MATEMATRIX - ostatnie dni na wejście do gry!

Entuzjaści matematyki na start! Miasto to plansza - wejdź do gry już teraz. Zbierz zespół, rozwiąż zagadki, wprowadź właściwy kod i uratuj ludzkość! Jeszcze tylko dziś i jutro trwa etap internetowy, a w najbliższą sobotę zapraszamy na finał matematycznej gry miejskiej, który w tym roku odbędzie się w centrum Łodzi.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Liczby Pi, który co roku obchodzony jest 14 marca, mFundacja i Stowarzyszenie Viator zorganizowały kolejną edycję zabawy dla dzieci i młodzieży. Tym razem spotkamy się w Łodzi. Udział w grze jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich - rejestracja trwa! Zapraszamy zespoły liczące od 3 do 5 osób do zgłoszenia udziału na stronie www.mjakmatematyka.pl . Etap internetowy trwa do 9 marca, a w sobotę 12 marca o godz. 10.00 na ulicach Łodzi zmierzą się finaliści.

Aby wejść do finału, kandydaci będą musieli wykazać się znajomością podstawowych praw matematyki, umiejętnością dedukcji, refleksem i spostrzegawczością. Liczba uczestników etapu wstępnego jest nieograniczona, jednak tylko ci, którzy najszybciej rozwiążą zagadki wezmą udział w specjalnej misji. To będzie pięć godzin świetnej zabawy, a na najlepszych czekają nagrody rzeczowe ufundowane przez mFundację.

Misja ratunkowa

Gra miejska rozpocznie się 12 marca 2016 r. o godzinie 10.00, w miejscu znanym tylko tym, którzy pomyślnie przejdą zmagania etapu internetowego.

Uczestnicy, działając w niewielkich zespołach, postarają się rozwikłać tajniki kodu, który pozwoli odłączyć główny serwer przeciwnika od zasilania. Graczom będą pomagać (lub przeszkadzać) specjalnie wyznaczone osoby. Trudność polega na tym, że nie wiadomo, kto jest sprzymierzeńcem, a kto wrogiem. Zwycięży zespół, który jako pierwszy rozwiąże wszystkie zagadki i, wprowadzając właściwy kod, uratuje ludzkość. Liczą się: szybkość działania, kojarzenie faktów i miejsc, skuteczna praca zespołowa, orientacja w terenie i odrobina sprytu.

Jak wejść do gry?

1. Zbierz 3-5osobowy zespół

2. Zarejestruj go w formularzu zgłoszeniowym na www.mjakmatematyka.pl

3. Pamiętaj o podaniu numeru kontaktowego i emaila.

4. Odbierz e-mail z potwierdzeniem zgłoszenia.

5. Od poniedziałku 7 marca rozwiązuj zadania etapu sieciowego i zakwalifikuj się do rywalizacji na ulicach miasta!

Szczegółowe informacje i regulamin gry Matematrix znajdują się na stronie mjakmatematyka.pl: matematrix.gramiejska.pl

Akcję przygotowały Fundacja mBanku i Stowarzyszenie Viator.