Matura 2016 NIEMIECKI, ODPOWIEDZI I ARKUSZE CKE! Poziom podstawowy i rozszerzony [ZADANIA, ROZWIĄZANIA]

Matura 2016 niemiecki - egzaminy już dziś. O 9 maturzyści rozpoczęli rozwiązywanie arkuszy CKE z niemieckiego podstawowego. Na ich rozwiązanie mają 120 minut. O 14 matura z niemieckiego na poziomie rozszerzonym. Na ten egzamin CKE przeznaczyła 150 minut. Jakie zadania pojawią się na maturze 2016 z niemieckiego? Odpowiedzi na Edulandia.pl - publikujemy jeszcze dziś! Sprawdź odpowiedzi do matury 2016 z niemieckiego z poziomu podstawowego i rozszerzonego.

Matura 2016 NIEMIECKI - ODPOWIEDZI, poziom podstawowy >>>Matura 2016 NIEMIECKI - Arkusze CKE i transkrypcje nagrań, poziom podstawowy >>>Matura 2016 NIEMIECKI. Poziom podstawowy trwa [ZADANIA, ARKUSZ CKE]

Matura 2016 z języka niemieckiego na poziomie podstawowym rozpoczęła się 12 maja o godzinie 9 - wtedy maturzyści otrzymali arkusze CKE. Na rozwiązanie wszystkich zadań z niemieckiego podstawowego mają 120 minut.

Matura 2016, język niemiecki podstawowy. Jakie zadania?

Na maturze z języka niemieckiego w części podstawowej zawsze pojawiają się zadania za słuchu, zadania z zakresu gramatyki oraz parę tekstów, na podstawie których należy rozwiązać zadania na czytanie ze zrozumieniem. Ostatnim poleceniem w arkuszu CKE z niemieckiego na poziomie podstawowym jest zadanie polegające na stworzeniu samodzielnej dłuższej wypowiedzi pisemnej - np. listu.

Matura 2016 NIEMIECKI, poziom rozszerzony. CKE arkusze, zadania

Matura 2016 z języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym odbędzie się 12 maja. Początek tego egzaminu już o godzinie 14. Na rozwiązanie zadań z arkusza CKE z niemieckiego rozszerzonego abiturienci dostaną 150 minut.

Matura 2016, niemiecki. Drugi najchętniej wybierany język obcy

Na maturze należy obowiązkowo zdać egzamin z języka obcego nowożytnego. Co roku najpopularniejszym językiem obcym jest angielski. Drugim najchętniej wybieranym językiem obcym na maturze jest niemiecki.

W tym roku chęć zdawania na maturze języka niemieckiego na poziomie podstawowym zadeklarowało 21,5 tys. absolwentów liceów ogólnokształcących i techników. Część z nich dziś po południu przystąpi także do pisemnego egzaminu z niemieckiego na poziomie rozszerzonym. Matura rozszerzona z niemieckiego rozpocznie się o godzinie 14. Chęć zdawania egzaminu na tym poziomie zadeklarowało 8,3 tys. abiturientów. 

Matura 2016 JĘZYK NIEMIECKI - ODPOWIEDZI, poziom podstawowy i rozszerzony

Po maturze 2016 z języka niemieckiego serwis Edulandia.pl opublikuje przykładowe odpowiedzi do egzaminu na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Tuż po publikacji oficjalnych arkuszy przez CKE eksperci Edulandia.pl przystąpią do rozwiązywania zadań z matury 2016 z języka niemieckiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Maturzysto, porównaj swoje odpowiedzi z rozwiązaniami naszych ekspertów. Sprawdź, czy zdałeś maturę 2016 z niemieckiego!

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .Więcej o:
Skomentuj:
Matura 2016 NIEMIECKI, ODPOWIEDZI I ARKUSZE CKE! Poziom podstawowy i rozszerzony [ZADANIA, ROZWIĄZANIA]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX