Kobiety dostaną pieniądze za urodzenie chorego dziecka. Co o tym sądzisz?

4 tys. zł - taki jednorazowy zasiłek ma dostać kobieta, która urodzi dziecko ciężko i nieodwracalnie upośledzone albo cierpiące na nieuleczalną chorobę. Czy to dobre rozwiązanie? Daj znać w komentarzu.

Sejm poparł program "Za życiem" - przewiduje on m.in. wypłatę jednorazowego świadczenie w wysokości 4 tys. zł dla kobiety, która urodzi dziecko ciężko i nieodwracalnie upośledzone albo cierpiące na nieuleczalną chorobę.

Poza tym program, który ma wprowadzić rządowa ustawa o wsparciu kobiet w ciąży i ich rodzin, ma dotyczyć też m.in. wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, opieki (w tym paliatywnej) lub rehabilitacji dzieci posiadających odpowiednie zaświadczenie, wsparcia dla kobiet w ciąży i ich rodzin w przypadku ciąży powikłanej oraz pomocy w zabezpieczeniu szczególnych potrzeb, w tym mieszkaniowych. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Czy kobiety powinny dostawać pieniądze za urodzenie chorego dziecka?

"Jestem przeciwnikiem PISu,ale staram się myśleć przy ocenie różnych poczynań czy to rządu, czy opozycji. Niech mi ktoś powie, dlaczego właściwie takie bulwersujące jest przyznanie tego świadczenia? Bo ja to widzę tak, że teraz ci rodzice nie dostają nic, a dostaną 4 tys - mało, ale o 4 tys więcej niż mieli. Czy może dają 4 tys., a zabierają inne świadczenia? Bo jeśli nie, to serio nie wiem, co w tym złego" - pisze na naszym forum "kosti84".

"Każdy ma prawo do życia. Nie wszyscy będą podejmować decyzję o usunięciu ciąży mimo wiadomości o niepełnosprawności dziecka. A te 4 tys. i tak się na pewno przyda tej rodzinie, która podejmie wychowanie dzieciaczka" - pisze na forum Onetu użytkownik o nicku "mmm".

"Nie ma kasy - źle, bo państwo zostawia kobiety na lodzie. Dają kasę - też źle, bo to "przekupstwo". Z tej nienawiści kręcą się już w kółko" - dodaje "m."

"Hahaha! Są w stanie wycenić wszystko! Rodzisz się zdrowy, Twoja wartość to 500zł, rodzisz się chory - jesteś wart 4000zł. Myślałem, że życie jest bezcenne! Nasza wspaniała władza wyprowadziła mnie z błędu. Żałosne" - pisze na naszym forum Konrad.

"A nie mieli pieniędzy na dofinansowanie in-vitro, gdzie wiele mądrych, zdrowych i przede wszystkim dobrych ludzi mogłoby się doczekać upragnionego dziecka" - zauważa Marta.

"Zamiast za te pieniądze dofinansować już istniejące placówki, gdzie pomaga się chorym i niepełnosprawnym dzieciom, wspomóc finansowo matki, które wychowują samotnie chore dzieci za 1300 zł świadczenia, to oni chcą dawać pieniądze tylko po to, żeby matka przykładowo urodziła i zaraz pochowała dziecko. To jest chore, to brak szacunku dla tych matek i dzieci, co obecnie potrzebują pomocy najbardziej!" - dodaje Alicja.

A Ty co o tym sądzisz? Daj znać w komentarzu!

Czy kobiety powinny dostawać pieniądze za urodzenie chorego dziecka?
Komentarze (303)
Kobiety dostaną pieniądze za urodzenie chorego dziecka. Co o tym sądzisz?
Zaloguj się
 • komentator.81

  Oceniono 104 razy 38

  Zwolennikom in vitro przypominam ze wiele z chorych a takze aborcjonowanych dzieci to niestety skutek tej metody.

 • foreks

  Oceniono 114 razy 38

  Gdyby na USG bylo widac, ze dziecko jaka sie, to tez moznaby bylo je zabic? Ciekawe, jaka wowczas linie mialaby Koszerna.

 • smok61

  Oceniono 72 razy 36

  Można by napisać :

  - dodatkowe świadczenia dla osób wychowujących kalekie dzieci.

  Ale taki tytuł sugerowałby , że Pisowi w końcu udało się coś dobrego zrobić.
  Jednak nasza kultura polityczna nie pozwala na takie subtelności.
  Przeciwnicy polityczni zawsze robią coś absolutnie idiotycznego i nie do przyjęcia.

  I to nie dotyczy tylko Gazety Wyborczej . Nasza polityka i informacja o niej, jest zawsze na takim poziomie...
  ...niestety.

 • vladexpat

  Oceniono 42 razy 36

  A gdzie jest mowa o diagnostyce prenatalnej i prenatalnym leczeniu? Nie ma? Bo całe to trumienkowe ma właśnie zlikwidować wczesne wykrywanie wad rozwojowych płodu. Tylko o to chodzi.

 • re_x

  Oceniono 24 razy 22

  dać tym wszystkim posłom po 4 tys zł i niech rezygnują z Sejmu i za to żyją!przecież są niepełnosprawni umysłowo!to jest jakiś obłęd!wycena ludzkiego cierpienia?tyle chyba wynosi zasiłek pogrzebowy?po co ten populizm?dzieci kalekie są przecież otoczone opieką - są np.zasiłki pielęgnacyjne- dlaczego nie podniesiecie zasiłków pielęgnacyjnych czy rent??to by była stała pomoc! mało jeszcze w tym kraju biednych ,chorych dzieci których rodzice muszą żebrać w tv , poprzez różne fundacje o pomoc np. w kosztownej operacji, której oczywiście nie refunduje NFZ!czy zbierać pieniądze na kosztowne leki?mało jeszcze takich akcji??przeznaczcie te pieniądze na wspieranie, leczenie , dostęp do lekarza- to jest pomoc , a nie jednorazowe grosze!

 • moro11

  Oceniono 22 razy 18

  Trzeba być potworem,żeby USTAWOWO próbować zmusić do URODZENIA matkę przyszłego niepełnosprawnego dziecka,potem do chrztu i godnego pochówku !

 • ida61

  Oceniono 16 razy 14

  kobieta otrzyma jednorazowo 4000 zl za urodzenie takiego dziecka. co stanie sie pozniej jak umrze matka? kto zajmie sie dzieckiem, bo ojciec czesto opuszcza matke z takim dzieckiem? czy zrzuci sie to na barki rodzenstwa wbrew ich woli a coza tym idzie brat lub siostra beda z taka kula u nogi bez mozliwosci zalozenia rodziny. co stanie sie z taka osoba majaca 65 lat? pojdzie do domu dziecka i bedzie postrachem dla innych mieszkancow, gehenna. takie dziecko wkraczajace w wiek dojrzalosci ma swoje popedy seksulane, jak matka bedzie mogal dac sobie z takim dzieckiem rade przez 24 godziny na dobe. Polska to nei Szwecja, gdzie takie osoby zyja w mieszkankach gdzie obok zyja podobne osoby i maja opieke 24 godzinna, ale nawet w Szwecji nie wpadnieta na tak durny pomysl 4000 zl za urodzenie kalekiego dziecka, bo dla mnie oznacza ze zdrowe dziecko dla panstwa polskiego nei jest warte nawet 1 zlotowki.

 • Marek Nowak

  Oceniono 24 razy 12

  Powinny dostać i to kilka razy więcej a nie marne grosze. Ale ta jednorazowa pomoc powoduje, że niektórym babom świecą się oczy i z pożadania za kasą a baby są w tym dobre, mogą robić wszystko aby dziecko urodziło się niepełnosprawne, metody znane jak świat, palenie fajek, picie wódy w czasie ciązy to nic niezwykłego a teraz jeszcze bardziej będzie widoczne, baby dla kasy zrobią wszystko

 • moro11

  Oceniono 23 razy 11

  Dotychczas żadna partia, mająca swoich reprezentantów w Sejmie, nigdy nie podjęła perspektywicznie problemu opieki nad dziećmi niepełnosprawnymi już po urodzeniu /przed też.../ , jak PiS. Rodziny ,najczęściej już samotne matki ,borykały się z tym problemem od wielu lat....wielu lat.....Nigdy nie zapomnę, jak urodziła się 10 lat temu moja wnuczka z Zespołem Downa.Matka załamana,bo lekarz w czasie USG po piątym miesiącu ciąży zataił tę smutną prawdę,syn też nieświadomy...Tuż przed rozwiązaniem, w czasie badania USG, najlepszy ginekolog w Katowicach też nie powiedział przyszłym rodzicom prawdy.Po porodzie był koszmar,kompletnie nie byliśmy przygotowani....Z Katowic zawieziono dziecko do Opola...Rodzice już wiedzieli,my dziadkowie NIC.Młodzi bali się nam powiedzieć,bo sami przeżyli ZASKOCZENIE NATURY....Dlaczego lekarze oszukują...? W Wielkiej Brytanii lekarz przed podjęciem specjalizacji z zakresu ginekologii musi złożyć OŚWIADCZENIE,że nigdy nie odwoła się do klauzuli SUMIENIA .O problemach po urodzeniu niepełnosprawnej ,NIE TYLKO INTELEKTUALNIE ,wnuczki ciężko mi pisać....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX