Matura poprawkowa 2015 - ARKUSZE i ODPOWIEDZI z matematyki!

Matura poprawkowa 2015 z matematyki już za nami. Maturzyści mieli szansę poprawienia swojego wyniku z egzaminu maturalnego z matematyki. Do poprawkowej matury podeszło ponad 67 tys. zdających. Ilu z nich uda się poprawić wynik majowej matury?
Matura poprawkowa 2015 z matematyki - bo w maju poszło za słabo...

Matura z matematyki już od paru lat zajmuje pierwsze miejsce jeśli chodzi o egzamin powtarzany przez największą liczbę uczniów. Na majowej maturze 2015 egzaminu z matematyki w nowej formule nie zdał prawie co piąty maturzysta. Aż 30 proc. abiturientów nie zdało matury z matematyki w starej formule.

W maju maturzyści średnio zdobyli 55 proc. z matury z matematyki na poziomie podstawowym. Na poziomie rozszerzonym średni wynik wyniósł 41 proc.

PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI, MATEMATYKA, POZIOM PODSTAWOWY - NOWA MATURA SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO

OFICJALNE ARKUSZE, MATEMATYKA, POZIOM PODSTAWOWY, NOWA MATURA >>Matura poprawkowa 2015 z matematyki - czym różniła się od matury w maju?

Matura poprawkowa z matematyki przebiegała na takich samych zasadach, jak matura majowa. Uczniowie mieli 3 godziny na rozwiązanie maturalnych arkuszy. Na egzamin mogli ze sobą zabrać jedynie czarny długopis, cyrkiel, linijkę i kalkulator prosty.

Matura poprawkowa 2015 z matematyki: "Kosmos zrobili"

Wrażenia po maturze poprawkowej z matematyki są raczej negatywne - większość zdających twierdzi, że poprawka z matematyki była jeszcze trudniejsza niż matura majowa. W mediach społecznościowych pojawiły się komentarze typu: "I jak tu zdać jak robią coraz trudniejsze zadania", "Powiem, że matma była trudniejsza niż w maju... kosmos zrobili na poprawce", "Źle? Było strasznie!"

Tylko wyjątki twierdzą, że poprawka z matematyki była łatwiejsza do matury majowej.

Matura poprawkowa 2015 z matematyki. Kto mógł przystąpić do poprawki?

Do poprawkowej matury z matematyki mogli przystąpić uczniowie, którzy zdawali wszystkie egzaminy z przedmiotów obowiązkowych i nie udało im się zaliczyć egzaminu z jednego przedmiotu obowiązkowego. Uczniowie, którzy nie poradzili sobie z większą liczbą przedmiotów będą musieli poczekać na poprawienie wyniku matury do przyszłego roku.

Matura poprawkowa 2015 z matematyki - zobacz przykładowe odpowiedzi!

Już teraz wszyscy poprawkowicze mogą sprawdzić, jak im poszło i ile punktów zdobyli na maturze poprawkowej z matematyki. Eksperci Edulandia.pl rozwiązali zadania z matematyki. Podajemy przykładowe odpowiedzi!

PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI, MATEMATYKA, POZIOM PODSTAWOWY - NOWA MATURA SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO

OFICJALNE ARKUSZE, MATEMATYKA, POZIOM PODSTAWOWY, NOWA MATURA >>Matura poprawkowa z matematyki 2015 - kiedy wyniki?

Oficjalne wyniki matury uczniowie poznali 11 września. Wtedy wyniki zostały przekazane do szkół. Maturzyści, którym się powiodło, mogli następnie ubiegać się o przyjęcie na studia w dodatkowej turze rekrutacji we wrześniu.