Matura 2016, HISTORIA - ARKUSZE CKE, PYTANIA, ODPOWIEDZI

Matura 2016: historia - matura odbyła się 17 maja. Maturzyści pisali ją od godziny 9 rano. Mieli 180 minut na rozwiązanie arkusza z historii na poziomie rozszerzonym. Wiemy, jakie zadania pojawiły się na maturze 2016 z historii rozszerzonej. Odpowiedzi do matury z historii znajdziesz na Edulandia.pl. Nasi eksperci rozwiązali arkusz CKE z zadaniami z historii. Maturzysto, sprawdź, czy zdałeś maturę z historii!

Matura 2016 HISTORIA - przykładowe ODPOWIEDZI, poziom rozszerzony >>>Matura 2016 HISTORIA - ARKUSZE, poziom rozszerzony >>>Matura 2016 HISTORIA - przykładowe ODPOWIEDZI, poziom podstawowy >>>Matura 2016 HISTORIA - ARKUSZE, poziom podstawowy >>>Matura 2016, historia. Chrzest Polski, II wojna światowa [ZADANIA]

Wiemy, jakie pytania pojawiły się na maturze z historii rozszerzonej 2016. Maturzyści informowali o tym, jakie polecenia znalazły się w arkuszach CKE na portalach społeczenościowych. Oto niektóre wpisy z Tittera:

"Pytania dość przekrojowe. Od wojny punickiej po II WŚ. Wypracowania też dość łatwe. Matura na +"

"Chrześcijaństwo w czasach Piastów"

"Napisałam rozprawkę na temat gospodarki Gdańska, bo był najłatwiejszy"

Matura 2016 - HISTORIA rozszerzona. Czy egzamin był trudny?

Zobacz, jak tegoroczni abiturienci oceniają maturę 2016 z historii na poziomie rozszerzonym. Przeczytaj, jakie wpisy zamieścili po egzaminie z historii rozszerzonej na Twitterze pod hashtagiem #matura2016:

"Ta historia była do napisania, nie wiem czemu średnio na jeża mi poszło.. jestem ciekawa wyników."

"Napisałam pracę o Rzymie na 4,5 strony"

"Historia nawet nie była taka tragiczna albo mi się wydaje"

"Łatwa była ta historia, spodziewałam się gorszej, może jakoś się uda te 70% zdobyć"

"Tak łatwej matury z historii już długo nie będzie eh"

Matura 2016 historia - ODPOWIEDZI, poziom rozszerzony i podstawowy. PYTANIA, ARKUSZ CKE

Tegoroczni maturzyści nie muszą czekać aż do czerwca, by przekonać się, jak napisali maturę z historii. Publikujemy oficjalny arkusz CKE oraz przykładowe odpowiedzi do matury z historii na poziomie rozszerzonym i podstawowym, opracowane przez ekspertów z Edulandia.pl. Maturzysto, zobacz, jak zdałeś maturę z historii!

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .Zobacz HARMONOGRAM!

Więcej o: