kaddafi oslanial Europe przed fala uchodzcow z Afryki ,ropa plynela i bylo o.k. ,zwlaszcza dla Wloch,ktore przy okazji daja Libii 30 % ich zywnosci.Teraz,jak "powstancy" walneli terminal,nagle Kaddafi zrobil sie be.
  Kaddafiego sie usunie,rope sie uruchomi i bedzie z reszta jak na haiti,gdzie do dzis wszystko w ruinie a pomoc rozkradli "pomocnicy" do spolki z lokalna wladza.
  A oglupiona ciemna masa cos belkocze o "zrywie niepodleglosciowym".
  Wielu z Was ofermy nigdy nie mialo ani takich zarobkow ani takich dobr jak libijczycy pod kaddafim.Zapytajcie Polakow,ktorzy tam pracuja.Jak myslicie,dlaczego pojechali szukac pracy wlasnei tam ???

 • alejajaniemaco

  Oceniono 13 razy 9

  dlaczego swiat nie interweniuje w Somalii gdzie trwa regularna jatka od 20 lat w ktorej zginelo 300-400 tysiecy ludzi a ludzie umieraja z glodu? Odpowiedz na cztery litery.

 • nieswiez

  Oceniono 11 razy 9

  ci niewinni cywile sa calkiem dobrze uzbrojeni, jak potrafia zestrzelic samolot, chyba, ze go trafili z procy

 • nacionalista

  Oceniono 18 razy 8

  "Trwa dyskusja nad tym, do kogo należał zestrzelony samolot"

  Proponuje powołanie Komisji Śledczej ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX