Pamiętasz, w co graliśmy na przerwie w szkole, zanim pojawiły się komórki?[QUIZ]

1 / 9

W tej grze nieraz mogliśmy usłyszeć ''trafiony, zatopiony''. O którą zabawę pytamy?

2 / 9

Ta gra sprawdzała naszą wiedzę w różnych kategoriach. Były rośliny, zwierzęta, a przede wszystkim te, od których wzięła swoją nazwę. Co to za zabawa?

3 / 9

W tej grze strategicznej przeciwnicy otaczają kropki przeciwników swoimi kropkami. Pamiętasz, która gra miała takie zasady?

4 / 9

Czy rozpoznajesz, z której gry jest to plansza?

5 / 9

Dwójka graczy ''zajmuje'' za pomocą swoich znaków pola. Osoba, która pierwsza zdobędzie trzy w jednej linii, wygrywa rozgrywkę. Ta gra to:

6 / 9

Ta gra polega na odgadywaniu słów. Kiedy nie zrobimy tego wystarczająco szybko, możemy skończyć naprawdę bardzo źle. Najczęściej nazywana jest:

7 / 9

To plansza jednej z gier. Musimy w nią wpisywać liczby od 1 do 9, tak żeby nie powtarzały się w pionie, poziomie i małych kwadratach. Czy rozpoznajesz, o którą grę pytamy?

8 / 9

Tym razem pytamy o grę towarzyską. Drużyny na zmianę odgadują hasła, przedstawiane przez jednego z członków drużyny. Posługują się przy tym pantomimą lub rysunkami. Pytamy o:

9 / 9

Gracze na zmianę stawiają kreski na kartce. Ten, który jako ostatni zamknie pewien obszar, przejmuje go i cieniuje - tak oznacza swoje terytorium. Którą grę opisaliśmy?