Matura 2015 z matematyki. Co można ze sobą wziąć?

Matura 2015 rozpoczyna się w poniedziałek, 4 maja, egzaminem z języka polskiego. Jednakże to wtorek i matura z matematyki jest dla wielu maturzystów najważniejsza. Matura z matematyki zawsze sprawia uczniom problemy i stanowi przyczynę większości niepowodzeń. Przypomnijmy, jakie przybory może mieć ze sobą maturzysta przystępujący do matury z matematyki.

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2015" bez tajemnic.HARMONOGRAM EGZAMINÓW!

Matura 2015 z matematyki, czyli być albo nie być maturzysty

Do matury z matematyki na poziomie podstawowym muszą podejść wszyscy uczniowie pragnący uzyskać świadectwo dojrzałości. Żeby zdać maturę z matematyki należy uzyskać 30 proc. punktów. Negatywny wynik z matematyki na poziomie podstawowym jest jednoznaczny z oblaniem matury.

Jednakże są też osoby zdające maturę z matematyki na poziomie rozszerzonym. Wysoki wynik uzyskany na maturze z matematyki jest niezbędny przy aplikowaniu na większość kierunków ścisłych. Co roku zdarzają się też maturzyści, którzy chcą zwyczajnie sprawdzić swoje umiejętności, na jednym z najtrudniejszych egzaminów maturalnych.

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2015" bez tajemnic.Matura 2015: matematyka. Co można ze sobą wziąć?

Każdy maturzysta musi pamiętać o długopisie z czarnym tuszem. Ponadto, podczas zdawania matury z matematyki można mieć przy sobie linijkę i cyrkiel. Warto pamiętać, że na maturę z matematyki można wziąć kalkulator prosty. Oznacza to, że kalkulatory graficzne są bezwzględnie zakazane na maturze 2015 z matematyki. Każdy maturzysta, wraz z arkuszem egzaminacyjnym, otrzyma także listę wzorów przygotowaną przez CKE.

Nadal zakazane jest przynoszenie na maturę maskotek i innych talizmanów szczęścia. Maturzyści nie mogą też mieć przy sobie telefonów komórkowych. Na salę, w której odbywa się matura, nie można także wnieść żadnego jedzenia.

HARMONOGRAM EGZAMINÓW!

Matura 2015 - gdzie szukać wyników z matematyki?

Na oficjalne wyniki matur 2015 będzie trzeba długo czekać. Dlatego eksperci Edulandia.pl rozwiążą je tuż po publikacji oficjalnych arkuszy, a każdy zaniepokojony maturzysta będzie mógł sprawdzić swój wynik.