W "Czarny Poniedziałek" kobiety nie pójdą do pracy, by zaprotestować przeciwko zakazowi aborcji. Czy popierasz ich protest?

Nie pójdą do pracy i na uczelnie. Zostawią domowe obowiązki. W poniedziałek 3 października kobiety chcą sparaliżować kraj - zapowiadają ogólnopolski protest. Czy go popierasz? Daj znać w komentarzu!

60 tys. osób zapowiedziało do tej pory, że weźmie udział w "Ogólnopolskim Strajku Kobiet" przeciwko możliwemu zaostrzeniu przepisów aborcyjnych. Tylu uczestników dołączyło do wydarzenia na Facebooku, które zorganizowano po apelu aktorki Krystyny Jandy o jak najszybszą reakcję na działania posłów. W "Czarny Poniedziałek" wiele kobiet, na znak protestu przeciwko całkowitemu zakazowi aborcji, nie pójdzie do pracy i na uczelnie, porzucą też wszelkie prace domowe.

Czy popierasz "Ogólnopolski Strajk Kobiet"?

"Chodzi o to, żeby człowiek miał zagwarantowane podstawowe prawo do wolności, do decydowania o sobie i do możliwości wyboru kiedy przydarzy się dramat. Moim szefem jest kobieta, która na moje zaproszenie na strajk powiedziała, że do mnie nie dołączy - zrobiła minę pełną pogardy, w co ja się angażuję - i znając życie obetnie mi za to premię. Wstyd mi za takie kobiety! One też mają córki, siostry, przyjaciółki..." - skomentowała na Facebooku Justyna.
Mam nadzieję, że będzie nas duuuużo, duuuużo, bez względu na wiek i poglądy. Nie jestem zwolenniczką aborcji i nigdy bym się jej nie poddała, ale nie mogę się zgodzić na odgórne narzucanie kobietom określonej roli i egzekwowanie jej w więzieniach. To spychanie kobiet do roli ubezwłasnowolnionych istot, które nie mogą decydować o swoim losie. Nie ma na to mojej zgody - stwierdziła jedna z czytelniczek na portalu codziennypoznan.pl.
"Idę wspierać kobiety, bo to nie jest sprawa wyłącznie kobiet. O tym, co się ma dziać w brzuchu kobiety, wolno decydować wyłącznie kobiecie. To jej brzuch i jej decyzją - napisał czytelnik portalu gloswielkopolski.pl.

"Jednodniowy protest nie będzie miał żadnego znaczenia. On ma uderzyć, zaboleć, a nie bawić się w jednodniowe wolne" - napisała jedna z czytelniczek naszego portalu.
"Narasta we mnie bunt. Jak kobiety organizują strajk to nawet to jest za przyzwoleniem mężczyzn. Mamy wziąć wolne (urlop lub opiekę nad dzieckiem) mamy o to zapytać przełożonego (w 80% będzie to mężczyzna). I to oni jako łaskawcy, prezydenci miast, tej zgody udzielają urzędniczkom i deklarują poparcie. Wcale nie chodzi o to, żeby oni pokazali, że wszystko gra mimo, że kobiety nie przyszły do pracy, bo oni świetnie to wszystko zaplanowali i zorganizowali, ale właśnie o to, by wszystko było tego dnia sparaliżowane" - napisała nina na portalu trojmiasto.pl.
"A ja pójdę do pracy. Ten strajk nie da moim dzieciom chleba jak zostanę zwolniona dyscyplinarnie. A tak zrobi większość pracodawców, wyrzuci i przyjmie takie co szanują pracę. Ciekawe że najwięcej do powiedzenia mają kobiety z pensją kilkutysięczną netto. A te z najniższą krajową milczą" - napisała Magdalena na portalu noizz.pl.Komentarze (382)
W "Czarny Poniedziałek" kobiety nie pójdą do pracy, by zaprotestować przeciwko zakazowi aborcji. Czy popierasz ich protest?
Zaloguj się
 • andrzej2310

  Oceniono 52 razy 40

  Kobiety, nie dajcie się tym ciemniakom. Zróbcie wstyd mężczyznom, którzy nie stoją za Wami murem!

 • darek655

  Oceniono 47 razy 33

  Popieram całym sercem.To są nasze mamy,siostry,córki ,wnuczki.To są Polki.

 • janmikolaj1

  Oceniono 40 razy 28

  Popieram. Po co PIS rusza dotychczasową ustawę o aborcji. Nawet jak chce przykryć Misiewiczów i inne afery to i tak włożył kij w mrowisko.

 • aleksandrytka

  Oceniono 41 razy 23

  idę razem z 3 koleżankami z pracy. Namówiłam też mamę, która przyjdzie z przyjaciółką

 • pollos

  Oceniono 24 razy 20

  Nie ma przymusowego nakazu aborcji.Każda powinna mieć prawo do decyzji a te które się z tym nie zgadzają mają prawo rodzić nawet kadłubki by stworzyć jedno wielkie kadłubkowo. Tylko one również nie powinny wyciągać rąk po pomoc gdy już się to stanie.Ciekawe, że nikt ze zwolenników zakazu w tym KK nie proponuje pomocy tym chorym i upośledzonym dzieciakom i ich matkom.

 • megaper

  Oceniono 23 razy 19

  Popieram. Szkoda tylko, że nikt nie pomyślał o tym rok temu podczas wyborów. Babcie na wybory poszły i dokonały wyboru.
  Trzeba było się zastanowić wtedy. Przecież wiadomo było, że się za to wezmą.

 • wulfen

  Oceniono 22 razy 18

  Popieram taką aktywną formę protestu, w przeciwieństwie do wstawiania foteczek na kolejne portale społecznościowe.

 • asteroida2

  Oceniono 23 razy 17

  Strajk będzie bardziej skuteczny, jeśli oprócz nie pójścia do pracy, wszyscy tego dnia pójdziemy załatwić jakieś sprawy urzędowe. W ten sposób strajk sparaliżuje również te urzędy, których pracownicy nie przyłączą się do strajku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX