Libia ogłasza zawieszenie broni. Czy mimo to wojska NATO będą interweniować? [NA ŻYWO]

Komentarze (378)
Libia ogłasza zawieszenie broni. Czy mimo to wojska NATO będą interweniować? [NA ŻYWO]
Zaloguj się
 • kicikicituptuptup

  Oceniono 7 razy 7

  Kadafi powiedzial otwarcie, że zachod może się pożegnać z jego ropą - i od razu się zaczęło - "interwencja międzynarodowa' to nic innego jak skok na ropę.
  W dodatku - w wykonaniu Sarkozyego - nawet bez specjalnego krycia się. Na bezczelnego.

 • tomaszbracki

  Oceniono 6 razy 6

  A na czele "misji" minister Resztek Wojska Polskiego "pacyfista" Klich! Ura, ura, ura!!!

 • devojce

  Oceniono 10 razy 6

  No cholera jasna!!! Amerykanie nam chcą trzecią wojnę światową zafundować jak nic!!! Jugosławię rozwalili! Namieszali w Iraku! Stworzyli BIn Ladena! Jeszcze mało??!!?? A zaczęli w sumie od Wietnamu. Jak tak kochają pokój to czemu nie zajmą się sytuacją na linii Izrael - Palestyna??? Wszyscy wiedzą dobrze dlaczego. Banda hipokrytów!!! Przepraszam, uniosłam się :-/

 • passtorian

  Oceniono 5 razy 5

  Libia to kraj w ktorym lojalnosc wobec wladz jest oparta na zasadach plemiennych. Trzeba zwrocic uwage na tych tzw. powstancow. Wszyscy z nich jak nie otoczeni korespondentami z BBC to pod wplywem innych naganiaczy. I czesc nalezy do oportunistow i zdrajcow narodu. Jak w Polsce - dla jednych Kuklinski to bohater dla drugich zwyklym zdrajca ojczyzny. Czesc tych mlodych ludzi jest wprost z W. Brytanii gdzie mieszkali od lat! Skad wiem o tym ? Z wywiadow BBC z tymi wlasnie ludzi ktore byly czestokroc powtarzane. Przed Kadafim Libia j byla niczym innym tylko kolonia wloska w ktorej tubylec nie mial innego zadania jak czyszczenie butow lub kibli panom z Europy. A teraz? Teraz chodzi nie o rzekoma wolnosc ale dostep do ropy libijskiej. To powinno byc rozumiane.
  Tylko sie dziwie jak skuteczna jest ta propaganda z zachodu. Powinnismy miec nieco wyobrazni aby zastanowic sie jak to odbywaloby sie u nas gdyby uwaga obcych sil skoncentrowala sie na Polsce. Rebelianci kontra wladza rzadowa. I podzial ludnosci za i przeciw. I bomby spadajace i na tych ina drugich w ramach "wolnosci"! Kiedys juz mielismy kilka przypadkow niewolnictwa wprowadzonego w zlikwidowanej Polsce przez obce sily. Dlatego powinnismy podchodzic do tematu libijskiego z doza ostroznosci. Propaganda wychodzaca z krajow Sarkozego i Eisensteina i kto wie czy nie kierowana z samego Izraela powinna byc odpowiednio przez nas odrozniana.

 • 54bodek

  Oceniono 5 razy 5

  Na tym wszystkim Libijczycy wyjdą jak Zabłocki na mydle. Podobnie jak Irakijczycy.

 • bamshe

  Oceniono 7 razy 5

  ty clinton nie badz taka super madra

  "...Chcemy zobaczyć, jak siły Kaddafiego wycofują się z miast przejętych przez opozycjonistów"...

  a dlaczego maja sie wycofwac a moze to bandyci niech wycofaja sie z pozostalych miast. Zostaly wyzwolone przez sily Kadafiego wiec naleza do niego.

 • masterfile

  Oceniono 7 razy 5

  Hahahahhaha! Klich jak zwykle daje inny obraz sprawy, prawda jest taka że on sam doprowadził siły zbrojne RP do upadku i tak na prawdę nie jesteśmy do niczego przygotowani, mamy nowe F-16 zakupione jeszcze przez Kaczyńskiego, i na tym się kończy, Klich promował redukcje wojska w zamian za lepsze wyposażenie, Fakt: za Klicha nie było żadnych zamówień nowego sprzętu. A przypomnę że F-16 miały być bojowo gotowe do akcji dopiero w 2012 roku. A poza nimi nasze samoloty mają po 20-30 lat. Nie mamy czym pomóc w uderzeniu na Libię, a pomóc w transporcie? Mamy kilka starych Herculesów, które dostaliśmy bo miały iść na złom w Ameryce, zmodernizowaliśmy je i latamy, ale przypomnę że jeden z nich nad Afganistanem prawie rozpadł się w powietrzu. A samoloty CASA? Nie wiem czy zasięg tych samolotów wogule na to pozwala aby tam dolecieć, bo w lotach do Afganistanu muszą lądować żeby zatankować.
  Nasza armia wegetuje za kadencji Klicha a on nic nie robi i zostaje dalej ministrem.
  Fakt taki że Polska nie ma nic do zaoferowania do pomocy w akcjach bojowych, powinno to narzucić polskim obywatelom jedno pytanie, czy siły zbrojne RP wogule są zdolne zabezpieczyć kraj?
  Tak czy inaczej, Klich nie daje żadnych zamówień na nowy sprzęt, a właśnie tak miało być, mniejsza armia, za to lepsza, a teraz widać, nie jesteśmy nawet przygotowani zareagować na nagłe akcje bojowe... Tutaj nie chodzi o wielkie straty żołnierzy, tylko o kilka samolotów, powiedzmy 10, to jest tylko 10-20 żołnierzy bo w F-16 lub mig-29 jest 1-2 pilotów.
  A cel jest szczytny, to nie Irak czy Afganistan, w Libii ludzie walczą o wolność (Jak widzieliśmy to w ostatnim czasie w innych krajach afryki gdzie to się udało) i umierają na drogach. W tym kraju są problemy bo większość wojska jest wierna dyktatorowi i zabija własnych ludzi (Co w Egipcie nie miało miejsca).
  Ale to tylko moje zdanie. Nie mam nic przeciwko innemu nastawieniu. W sumie dobrze że się w to nie angażujemy, ale wskazuje tylko na to, że nie mamy z drugiej strony tak na prawdę czym się angażować.

 • bbamar

  Oceniono 7 razy 5

  znowu ktoś wpieprza się w nie swoje sprawy, tak samo było z Irakiem. Nie znam kultury i obyczajów panujących w Libii, kto po rewolcie będzie rządził tym krajem ? Dziesiątki uzurpatorów. I dopiero zacznie się prawdziwa czystka etniczna. Kaddafi jest przewidywalny, inni, nie wiem. Obama też nie wie ale się wpieprza. Poniósł porażkę polityczną we własnym kraju to chce rządzić w innym.

 • komentator_domaciczny

  Oceniono 4 razy 4

  szczyt chamstwa mieszać się do libii, oby muammar zrobił z nimi porządek, maczety, łby poucinać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX