To jedyny quiz, który musisz robić do skutku. Prosimy! 11/11 może pomóc uratować komuś życie. Quiz powstał we współpracy z PCK

1 / 11

W trakcie obiadu twój gość wstaje nagle od stołu. Zakrztusił się - robi się czerwony, próbuje kaszleć, nie może zaczerpnąć powietrza ani wydać żadnego dźwięku. Co robisz?

2 / 11

Na imprezie jeden z gości spożywa bardzo duże ilości alkoholu. W pewnym momencie zaczyna mieć poważne problemy z równowagą, mówieniem, kontakt z nim jest prawie niemożliwy, ma zaburzenia widzenia i wymiotuje. Wygląda naprawdę źle. Co robisz?

3 / 11

Widzisz na ulicy osobę bardzo pobudzoną, która następnie wpada w apatię. Ma poszerzone lub zwężone źrenice, kontakt z nią jest trudny, wygląda, jakby miała halucynacje. Chyba jest pod wpływem narkotyków. Zaczyna wymiotować albo ma drgawki. Co robisz?

4 / 11

Widzisz grupę młodzieży, która dziwnie się zachowuje. Nagle ktoś upada na ziemię, a reszta ucieka. Podchodzisz i starasz się nawiązać kontakt, ale osoba mamrocze i nie jest w stanie odpowiedzieć na żadne pytanie. Nagle dostaje drgawek. Co robisz?

5 / 11

Na plaży w upalny dzień twoja znajoma zaczyna się źle czuć. Boli ją głowa, ma problemy z widzeniem i przechodzą ją dreszcze. Co robisz?

6 / 11

Jesteś nad jeziorem. Nagle słyszysz wołanie o pomoc. Twój znajomy wyciągnął na brzeg osobę, która się topiła i jest nieprzytomna. Znajomy nie wie, jak jej pomóc. Co robisz?

7 / 11

Na wieczornej imprezie doszło do awantury, jeden z gości z całą siłą uderzył twojego kolegę w głowę butelką. Kolega osunął się na ziemię, a sprawca zaczął uciekać. Co robisz?

8 / 11

W trakcie przygotowania obiadu patelnia z rozgrzanym olejem wylała się twojej siostrze na stopę. Co robisz?

9 / 11

W trakcie spaceru po lesie twojego znajomego użądliła osa. Ma problemy z mówieniem i oddychaniem, puchnie mu język i twarz - wygląda na to, że jest uczulony. Co robisz?

10 / 11

W trakcie prezentacji mówca nagle łapie się za klatkę piersiową i osuwa się na ziemię. Skarży się na piekący ból w klatce piersiowej, ma szybki płytki oddech, bladą skórę, sine usta i paznokcie. Co robisz?

11 / 11

Twój kolega z pracy nagle zaczyna mieć problemy z mówieniem i równowagą. Prosisz go, żeby podniósł ręce - podnosi tylko jedną. Gdy prosisz go, żeby się uśmiechnął, podnosi się tylko jeden kącik ust. Kojarzysz, że to objawy udaru mózgu. Co robisz?

Ten quiz może uratować życie komuś z twoich bliskich. Rób go do skutku, aż będziesz miał za każdym razem 11/11.