Matura 2016 - WYNIKI już jutro! Sprawdź wyniki matury online 5 lipca

Matura 2016 - jutro wyniki matury. CKE opublikuje wyniki matury 2016 we wtorek 5 lipca. Tegoroczni maturzyści już jutro będą mogli odebrać swoje świadectwo maturalne i informacje o wynikach matury 2016. Ale już o północy abiturienci będą mogli poznać swoje wyniki matur online. Gdzie je sprawdzić? Podajemy adresy.
Matura 2016, wyniki - jutro wyniki matury!

Wyniki matury 2016 CKE ogłosi 5 lipca. Tego dnia do szkół w całej Polsce zostaną przekazane świadectwa dojrzałości, aneksy oraz informacje o wynikach matury. Abiturienci dowiedzą się, czy z wynikami z matury 2016, które uzyskali uda im się dostać na wymarzone kierunki studiów, czy będą musieli zadowolić się kierunkami drugiego wyboru.

Matura 2016 - WYNIKI matury. Sprawdź je online

Aby poznać wyniki matury 2016 nie trzeba udawać się do szkół. Wyniki matury można sprawdzić online - wystarczy zalogować się na odpowiednią stronę OKE (Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej). W tym celu należy użyć swojego numeru PESEL oraz hasła, które wszyscy uczniowie otrzymali jeszcze w lutym. Wyniki matury 2016 zostaną podane już minutę po północy. Należy jednak uzbroić się w cierpliwość - zapewne większość maturzystów będzie chciała poznać swoje wyniki od razu po ich opublikowaniu, co może spowodować przeciążenie serwerów OKE.

Matura 2016, wyniki. Gdzie sprawdzić wyniki matury?

Podajemy adresy OKE, pod którymi maturzyści będą mogli poznać wyniki matury 2016 już minutę po północy 5 lipca.

OKE Warszawa

OKE Poznań

OKE Wrocław

OKE Jaworzno

OKE Kraków

OKE Łomża

OKE Gdańsk

OKE Łódź

Matura 2016 - wyniki. Kiedy matura poprawkowa?

Maturzyści, którym nie udało się zdać matury 2016, będą mieli szansę na poprawienie swoich wyników. Matura poprawkowa 2016 odbędzie się pod koniec sierpnia. Dokładne terminy zostaną ustalone indywidualnie przez dyrekcję poszczególnych szkół. Aby przystąpić do matury poprawkowej 2016 należy złożyć wniosek u dyrektora swojej szkoły. Abiturienci mają na to 7 dni od ogłoszenia wyników matury 2016. Czas składania wniosków upływa więc 12 lipca.

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .Więcej o: