Matura próbna 2015/2016 z OPERONEM już za tydzień! Zobacz zeszłoroczne arkusze maturalne z języka polskiego (podstawa)

Próbna matura 2015/2016 z Operonem odbędzie się od 24 do 27 listopada. Pierwszy egzamin już za tydzień! Sprawdź, co warto sobie przypomnieć przed pierwszym próbnym egzaminem. Zobacz arkusze maturalne z języka polskiego.
Próbna matura z Operonem: język polski na poziomie podstawowym

Próbna matura z języka polskiego odbędzie się 24 listopada. Tego dnia wszyscy uczniowie zgłoszeni do programu otrzymają arkusze maturalne z poziomu podstawowego, natomiast dodatkowo, w ramach rozszerzenia, można napisać też rozszerzoną maturę z języka polskiego.

9:00 - próbna matura - język polski, poziom podstawowy. Czas trwania egzaminu to 170 minut.

14:00 - próbna matura - język polski, poziom rozszerzony. Czas trwania egzaminu to 180 minut.

Matura z języka polskiego - jakie były pytania w zeszłym roku?

W zeszłorocznej edycji próbnej matury z Operonem - j. polski, poziom podstawowy - pytano o pojęcie ekspresywizmu, autocenzury. Należało wypisać synonimy podanych wyrazów, wykazać się znajomością funkcji w tekście (np. informatywną czy impresywną).

Na próbnej maturze z Operonem pojawiły się pytania związane z fragmentami tekstów. Zadania polegały na tym by określić, które zdania są prawdziwe, wskazać znaczące miejsca w artykułach czy napisać wypracowanie. W zeszłym roku do wyboru były dwa tematy: jeden dotyczył utworu Wisławy Szymborskiej, drugi "Lalki" Bolesława Prusa.

Zobacz: arkusze maturalne - próbna matura z Operonem 2014/2015 - JĘZYK POLSKI - POZIOM PODSTAWOWY >>>

Próbna matura 2016: j. polski. Kiedy będą udostępnione arkusze maturalne i odpowiedzi?

Już dzień po próbnej maturze z Operonem, czyli 25 listopada arkusze maturalne z języka polskiego (poziom podstawowy) oraz rozwiązania pojawią się na naszej stronie.

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę".Próbna matura z języka polskiego, Operon - co to za program?

Próbna matura z języka polskiego jest częścią akcji organizowanej corocznie przez Operon. Akcja rozpoczęła się w 2007 roku, kiedy to ponad 70 proc. szkół ponadgimnazjalnych wzięło w niej udział. To bardzo dobry sposób na to, by zobaczyć, co jeszcze warto powtórzyć przed właściwą maturą w maju.

Więcej o:
Skomentuj:
Matura próbna 2015/2016 z OPERONEM już za tydzień! Zobacz zeszłoroczne arkusze maturalne z języka polskiego (podstawa)
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX