Matura 2016. Sprawdź terminy wszystkich egzaminów! [HARMONOGRAM]

Matura 2016 już za parę miesięcy. W maju maturzyści przystąpią do egzaminu dojrzałości. Kiedy odbędą się egzaminy w ramach matury ustnej i pisemnej? Poznaj dokładne daty wszystkich egzaminów maturalnych ustalone przez CKE!
Matura 2016. Kiedy rozpoczynają się egzaminy maturalne?

Jak co roku egzaminy w ramach matury rozpoczną się na początku maja. W przypadku matury 2016 pierwszy egzamin, który rozpocznie maturalny maraton, został zaplanowany przez CKE na środę 4 maja. Będzie to matura pisemna z języka polskiego.

Matura 2016. Do kiedy potrwają matury?

W tym roku ostatni egzamin pisemny w ramach matury 2016 odbędzie się we wtorek 24 maja. Jednak to nie ostatni dzień matur. CKE jako datę końcową matury 2016 ustaliła 27 maja - wtedy odbędą się ostatnie egzaminy ustne z języka polskiego, języków mniejszości narodowych czy języków nowożytnych.

Matura 2016. Zobacz szczegółowy HARMONOGRAM EGZAMINÓW

Sprawdź szczegółowy harmonogram egzaminów w ramach matury 2016, który ustaliła Centralna Komisja Egzaminacyjna.

Fot. CKE

Matura 2016. Egzaminy w terminie dodatkowym

Osoby, które uzyskały od dyrektorów OKE zgodę na przystąpienie matury w terminie dodatkowym napiszą egzaminy maturalne w następujących terminach:

Fot. CKE

Matura 2016. Kiedy odbędą się matury poprawkowe?

Maturzyści, którym nie uda się zaliczyć tylko jednego z obowiązkowych egzaminów maturalnych w terminie majowym będą mogli przystąpić do egzaminu poprawkowego. Matura poprawkowa 2016 odbędzie się w następujących terminach:

1. Część pisemna - 23 sierpnia (wtorek), godz. 9:00

2. Część ustna (język polski, języki mniejszości narodowych, języki obce nowożytne - prezentacja i wypowiedź - formuła od 2015) - 24-26 sierpnia

W tym wypadku termin ogłoszenia wyników egzaminu maturalnego oraz wydania świadectwa maturalnego został wyznaczony przez CKE na 12 września.