Matura próbna z CKE 2014/2015: już jutro egzamin z historii na poziomie rozszerzonym!

Już jutro uczniowie ostatnich klas szkół średnich zmierzą się z próbnym egzaminem z CKE z historii na poziomie rozszerzonym. Arkusze i przykładowe odpowiedzi do matury próbnej z CKE 2014/2015 znajdziecie w serwisie Edulandia.pl

Nie daj się zaskoczyć ustnej maturze z języka polskiego 2015!

Przykładowe pytania i odpowiedzi!Jak będzie wyglądał jutrzejszy egzamin maturalny z historii na poziomie rozszerzonym?

Już jutro rozpocznie się próbna matura z CKE 2014/2015 z historii na poziomie rozszerzonym. Próbna matura z historii z CKE na poziomie rozszerzonym potrwa 180 minut.

Czego można spodziewać się na próbnym egzaminie maturalnym z CKE z historii 2014/2015?

Podobnie jak w ubiegłych latach matura z historii na poziomie rozszerzonym podzielona została na trzy części. W pierwszej, testowej części trzeba będzie wykazać się wiedzą ogólną na temat historii od starożytności do czasów współczesnych. W drugiej części uczeń musi poprawnie zinterpretować źródła historyczne. W trzeciej części, po wyborze jednego z dwóch tematów, uczeń będzie musiał napisać wypracowanie.

Baza egzaminów maturalnych z poprzednich lat!- Poćwicz przed zbliżającą się maturą 2014. Ćwiczenie czyni mistrza!Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2014" bez tajemnic.Więcej o: