Polak potrafi, Polka też! Konkurs dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

Zbyt często zapominamy, jak wiele świat zawdzięcza Polakom i Polkom. Zestaw genialnych osiągnięć MADE IN POLAND został opisany w książce Jana i Ewy Wróblów ?Polak potrafi, Polka też czyli o tym, ile świat nam zawdzięcza?. Pierwsza kamera filmowa, słynne amerykańskie mosty, telewizja, kamizelka kuloodporna, laptop, a nawet kasownik to tylko niektóre z nich. A jest ich O WIELE WIĘCEJ. Sprawdź, kto został bohaterem książki. Daj nam znać, kogo należy opisać w kolejnym tomie!
Zadanie konkursowe:

Przyślij swoją propozycję postaci, której osiągnięcia podziwiasz i uważasz, że powinno znaleźć się dla niej miejsce w kolejnej książce z cyklu Historia Polski 2.0. Przekonaj Autorów, że właśnie tego człowieka warto przedstawić młodzieży. Możesz napisać, nagrać video, zaśpiewać, narysować komiks - liczy się kreatywność i siła przekonywania. Może to być praca zbiorowa.

Pomysły należy przesłać na adres: kontakt_edulandia@agora.plNagroda:

I nagroda: niezwykła lekcja historii z Janem Wróblem - autorem popularnych książek z cyklu Historia Polski 2.0, znanym dziennikarzem i lubianym nauczycielem, który odwiedzi twoją szkołę oraz ksiażka z tej serii dla każdego kolegi i koleżanki z klasy. Dodatkowo zostaniesz umieszczony w nowej książce jako pomysłodawca rozdziału o zwycięskiej postaci.

Wyróżnienia: pięć kolejnych pomysłów nagrodzimy pakietami 2 książek z serii Historia Polski 2.0.(Jan Wróbel, Ewa Wróbel, fot. Aga Rzymek)

Terminy:

Start konkursu: 14 września 2015 na Edulandia.pl

Na prace czekamy do 30 października.

Ogłoszenie wyników: 3 listopada na stronie Edulandia.pl i Wydawnictwo ZNAK

Termin lekcji z Janem Wróblem zostanie uzgodniony indywidualnie.

Jury: Organizatorami konkursu są: serwis Edulandia.pl i Wydawnictwo ZNAK

Zapoznaj się Regulaminem konkursu.

Pomysły należy przesłać na adres: kontakt_edulandia@agora.pl