Matura 2016 z MATEMATYKI - co musisz umieć? Jakie są wymagania CKE? [INFORMACJE, ZADANIA]

Matura 2016 z matematyki odbędzie się w dwóch terminach - 5 maja uczniowie przystąpią do matury z matematyki na poziomie podstawowym, a 9 maja - na poziomie rozszerzonym. Sprawdź, czy zdasz maturę z matematyki 2016! Zobacz wymagania CKE, harmonogram matury i zadania z matury z matematyki.
Matura 2016, matematyka - maturzysta kontra CKE

Na swojej stronie CKE zamieściła dokładne wytyczne dotyczące każdego egzaminu maturalnego oraz typy zadań, które pojawią się w arkuszach 2016. W treści opisu matury 2016 z matematyki pojawia się rozróżnienie na wymagania ogólne i szczegółowe. Pierwsze odwołują się do celów kształcenia każdego maturzysty, drugie precyzują konkretne umiejętności, którymi powinien potrafić wykazać się każdy licealista, przystępujący do egzaminów.

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .Matura 2016, matematyka: CKE matura - arkusz, zadania, polecenia

Matura 2016 z matematyki na poziomie podstawowym składa się z trzech typów i grup zadań:

1. Zadania zamknięte - polegają na wybraniu jednej z czterech podanych odpowiedzi. Za każde polecenie tego typu można otrzymać 1 punkt.

2. Zadania otwarte krótkiej odpowiedzi - wymagają sformułowania odpowiedzi i jej krótkiego uzasadnienia. Za takie zadanie można otrzymać maksymalnie 2 punkty.

3. Zadanie otwarte rozszerzonej odpowiedzi - egzaminatorzy oczekują tu od rozmówcy zarówno zaprezentowania toku rozumowania, ale także zbudowania własnej strategii rozwiązania problemu tak, by dojść do prawidłowego wyniku. Maksymalny osiągalny próg punktowy w tym wypadku to, w zależności od trudności zadania, 5, 6 i 7 punktów.

Matura 2016 z MATEMATYKI - poćwicz przez maturą! Sprawdź naszą bazę z testami, arkuszami maturalnymi i kluczami odpowiedzi >>>Matura 2016 z MATEMATYKI - maturzyści na Twitterze

Duży procent maturzystów dzieli się swoimi przemyśleniami odnośnie matury na Twitterze. Komentarzy o matematyce jest wiele i wszystkie utrzymują podobny poziom stresu.

Matura 2016 z matematyki - maturzysto, poznaj odpowiedzi!

Ponieważ czas oczekiwania na oficjalne wyniki maturalne jest długi i bardzo stresujący, nasi eksperci z portalu Edulandia.pl rozwiążą arkusze maturalne zaraz po ich opublikowaniu, by zaniepokojeni maturzyści mogli rozwiać szybko ewentualne wątpliwości. Zapraszamy także do śledzenia nas na Facebooku.

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .