Matura 2015: historia na poziomie podstawowym już dziś! [technikum]

Maturę 2015 z historii na poziomie podstawowym absolwenci piszą od godz.14. W tym samym czasie część maturzystów pisze maturę z historii na poziomie rozszerzonym. Matura z historii podstawowej potrwa 120 minut. Sprawdź, jakich zadań można się spodziewać na maturze z historii, oraz kiedy i gdzie dostępne będą odpowiedzi!

Matura 2015 jeszcze trwa! Zobacz odpowiedzi do egzaminów maturalnych. Sprawdź, ile punktów zdobyłeś na maturach 2015!Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2015" bez tajemnic.HARMONOGRAM EGZAMINÓW!

Matura 2015: historia podstawowa. Zadania na egzaminie maturalnym z historii

Na maturze z historii pojawiają się zróżnicowane zadania: na dobieranie, prawda-fałsz i wielokrotnego wyboru. Pojawiają się też polecenia o charakterze otwartym, w których należy samodzielnie udzielić zwięzłej odpowiedzi. Do wielu zadań dołączone są teksty źródłowe: ilustracje, mapy bądź dane statystyczne. Na maturze z historii na poziomie podstawowym zdający ma dwie godziny na rozwiązanie arkusza. Egzamin maturalny z historii wymaga wiedzy z zakresu historii kultury, historii politycznej i historii społeczno-gospodarczej ze wszystkich epok, czyli starożytności, średniowiecza, czasów nowożytnych oraz wieku XIX i XX.Matura 2015 jeszcze trwa! Zobacz odpowiedzi do egzaminów maturalnych. Sprawdź, ile punktów zdobyłeś na maturach 2015!Matura 2015 z historii na poziomie podstawowym. Zobacz odpowiedzi i arkusze CKE!

Przykładowe odpowiedzi do matury z historii podstawowej będą umieszczone serwisie Edulandia.pl zaraz po maturze. Eksperci Edulandii.pl  rozwiążą arkusz z historii zaraz po tym, jak CKE umieści go na swojej stronie. Maturzysto, dowiedz się, czy zdałeś maturę z historii 2015!

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku!Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2015" bez tajemnic.HARMONOGRAM EGZAMINÓW!

Matura 2015 jeszcze trwa! Zobacz odpowiedzi do egzaminów maturalnych. Sprawdź, ile punktów zdobyłeś na maturach 2015!