Twórca Wikipedii nie wyklucza wprowadzenia reklam

Jimmy "Jimbo" Wales w opublikowanej przez brytyjski "The Times" rozmowie przyznaje, że na stronach Wikipedii mogą w przyszłości pojawić się reklamy
W przytoczonej w blogu Krzysztofa Urbanowicza rozmowie z "The Times" Wales przyznaje, że na stronach Wikipedii mogłyby pojawić się reklamy. - Ze strony społeczności i mnie samego ten pomysł napotyka na poważny opór - powiedział twórca Wikipedii. - Ale w pewnym momencie będzie trzeba zastanowić się, z jak wielkich sum rezygnujemy.

Wikipedia jest bezpłatną i niekomercyjną encyklopedią internetową prowadzoną przez Fundację Wikimedia. Fundacja zatrudnia trzy osoby, a na jej czele stoi Jimmy Wales, który nie pobiera za swoją pracę żadnego wynagrodzenia. Wikipedia składa się z ponad 2,5 mln artykułów w ponad 200 językach (85 wersji językowych przekroczyło barierę tysiąca artykułów). Liczba użytkowników Wikipedii nie jest znana. Wales powiedział niegdyś nawet, że takie statystyki nie są potrzebne, gdyż encyklopedia nie sprzedaje reklam. W grudniowej rozmowie z BusinessWeek Wales określił jedynie liczbę miesięczną liczbę odsłon na około 2,5 mld.

Z pełną treścią rozmowy Walesa z "The Times" można zapoznać się na stronie dziennika.