Przedsiębiorcy z powołania! Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo  - PRODUKCIK 2014

NEW ARTS, Delta Style i Rigardi - to młode miniprzedsiębiorstwa najwyżej ocenione w Finale Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo - ?PRODUKCIK 2014?. Finaliści zaskoczyli jury duchem przedsiębiorczości i umiejętnościami sprzedażowymi.
29-30 maja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie swoisty "debiut" na giełdzie miało 30 miniprzedsiębiorstw, które powstały w ramach programu "Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo". Finaliści wyróżnili się ciekawymi produktami i usługami, a także mieli okazję wykazać się zdolnościami prezentacyjnymi, umiejętnością przygotowania raportu oraz skutecznym marketingiem. Przez dwa dni młodzi przedsiębiorcy starali się przekonać komisje konkursowe do swoich projektów, a także nawiązywali cenne relacje z przedstawicielami świata biznesu.

Grand Prix

Grand Prix konkursu zdobyło miniprzedsiębiorstwo NEW ARTS z II Liceum Ogólnokształcącego im. St. Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim, które produkuje ekologiczne torby bawełniane ozdabiane własnoręcznie przez wspólników. W lipcu zespół z Mazowsza będzie reprezentował Polskę w europejskim finale Company of the Year Competition w Tallinie.

II miejsce zajęła drużyna Delta Style z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Gdańsku - producent bluz i koszulek z logo szkoły.

Na III miejscu uplasowało się miniprzedsiębiorstwo Rigardi z I Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku, które zainteresowało jury zegarami zrobionymi z płyt winylowych, przez co produkt wyjściowy dostaje "drugie życie".

Jury przyznało także wyróżnienia.

W kategorii Raport wyróżniono firmę EVENTORS z I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica w Chrzanowie za pomysł na firmę organizującą eventy, takie jak: kurs tańca, kawiarenka, wykłady czy wystawa psów. Za Prezentację doceniono 

La Pakla Accessories z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Gdańsku, której wspólnicy produkują niekonwencjonalne ozdoby wykonane techniką decoupage. W kategorii Stoisko i umiejętności sprzedaży nagrodzono ex aequo dwie drużyny: OwnWallet z I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Smolenia w oraz MemoriesFactory z Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I w Świnoujściu. Pierwsza z firm chce walczyć ze złodziejstwem proponując wkładki do

portfeli i okładki na karty z technologią ochrony kart płatniczych. Druga zachęcała odbiorców spinaczami dekoracyjnymi wykonanymi w całości ręcznie.

Kto znalazł się w komisji?

Młodych przedsiębiorców oceniali przedstawiciele biznesu z: Citi Handlowy, HSBC, MetLife, SEG, Związku Banków Polskich, Union Investment TFI, TMF Poland, KDPW, BRE Ubezpieczenia TUiR, Diners Club i Gazety Wyborczej.

W programie "Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo" w roku szkolnym 2013/2014 wzięło udział ponad 2800 uczniów z 203 szkół ponadgimnazjalnych. W tej edycji młodzi biznesmeni założyli 329 firm.  Do finału zostało zakwalifikowanych 30 najlepszych

Konkurs "PRODUKCIK" realizowany był przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w partnerstwie z Fundacją Kronenberga przy Citi Handlowy. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie.Więcej o:
Skomentuj:
Przedsiębiorcy z powołania! Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo  - PRODUKCIK 2014
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX