Konkurs "Humanistyczno-społeczny kierunek XXI wieku"

Chciałbyś zrewolucjonizować szkolnictwo wyższe? Nic trudnego! Weź udział w konkursie pt. "Humanistyczno-społeczny kierunek XXI wieku" i spełnij swoje marzenie. Organizatorem konkursu jest serwis Edulandia.pl oraz SWPS. Fundatorem nagród jest sklep www.czytio.pl.
Psychologia, Filologia polska... brzmi zwyczajnie?

A może ciekawiej byłoby studiować Rockologię lub Neurosomnologię pozytywną? Stwórz kierunek studiów, który zrewolucjonizuje szkolnictwo wyższe! Daj się ponieść fantazji i emocjom. Tylko nie nastawiaj się, że jeśli wygrasz konkurs, któraś z uczelni będzie chciała go wprowadzić;)

Wyłaniając zwycięzców, jury będzie się kierować w szczególności pomysłowością i kreatywnością zgłoszonych odpowiedzi.

Autorzy najbardziej rewolucyjnego kierunku otrzymają następujące nagrody:

1 czytnik PocketBook 624 Basic Touch

4 czytniki PocketBook 515 Mini

Aby wziąć udział w konkursie należy w terminie od dnia 2 grudnia 2013 roku od godziny 15:00, do dnia 17 grudnia 2013 roku do godziny 15:00; przy użyciu udostępnionej w Profilu aplikacji konkursowej przesłać odpowiedź konkursową stanowiącą propozycję nowego kierunku studiów (max 150 znaków ze spacjami) wraz z charakterystyką kierunku, która zawierać powinna informację na temat tego, czego miałby on uczyć, jaki byłby program studiów oraz cel kształcenia (max 1000 znaków ze spacjami).Głosowanie zostanie przeprowadzone za pomocą funkcjonalności dostępnych w serwisie Facebook.com w okresie od 2 grudnia 2013 roku do 17 grudnia 2013 roku.

Spośród 10 odpowiedzi konkursowych, które uzyskają największą ilość głosów w głosowaniu użytkowników serwisu Facebook.com, jury wybierze 5 laureatów, a spośród nich laureata I nagrody oraz 4 laureatów II nagrody.

Stwórz nowy kierunek humanistyczno-społeczny na miarę XXI wieku! Przejdź do konkursuOrganizator zawiadomi zwycięzców o fakcie uzyskania prawa do nagrody wysyłając wiadomość na adres e-mail wskazany przez uczestnika.

Zapoznaj się z  REGULAMINEM KONKURSU

Wejdź na stronę fundatora nagród: www.czytio.pl

"Humaniści kontratakują"

Konkurs jest elementem akcji "Humaniści kontratakują" organizowanej przez serwis Edulandia.pl i SWPS. Celem akcji jest pokazanie, że kierunki humanistyczne nie są przeszłością, tylko przyszłością i wciąż warto je studiować. Młodzi humaniści to osoby kreatywne, szukające nowych rozwiązań, dobrze odnajdujące się w XXI wieku. Dlatego organizujemy ten konkurs - pokaż, że potrafisz tworzyć, jesteś kreatywny i nie myślisz schematycznie. Zreformuj szkolnictwo wyższe, na początku na papierze, a potem - kto wie! Do odważnych humanistów świat należy, więc chwyć za klawiaturę i opisz to, co chcesz studiować, co sprawi, że studia staną się wielką życiową przygodą!

Warto przy tym dodać, że współczesne kierunki humanistyczne to nie tylko studia teoretyczne, ale przede wszystkim studia praktyczne, nastawione na ścisłą współpracę z biznesem i powiązanie z nowoczesnymi technologami, które są wykorzystane w procesie kształcenia.

Dlatego celem akcji "Humaniści kontratakują" jest także przybliżenie młodym ludziom humanistów z pasją, którzy nie tylko pomyślnie funkcjonują na rynku pracy, ale często osiągają sukcesy zawodowe właśnie dzięki interdyscyplinarnej wiedzy i umiejętnościom. Jeśli znasz humanistów, którzy "rządzą światem" i realizują swoje marzenia, napisz do nas humanisci@agora.pl.

Do kogo adresowana jest akcja?

Akcja adresowana jest głównie do maturzystów, którzy niedługo staną przed poważnym wyborem, jakim jest decyzja, jaki kierunek studiów wybrać po maturze. Nie jest to łatwe, gdyż bardzo powszechne są negatywne opinie o kierunkach humanistycznych wśród rodziców, którzy często zniechęcają młodych ludzi do studiowania kierunków humanistycznych. Tymczasem badania prowadzone przez uczelnie i przykłady z życia samych absolwentów-humanistów dowodzą, że pracodawcy chętnie ich zatrudniają i doceniają za wkład, jaki wnoszą do firm.