Kierunki studiów - informatyka

Rekrutacja na studia 2016 trwa już od kilku tygodni, a na niektórych tygodniach nawet dłużej. W zeszłym roku najwięcej osób brało udział w rekrutacji na informatykę. Mimo że jest to kierunek ścisły, to zainteresowanie nim jest ogromne. Absolwenci informatyki mają naprawdę duże możliwości. Jak dostać się na informatykę?
Rekrutacja na studia 2016: popularność informatyki

Informatyka była w zeszłym roku najpopularniejszym kierunkiem studiów. Chciało ją studiować ponad 30 tys. osób. Na popularność tego kierunku na pewno duży wpływ ma obecna sytuacja na rynku pracy. Osobom kończącym kierunki ścisłe, a już szczególnie informatykę, znacznie łatwiej jest znaleźć pracę. Poza tym codziennie korzystamy z komputerów i programów. Nic więc dziwnego, że wiele osób pragnie uczestniczyć w ich projektowaniu i tworzeniu.

Świat wirtualny to twoje naturalne środowisko a o komputerach wiesz wszystko? Rozwiń swój talent na informatyce! Sprawdź, gdzie możesz studiować INFORMATYKĘKierunki studiów 2016, informatyka: czy trudno się dostać?

Skoro informatyka jest najpopularniejszym kierunkiem studiów, to można być pewnym, że niełatwo będzie zdobyć tam miejsce. Najlepsze uczelnie w kraju mają niezwykle wysokie progi punktowe i sprostać ich wymaganiom mogą tylko nieliczni. W 2014 roku próg punktowy na PWr wyniósł 301,10, a na PW 173 punkty. W ubiegłym roku progi punktowe na informatykę na Politechnice Warszawskiej przedstawiały się następująco: Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych - 178 pkt, Wydział Elektryczny - 166 pkt, Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych - 182 pkt.

Studia 2016: czego uczą się studenci informatyki?

Na informatyce kształceni są specjaliści w zakresie budowy i eksploatacji systemów komputerowych i mikroprocesorowych, inżynierii oprogramowania, projektowania, zarządzania i utrzymywania systemów informatycznych, baz i hurtowni danych, systemów transmisji danych, budowy i eksploatacji sieci komputerowych oraz zastosowań informatyki.

Absolwent tego kierunku potrafi zarządzać, konfigurować i projektować bezpieczne usługi internetowe i tworzyć zaawansowane aplikacje komputerowe. Dobry informatyk powinien też poradzić sobie z optymalizacją sieci komputerowych czy projektowaniem zabezpieczeń.

Rekrutacja na studia 2016, informatyka: trzeba się specjalizować

Informatyka to rozbudowany dział wiedzy i nie każdy zna się np. na programowaniu sieci zarządzania. Żeby znaleźć naprawdę ciekawą pracę, trzeba się specjalizować. Politechnika Wrocławska oferuje kilka ciekawych możliwości. Do ciekawszych specjalizacji należą m.in. systemy i sieci komputerowe, systemy informatyki w medycynie oraz inżynieria internetowa.

Świat wirtualny to twoje naturalne środowisko a o komputerach wiesz wszystko? Rozwiń swój talent na informatyce! Sprawdź, gdzie możesz studiować INFORMATYKĘStudia i rekrutacja 2016: po informatyce jest praca!

Na specjalistów od IT jest naprawdę duże zapotrzebowanie. Absolwenci informatyki znajdą zatrudnienie jako projektanci sieciowych aplikacji multimedialnych, czy twórcy systemów kryptograficznych. Po skończeniu odpowiedniej specjalizacji można też pójść w stronę zarządzania i postarać się o stanowisko kierownicze.

Wiele osób pracuje na stanowisku administratora lub serwisanta świadcząc usługi pomocnicze, związane z IT. Stanowisko analityka też jest ciekawą opcją. Wielu świeżo upieczonych absolwentów zajmuje się właśnie przeprowadzaniem analiz dla dużych firm i korporacji.