695 milionów ludzi korzysta z internetu

Z internetu korzysta co dziesiąty mieszkaniec globu - wynika z najnowszych danych. Raport, dotyczący liczby użytkowników sieci opublikowała amerykańska firma doradcza comScore. Eksperci twierdzą, że jest to pierwsze rzetelne tego typu badanie, uwzględniające cały świat.
ComScore podaje, że w marcu tego roku łącznie internetu używało prawie 695 milionów ludzi. Prawie jedna czwarta światowych internautów to Amerykanie, na drugim miejscu są Chińczycy a za nimi Japończycy i Niemcy.

Jeśli chodzi o czas, spędzany w sieci, dane wyglądają zupełnie inaczej. Przodują mieszkańcy Izraela, którzy poświęcają na surfowanie 57 godzin tygodniowo. Za nimi są Finowie, mieszkańcy Korei Południowej i Holendrzy.

Największą popularnością cieszą się strony Microsoftu, serwisów Google i Yahoo. Co trzeci światowy internauta odwiedza elektroniczną aukcję eBay, co piąty wchodzi do sklepu internetowego Amazon a co szósty zaspokaja głód wiedzy w Wikipedii czyli najbardziej znanej na świecie internetowej encyklopedii.

Z badań serwisu NetTrack wynika natomiast, że w Polsce liczba użytkowników internetu sięga dziewięciu milionów, jest to 23 procent mieszkańców naszego kraju.

Pełen raport firmy comScore