Europejski Tydzień Kodowania w Łazarskim

W niedzielę, 18 października br. Uczelnia Łazarskiego zaprasza na warsztaty programowania dla dzieci w wieku 7-13 lat. Podczas zajęć, przy pomocy wizualnego kodu, młodzi uczestnicy stworzą proste gry wyścigowe według własnego pomysłu.
Warsztaty odbywają się w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania - CodeWeek. To największa impreza edukacyjna w Europie, której celem jest popularyzacja kodowania wśród dzieci i dorosłych. Wszyscy zainteresowani mogą rozpocząć swoją przygodę z programowaniem i wziąć udział w warsztatach, debatach oraz spotkaniach organizowanych w całej Polsce.

Wydarzenia potrwają, aż do 18 października br. Tegoroczną edycję Europejskiego Tygodnia Kodowania wspiera warszawska Uczelnia Łazarskiego. W jej siedzibie odbędą się warsztaty zorganizowane we współpracy z Fundacją SYMODO i MindCloud. Trenerzy MindCloud wprowadzą uczestników spotkania w tajniki kodowania z wykorzystaniem języka Scratch. Jest to intuicyjny język, który pozwala dziecku w sposób wizualny tworzyć m.in. gry, pokazy multimedialne czy proste programy. Co więcej, młody programista może od razu zobaczyć efekt swojej pracy.

Kiedy?

18 października 2015 r., niedziela

Od 11:30 do 12:30 - grupa dla uczestników z Uczelni Łazarskiego

Od 12:45 do 13:45 - grupa otwarta

Gdzie?

Uczelnia Łazarskiego (sale: 113, 108 i 103), ul. Świeradowska 43 w Warszawie (10 minut pieszo od stacji metra Wilanowska)

Program

Warsztaty programowania dla dzieci w wieku 7-13 lat. Trenerzy MindCloud wprowadzą uczestników w tajniki kodowania w języku Scratch. Podczas zajęć powstaną autorskie, proste gry wyścigowe. W tym samym czasie odbędzie się spotkanie merytoryczne dla rodziców.

Uwaga: Liczba miejsc ograniczona.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w warsztatach prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego online: http://goo.gl/forms/CT8yJwrqSZ.

Więcej szczegółów na www.lazarski.pl.