Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem 2013/2014 - część humanistyczna. Mamy oficjalne arkusze i klucze odpowiedzi!

Wczoraj uczniowie klas trzecich gimnazjum napisali część humanistyczną próbnego egzaminu gimnazjalnego z Operonem 2013/2014. Już dziś publikujemy oficjalne arkusze i klucze odpowiedzi.
Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem 2013/2014 rozpoczął się wczoraj o godzinie 9. Na rozwiązanie dwóch arkuszy próbnego egzaminu gimnazjalnego z Operonem z części humanistycznej: arkusza z języka polskiego oraz arkusza z historii i wiedzy o społeczeństwie uczniowie mieli 150 minut.Sprawdź, jak Ci poszło! Oficjalne klucze i arkusze odpowiedzi:

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem 2013/2014. Język polski - oficjalne arkusze i klucze odpowiedzi

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem 2013/2014. Historia i WOS - oficjalne arkusze i klucze odpowiedziCo to jest próbny egzamin gimnazjalny z Operonem?

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem to coroczny projekt, w ramach którego zostaje bezpłatnie przygotowany próbny egzamin maturalny dla uczniów gimnazjum w całej Polsce. Próbne egzaminy gimnazjalne z Operonem z lat ubiegłych można znaleźć w bazie testów na stronach Edulandia.pl - Egzamin gimnazjalny - baza egzaminów gimnazjalnych.

Arkusze egzaminacyjne próbnego egzaminu gimnazjalnego z Operonem są przygotowywane przez doświadczonych egzaminatorów o wysokich kwalifikacjach. Gwarantuje to zapewnienie najwyższych standardów próbnego egzaminu gimnazjalnego.

Udział w próbnym egzaminie gimnazjalnym z Operonem nie jest obowiązkowy. Szkoły, które zgłosiły chęć swojego uczestnictwa w akcji, dały tym samym swoim uczniom kolejną szansę na sprawdzenie swojej wiedzy. Gimnazjaliści mają również okazję zmierzyć się z realiami egzaminu, który przyjdzie im napisać w kwietniu.

Jak wyglądał próbny egzamin gimnazjalny z części humanistycznej?

Część humanistyczna próbnego egzaminu gimnazjalnego zawierała pytania z języka polskiego oraz z historii i wiedzy o społeczeństwie. Zadania z języka polskiego miały formę zamkniętą lub otwartą. Zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie miały formę zamkniętą. Całość trwała 150 minut.

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem w ubiegłym roku

W ubiegłym roku największą grupę uczniów, którzy napisali próbny egzamin gimnazjalny, stanowili gimnazjaliści z województwa podkarpackiego - 63,99%, najmniej z województwa podlaskiego - 38,8%.

Średni wynik, którzy uzyskali uczniowie z części humanistycznej próbnego egzaminu z Operonem, wynosił 57,3%, natomiast z wiedzy o społeczeństwie oraz historii jedynie 43,3%.

Najlepsze średnie próbnego egzaminu gimnazjalnego z Operonem wyniki z języka polskiego uzyskali uczniowie mieszkający na terenie województwa podkarpackiego: 60%, natomiast z historii i wiedzy o społeczeństwie najlepiej wypadli uczniowie województwa lubelskiego: 57,7%.

Gdzie zostaną opublikowane oficjalne arkusze i odpowiedzi do próbnego egzaminu gimnazjalnego z Operonem?

MATERIAŁ PARTNERA

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem to jeden z elementów skutecznego, sprawdzonego, kompletnego i celowo skomponowanego przez Wydawnictwo Operon zestawu kroków i narzędzi dla nauczyciela i ucznia mającego na celu pomóc w przygotowaniach do egzaminu gimnazjalnego. Aby poznać wszystkie elementy programu Egzamin gimnazjalny z Operonem i rozpocząć przygotowania do egzaminu gimnazjalnego już dziś, wejdź na: www.gieldagimnazjalna/egzamingimnazjalnyBezpośrednio po próbnym egzaminie gimnazjalnym z Operonem w komentarzach pod tekstem dotyczącego konkretnego egzaminu będziecie mogli porozmawiać o swoich odpowiedziach oraz ponarzekać na trudność zadań. Powiedzie, jak Wam poszło, co Wam się nie podobało, jakich wyników się spodziewacie. Wsparcie 24 godziny na dobę!

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem 2012/2013. J. polski - oficjalne arkusze i klucze odpowiedzi

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem 2012/2013. Historia i wiedza o społeczeństwie - oficjalne arkusze i klucze odpowiedzi

Dyskutuj o egzaminie gimnazjalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Gimnazjalipsa" .Zdjęcie Historia Egzamin gimnazjalny 2014 Vademecum Zdjęcie Język polski Egzamin gimnazjalny 2014 Vademecum Zdjęcie Wiedza o społeczeństwie Egzamin gimnazjalny 2014 Vademecum
Historia Egzamin gimnazjaln... Język polski Egzamin gimnaz... Wiedza o społeczeństwie Egz...
źródło: Okazje.info


Jak myślisz, ile procent punktów uzyskasz z próbnego egzaminu z Operonem w części humanistycznej?
Więcej o: