SGH zaprasza gimnazjalistów na Letnią Akademię Ekonomii!

Szkoła Główna Handlowa uruchomiła zapisy na VI edycję Letniej Akademii Ekonomii (LAE). Letnia akademia to tygodniowy cykl spotkań dla gimnazjalistów mający na celu wprowadzenie młodzieży w podstawowe zagadnienia ekonomiczne. Udział w programie jest nieodpłatny, a zajęcia odbędą się w dniach 21 - 25 lipca br. Zapisy będą przyjmowane do wyczerpania limitu miejsc.
Ekonomia dla młodych

Dla gimnazjalistów zainteresowanych ekonomią SGH przygotowała cykl interaktywnych spotkań, podczas których eksperci SGH będą opowiadali o podstawach funkcjonowania gospodarki, o handlu zagranicznym, mechanizmach i regulacjach rynkowych. Zajęcia obejmować będą wykłady, zajęcia warsztatowe i dyskusje w formie seminaryjnej. Jak informują organizatorzy, prezentowane na zajęciach treści, dobrane specjalnie dla tej grupy wiekowej, będą przedstawiane w przystępny i interesujący sposób. Zakres poruszanych zagadnień nie będzie powielał tematów poruszanych na fakultatywnych zajęciach z ekonomii czy przedsiębiorczości realizowanych w wybranych szkołach.

Sprawdzona idea

Ideą programu jest zainteresowanie młodzieży ekonomią oraz zachęcenie do dalszego kształcenia w tym kierunku - mówi Marcin Dąbrowski z SGH. Pozytywna ocena minionych edycji zajęć skłoniła nas do reaktywacji przedsięwzięcia również w tym roku. Do uczestnictwa w programie zapraszamy uczniów klas 1. i 2. gimnazjów z Warszawy i okolic.

Kurs dla każdego

Wakacyjny kurs dla młodzieży stanowi uzupełnienie oferty zajęć dla najmłodszych, tj. realizowanych od sześciu lat w SGH zajęć z zakresu ekonomii dla uczniów klas 5. i 6. szkół podstawowych (Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy, (www.uniwersytet-dzieciecy.pl) oraz programu edukacji gimnazjalistów - Akademii Młodego Ekonomisty (www.gimversity.pl) - wyjaśniają organizatorzy letniej akademii.

Szczegółowe informacje o LAE i formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej: www.sgh.waw.pl/lae/

Więcej o: