Podłącz Skype do Internet Explorera i Outlooka

Ze Skype można już korzystać bezpośrednio z najpopularniejszych programów Microsoftu. Producent tego znanego komunikatora głosowego udostępnił specjalne rozszerzenia do IE i Outlooka
Ze strony Skype można pobrać testowe wersje pluginów (wtyczek) do dwóch popularnych programów: przeglądarki internetowej Internet Explorer i programu pocztowego Outlook.

Po instalacji rozszerzenia do Outlooka w programie pojawia się dodatkowy pasek narzędziowy. Oferuje on m.in. możliwość bezpośredniego telefonowania na numery zapisane w książce adresowej Outlooka, oraz łączenie się ze znajomymi zapisanymi w książce Skype - wszystko bez konieczności wychodzenia z Outlooka. Wtyczka nie działa z Outlook Express.

Plugin do Internet Explorera również dodaje pasek narzędziowy. Oprócz dzwonienia pozwala on m.in. na zmienianie ustawień Skype i wyświetlanie stanu konta w usłudze SkypeOut. Bardzo praktyczna jest funkcja telefonowania na numery znalezione na stronach internetowych. Wszystkie te operacje można przeprowadzać bezpośrednio z okna przeglądarki. Do działania rozszerzenia potrzebny jest Internet Explorer w wersji 5.0 lub nowszej.

Obydwie wtyczki działają tylko wtedy, gdy komunikator Skype jest zainstalowany w systemie.