Onet i SuperMemo chcą uczyć internautów

Nowa oferta edukacji przez internet. Portal Onet.pl we współpracy z firmą szkoleń elektronicznych SuperMemo World uruchomiły swoją Akademię Internetową
Serwis supermemo.onet, o którego uruchomieniu firmy powiadomiły na wtorkowej konferencji prasowej, zawiera ponad 60 kursów edukacyjnych. - Są to kursy nauki słownictwa, pełne kursy językowe oraz seria repetytoriów pomagających przygotować się do matury, m.in. z chemii, geografii, historii, języka polskiego i matematyki. Kursy mają rekomendację Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu - zapewniają przedstawiciele Onetu.

Przedsięwzięcie Onetu i SuperMemo to tzw. e-learning, czyli zdalna nauka przez internet - dostęp do materiałów dydaktycznych i nauka odbywa przez przeglądarkę internetową i pocztę elektroniczną.

Kursy adresowane są do indywidualnych internautów, szkół, firm i instytucji (portal oferuje specjalne pakiety grupowe dla firm). Według twórców serwisu można je traktować jako uzupełnienie tradycyjnych metod kształcenia lub jako jedyną formę nauki danej dziedziny wiedzy. Większość kursów jest płatna, a ich cena zależy od tego, na jak długi okres internauta zamierza wykupić sobie dostęp (np. dwutygodniowy abonament na repetytorium z biologii kosztuje 9 zł, a roczny abonament na kurs przygotowujący do egzaminu FCE (First Certificate English) z języka angielskiego - 99 zł).