Andrzej Kuna na zdjęciach z Kwaśniewską

Roman Giertych zapowiedział w TVN 24, że złoży zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przez Andrzeja Kunę przestępstwa składania fałszywych zeznań. Powodem jest dzisiejsza publikacja ?Życia", które drukuje zdjęcie ze spotkania wigilijnego, na którym przy jednym stole mają siedzieć żona prezydenta i Andrzej Kuna, który przed komisją twierdził, że nie zna Jolanty Kwaśniewskiej.
Na zdjęciu okładkowym "Życia" przy suto zastawionym stole stoi kobieta i mężczyzna - zdaniem dziennikarzy - Jolanta Kwaśniewska i Andrzej Kuna. Według Życia - zdjęcia zostały zrobione w czasie świąt Bożego Narodzenia w 1995 roku. Wg innych informatorów gazety, było to rok później.

Spotkanie miało miejsce po zwycięstwie Kwaśniewskiego w wyborach, już po tzw. sprawie Oleksego, która ujawniła tajemnicze związki Żagla i Kuny, m.in. z rosyjskim szpiegiem Władimirem Ałganowem. Ten ostatni pracował w Polmarcku, firmie Żagla i Kuny.

Zeznając przed komisją śledczą badającą sprawę PKN ORLEN Andrzej Kuna stanowczo twierdził, że nie zna Jolanty Kwaśniewskiej. jak powiedział "Widziałem panią prezydentową może raz, dwa razy w życiu". Według Życia - Andrzej Kuna skłamał. Dziennik zamieszcza dziś pierwszą część publikacji o niebezpiecznych związkach prezydentowej. I zapowiada kolejne.

Zbigniew Wasserman, członek komisji śledczej z PiS zapewnia, że zdjęcia nie obciążają prezydenta ani jego otoczenia.