Pierwszy dzień egzaminu gimnazjalnego, część humanistyczna [RELACJA NA ŻYWO]

Ponad 300 tysięcy gimnazjalistów przystąpiło dziś do pierwszej części egzaminu gimnazjalnego. Od tego roku odbywa się on w nowej formule. W części humanistycznej, zamiast jednego testu, są dwa - z języka polskiego oraz z historii i WoS-u. Pierwsze wrażenia po teście, wstępne informacje o pytaniach i rozwiązaniach znajdziecie w naszej relacji na żywo.


10:40 Z zakresu wiedzy o społeczeństwie gimnazjaliści zmierzyli się z zadaniami dotyczącymi religii, musieli także wiedzieć kto wydaje ustawy i inne dokumenty. W arkuszu znalazło się zaledwie kilka map, które były materiałami źródłowymi do zadań.

10:30 Krzyżacy to motyw przewodni arkusza z historii i wiedzy o społeczeństwie, który dziś od godziny 9:00 napisali gimnazjaliści. Chodzi oczywiście o zakon Krzyżacki, który w dość oczywisty sposób łączy się również ze średniowieczem. Ta epoka zdominowała arkusz.

10:00 Zakończyła się pierwsza część egzaminu gimnazjalnego 2014 z przedmiotów humanistycznych. Teraz gimnazjaliści mają godzinę przerwy, a o 11:00 rozpocznie się egzamin z języka polskiego.

9:40 Sprawdźcie, gdzie i kiedy poznamy wyniki egzaminu gimnazjalnego 2014!9:20 Trwa właśnie część humanistyczna egzaminu gimnazjalnego 2014. Jak gimnazjaliści radzili sobie w ubiegłym roku?

Kto najlepiej napisał ubiegłoroczny egzamin gimnazjalny?9:05 A jak było przed egzaminem? Stres, ale bez przesady. Wasi starsi koledzy, nie wiedzieli, co to stres.9:00 Gimnazjaliści rozpoczęli pisanie testu z historii i WoS-u. Egzamin potrwa 60 minut (dla osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi może być przedłużony o 20 minut). Uczniów czekają wyłącznie zadania zamknięte.Więcej o: