Pizzę wyciągną... jak gotówkę. Pierwszy w USA automat z pizzą pojawił się na uczelnianym kampusie

Gorąca pizza w środku nocy, zwłaszcza w porze sesji to marzenie niejednego studenta. Teraz ten sen się ziścił - przynajmniej dla adeptów jednej z amerykańskich uczelni w stanie Ohio. Na tamtejszym kampusie właśnie pojawił się automat do pizzy - czynny 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. To pierwsza tego typu maszyna w USA i amerykańskie media zwariowały na punkcie tej informacji. Czy "pizzomaty" staną się standardem na tamtejszych uczelniach?
"To mały krok dla pepperoni, ale wielki skok dla pizzy"

Pierwszy automat z pizzą w Stanach Zjednoczonych pojawił się na kampusie University of Xavier w Cincinnati stanie Ohio.

Pizza ATM ("bankomat z pizzą"), bo tak nazywa się automat, serwuje pizzę 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Jednorazowo maszyna jest w stanie pomieścić ok. 70 pizz.Pizze są przygotowywane przez pracowników uczelnianej stołówki, którzy przeszli specjalne, 40-godzinne szkolenie pod okiem francuskiego szefa kuchni. Gotowe produkty następnie są ładowane do automatu. Kiedy w automacie zaczyna ubywać pizz, osoby odpowiedzialne za jej obsługę dostają powiadomienie na telefony i uzupełniają zapas.

Średniej wielkości pizza ma średnicę 12 cali (ok. 30 cm) i kosztuje 9-10 dolarów, w zależności od dodatków.Jak to działa?

Jak wybrać pizzę z automatu? To dziecinnie proste.

1. Należy wybrać rodzaj pizzy - pepperoni, serową lub wegetariańską, ale z czasem opcje mają się różnić w zależności od tego, jakie smaki będą cieszyć się największą popularnością.

2. Wybrana pizza trafia do pieca konwekcyjnego na 3 minuty.

3. Automat wrzuca pizzę do tekturowego pudełka i wydaje przez otwór - zupełnie jak przy wybieraniu gotówki z bankomatu.

Tak wygląda pizza z automatu Pizza ATM:- Otrzymaliśmy prawie 700 zapytań w sprawie automatu - mówi w rozmowie z NBC News Jude Kiah, jeden z przedstawicieli uniwersytetu. - Wiele innych uczelni jest zainteresowanych umieszczeniem go na swoich kampusach.

Automaty z pizzą działają w Europie już od 14 lat, jednak w Stanach Zjednoczonych taka maszyna to nowość. Sądząc po reakcjach amerykańskich mediów już wkrótce uczelnie w USA opanuje prawdziwa gorączka.