Matura 2016 CKE, matematyka poziom podstawowy [RELACJA, WRAŻENIA]

Matura 2016, 5 maja 2016 r., punktualnie o 9:00 wszyscy tegoroczni maturzyści zaczęli rozwiązywać egzamin maturalny z matematyki. Przez dokładnie 180 minut maturzyści mierzyli się z arkuszem przygotowanym przez CKE. Matura 2016 z matematyki na poziomie rozszerzonym odbędzie się 9 maja, w poniedziałek.
Matura 2016. Matematyka podstawowa - ARKUSZE CKE I ODPOWIEDZI ZNAJDZIESZ TUTAJ

Matura 2016: Już przez niemal dwie godziny maturzyści mierzą się z królowa nauk - każdy uczeń obowiązkowo musiał dziś przystąpić do matury 2016 z matematyki na poziomie podstawowym. Zwyczajowo jest to egzamin, którego maturzyści obawiają się najbardziej. W ubiegłym roku nie zdało go ok. 18 proc. uczniów. Tym razem jednak po maturzystach nie widać aż takiego stresu - twierdzą, że są dość dobrze przygotowani, wiedzą też, czego mogą się spodziewać. Wśród typowych zagadnień wymieniają stereometrię, działania na ułamkach, funkcje i równania z niewiadomymi oraz rachunek prawdopodobieństwa. Cały arkusz ma formę wyłącznie pisemną i składa się z ok. 35 zadań.

Matura 2016. Matura z matematyki podstawowej, najtrudniejsze ZADANIA

Maturzyści 2016 wiedzą, czego mogą się spodziewać w tym roku i, jak twierdzą, są też przygotowani na te najtrudniejsze polecenia, które pojawiają się na maturze podstawowej z matematyki co roku. Wśród nich są m.in. polecenia otwarte, wymagające przeprowadzenia szerokiego rozumowania oraz umiejętności dowodzenia twierdzeń. Żelaznym punktem są tez zadania z funkcji kwadratowej. Nowością są także tzw. zadania kodowane, gdzie egzaminatorzy nie zwracają uwagi na sposób rozwiązania zadania czy przeprowadzone rozumowanie. Istotny pozostaje tu tylko prawidłowy wynik, który maturzysta musi wpisać w odpowiednie kratki, wskazane na arkuszu. Maturzysta, któremu zależy na naprawdę dobrym wyniku, powinien mieć oczywiście opanowany cały materiał. Biegle powinien więc poruszać się w geometrii, prawdopodobieństwie i statystyce, funkcjach, równaniach oraz analizie matematycznej.

Zapraszamy do prześledzenia naszych artykułów na temat najtrudniejszych zadań maturalnych z matematyki w poprzednich latach.

Matura z matematyki - NAJTRUDNIEJSZE ZADANIA

Matura z matematyki 2016, poziom podstawowy, ODPOWIEDZI, RELACJA, WRAŻENIA

Na oficjalne wyniki z matury 2016 z matematyki podstawowej uczniowie są zmuszeni czekać do czerwca. Dlatego już dziś eksperci z Edulandia.pl zaraz po opublikowaniu oficjalnych arkuszy przez CKE podadzą przykładowe odpowiedzi do egzaminu tak, by każdy zaniepokojony maturzysta mógł sprawdzić i rozwiać wszystkie wątpliwości.

Zapraszamy też do śledzenia komentarzy i pierwszych wrażeń maturzystów na naszym facebookowym profilu "Ożeż w maturę".

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .Zobacz HARMONOGRAM!