Komentarze (540)
Na rowerze tylko z kartą. Minister chce, by cykliści zdawali egzamin. Dobry pomysł?
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
  • awersja

    Oceniono 9 razy 7

    A co z pieszymi...? Oni ciągle tak samopas po naszych drogach, bez uprawnień, bez kwitów, bez zaświadczeń...!

  • nino.rota

    Oceniono 31 razy 7

    Przypomne tylko, ze do przedwczesnej smierci sp. Marka Kotanskiego przyczynil sie wlasnie rowerzysta...

  • 1234qwerty

    Oceniono 11 razy 7

    Kiedyś na rowerach były też tablice rejestracyjne.

  • raj001

    Oceniono 6 razy 6

    Czy PiS ma zamiar najpierw wypowiedzieć Konwencję Wiedeńską o Ruchu Drogowym, której Polska jest sygnatariuszem? Bo to właśnie ta umowa międzynarodowa stanowi, że nie można wymagać dokumentu uprawniającego do jazdy rowerem...
    Zwracam uwagę, że konsekwencją wypowiedzenia tej umowy może być np. nieuznawanie praw jazdy polskich kierowców za granicą... ;)

  • moja.diretisima

    Oceniono 6 razy 6

    Idąc za ciosem należy wprowadzić kartę pieszego

  • michnik.gruzlik

    Oceniono 8 razy 6

    Łatwiej zarabiać na opłatach za egzamin, niż wydawać na ścieżki rowerowe.

  • roman.1g

    Oceniono 8 razy 6

    Może trzeba zaczynać jak w Holandii, kraju rowerów. Można to obejrzeć na stronie
    www.ibikekrakow.com/2012/03/20/jak-w-holandii-edukuja-mlodych-rowerzystow/

  • wolny.kan.gur

    Oceniono 16 razy 6

    Jestem przeciw obowiązkowym kartom rowerowym, ale to co wyczyniają niektórzy rowerzyści (i to najczęściej kurierzy rowerowi) na drogach publicznych woła o pomstę. Sam jestem rowerzystą i z wyrobieniem sobie karty nie miałbym problemu ale myślę że jedynym skutkiem wprowadzenia kolejnego państwowego dokumentu będzie wzrost pogłowia urzędniczej stonki.

  • pedersdorfer

    Oceniono 5 razy 5

    Chcą wyciągnąć ksaę.Mam karte Rowerową wydaną przez GROMADZKĄ RADE NARODOWĄ z lat 70-tych 20 wieku zawałem w szkole podstawowej ,chyba jest ważna?

  • herbalworld

    Oceniono 5 razy 5

    No, dobra, a hulajnogi,wózki i inne 'pojazdy" typu chodzik, to nie powinny być rejestrowane, a ich właściciele nie powinni mieć prawa jazdy?

  • nino.rota

    Oceniono 29 razy 5

    Bardzo dobry pomysł!
    Popieram jako rowerzysta, kierowca i pieszy.

  • alberto

    Oceniono 5 razy 5

    Wszystko chcą kontrolować sku...syny.

  • herbalworld

    Oceniono 9 razy 5

    Także piesi powinni zdawać egzaminy na kartę pieszego, najlepiej co miesiąc.Opłata za egzamin powinna wynosić 500zł plus.Nadeszła dobra zmiana,a to kosztuje.

  • cholonek

    Oceniono 11 razy 5

    napiszę cos bardzo oryginalnego: DEBILIZM!

  • alabama8

    Oceniono 5 razy 5

    Już widzę kontrole kart rowerowych na Tour de Pologne!
    Nie mają? Mandat. Nie mają przy sobie? (no gdzie kolarz dokument ma wcsnąć pod ten trykocik). Mandat.
    I będę pierwszą która złoży doniesienie do prokuratury o łamanie przepisów prawa! ;-)

  • mistral31

    Oceniono 5 razy 5

    A jak ktoś będzie miał kartę rowerową to pewnie nie będzie przejeżdżał w ostatniej chwili przez ulicę? Bo teraz jak przejeżdża, to pewnie nie wie, że nie powinien? Oczywiście, to nie wypływa z niewiedzy, że łamie się przepisy jeżdżąc na rowerze, lecz z innych czynników, np. poszanowania prawa. A ministerstwo niech lepiej opracuje dokument, w którym napisze, jaki jest obecny stan rzeczy, w tym statystyki wypadków i oceni, jakie skutki przyniesie wprowadzenie egzaminów, w tym w zakresie zmarnowanego papieru, energii społecznej i dodatkowego zatrudnienia nowych urzędników. Dosyć już strzałów z du...y, bez żadnego uzasadnienia i oceny skutków wprowadzenia obowiązku. Niech ministerstwo samo szanuje przepisy, bo zgodnie z prawem ma obowiązek przed zmianą przepisów przeprowadzić analizy istniejącej sytuacji, ewentualnej potrzeby jej zmiany, alternatywnych sposobów tej zmiany i skutków proponowanych rozwiązań. A nie realizować pomysł, który komuś zaświtał zaraz po wstaniu z łóżka.

  • grzech291

    Oceniono 7 razy 5

    Ostatecznie nie chodzi przecież o ZNAJOMOŚĆ przepisów, tylko o faktyczne zachowanie na drodze. Można wkuć na blachę przepisy i dalej jeździć jak kretyn... co jest w Polsce nagminne... tak u rowerzystów jak i u kierowców. Jeśli ci geniusze wyobrażają sobie, że poprawi się bezpieczeństwo wprowadzając kolejny idiotyczny kwit, który trzeba będzie uzyskać, żeby funkcjonować w tym kraju, to tylko dowód na bezdenną głupotę tego kto to wymyślił. Tak samo jak od zaostrzania przepisów dot. egzaminów na prawo jazdy w żaden sposób nie wpłynęło na bezpieczeństwo na drogach, tak i to nic nie zmieni... poza tym, że będzie kolejną okazją do trwonienia publicznych pieniędzy na druczki, urzędników i czasu ludzi, który będą zmuszeni coś takiego uzyskać. KRETYNIZM do kwadratu!

  • mrzagi10

    Oceniono 7 razy 5

    A ile miała by taka przyjemność kosztować? Zadajmy takie pytanie w pierwszej kolejności....

  • nino.rota

    Oceniono 37 razy 5

    Bardzo dobry pomysl.
    A przeciwnikami kart sa ci, ktorzy faktycznie nie znaja przepisow i taki egzamin moglby byc dla nich nielada problemem.
    Kto zna przepisy i wie jak poruszac sie rowerem nie ma nic przeciwko sprawdzeniu kwalifikacji do poruszania sie jednosladem po drogach publicznych.
    Tetaz zrobilo sie cieplo i widac tw sieroty na veturilo jezdzace po chodnikach, rozjezdzajace pieszych lub wjezdzajace wprost pod nadjezdzajacy samochod na orzejsciach dla pieszych lub przy wlaczaniu sie do ruchu.

  • mojko3099

    Oceniono 47 razy 5

    Który idiota pozwolił jeździć rowerzystom bez karty rowerowej ? Od dawna rowerzyści powinni zdawać egzaminy jak inni użytkownicy dróg. Część z nich nie ma pojęcia o zasadach ruch drogowego i zachowują się jak święte krowy narażając życie.

  • drzejms-buond

    Oceniono 4 razy 4

    a jakby tak zamiast religii wprowadzić obowiązkową naukę o ruchu drogowym, zakończoną egzaminem z prawa jazdy? Byłoby tanio i z pożytkiem

  • fulko_de_lorche

    Oceniono 4 razy 4

    Wprowadzić także kartę pieszego - pieszy nie znający przepisów także zagraża bezpieczeństwu!
    I koniecznie kartę dla użytkowników kuchenek gazowych - nie powinno się używać czegoś tak niebezpiecznego bez przeszkolenia i egzaminu...
    A w ogóle to rowerzystów i wegetarian do obozów pracy resocjalizujących antypolski element!

  • year68

    Oceniono 10 razy 4

    Durnowate pomysły, niech zlikwidują 1h religii i w to miejsce wprowadzą naukę zachowania na drodze, poruszania się w mieście i poza miastem, podstaw ekonomii, udzielania pierwszej pomocy, nauki pływania, savoir-vivre, survivalu i innych przydatnych w życiu rzeczy, a nie głupawe pomysły z rejestrem cyklistów, wrogów prezesa.

  • cin1977

    Oceniono 8 razy 4

    Przyjmijmy jakoś drobiazg - symboliczne 2 stówki za kurs i egzamin, 50 za dokument, oczywiście wydany na max. 5 lat, no może 30% zniżki dla uczniów, przemnóżmy to przez liczbę rowerzystów bez prawka i okaże się po co ten pomysł. Aż dziw, że nie chcą oddać tego WORD-om, chyba ci się dość nachapali, teraz czas na resztę ziomali królika

  • sloviensis

    Oceniono 14 razy 4

    Prawo jazdy mam brać jak chcę sobie rowerem pojeździć? Skandal.

  • borow4

    Oceniono 44 razy 4

    to trzeba bylo przywrocic dawno temu
    mniej byloby tych krwawych czerwonych plam
    przypominajacych co dzieje sie w zderzeniu
    dwu cial o tak roznych masach
    przywrocilbym tez fizyke do szkol zamiast religii

  • wszystko_i_wszystkich

    Oceniono 3 razy 3

    To jeszcze obowiązkowe badania psychiatryczne dla posłów PIS!

  • octopus_buster

    Oceniono 3 razy 3

    Przecież ci rowerzyści, którzy zachowują się na drogach jak idioci, w ogromnej większości doskonale wiedzą co robią. To nie jest problem egzaminowania ich, tylko wyegzekwowania prawidłowych zachowań. Tylko że tutaj jest pewien problem. W Polsce prawo drogowe nie służy podaniu zasad bezkolizyjnego współżycia wszystkich uczestników ruchu drogowego, ale ich tresurze. To nieważne że w obu kierunkach na trzy kilometry widać że nic nie nadjeżdża. Masz stać na czerwonym pięć minut i basta. Zsiadanie z roweru na przejściu, gdzie gdzie są dwaj czy trzej piesi jest bezcelowe, i przecież nie o to tu chodzi. Chodzi o sprowadzanie REALNEGO zagrożenia, a nie hipotetycznego. A realne zagrożenie to na przykład jeżdżenie po zmroku bez prawidłowego oświetlenia i odblasków. Zawsze się dziwiłem dlaczego od jesieni do wiosny straż miejska nie stoi sobie przy głównych arteriach rowerowych i nie kasuje durniów na rowerach (sam jestem rowerzystą, ale inaczej tych "cichociemnych" nie można określić). Przecież to na pewien czas byłaby prawdziwa żyła złota! To prawda, że wkrótce durnie kupiliby sobie te brakujące akcesoria, ale przecież o to właśnie chodzi. Nie nękać, ale wymuszać prawidłowe zachowania. A tymczasem w Polsce jak tylko coś nie tak, to ocipiali politycy rwą się do uchwalania nowego, coraz bardziej drakońskiego prawa. A przecież prawo już u nas jest, obowiązuje wszystkich uczestników ruchu drogowego, i tych, którzy mają prawa jazdy, i tych którzy ich nie mają.
    No i na koniec taka refleksja - skoro wszyscy kierowcy mają prawa jazdy, to skąd na drogach tylu piratów?

  • MICHAELSKY SCRAPER

    Oceniono 5 razy 3

    Brawo!!
    W końcu mamy za małą biurokrację i za mało urzędasów!! Wprowadźmy kolejne regulację i papirologię!!
    Może wprowadźmy karty pieszego!!??

  • Bożena Cantop

    Oceniono 3 razy 3

    pewnie najlepiej ludzi zniechęcić do jazdy rowerem bo faktycznie ktoś w starszym wieku nie będzie bawił się w robienie karty a lepiej wąchać smród wydobywający się ze spalin.A może PIS liczy na mandaty i będzie na wypłatę 500+.Ze statystyk wcale nie wynika że rowerzyści powodują wypadki tylko szaleni kierowcy za kółkiem,którzy wiecznie gdzieś się śpieszą tak więc karta rowerowa dla starszych to dla mnie głupota.

  • mkogoog

    Oceniono 3 razy 3

    Wy lepiej zmodyfikujcie pierwszeństwo rowerzysty z drogi rowerowej na przejściu... obecnie sytucja jest absurdalna, kierowca musi dotaczać się ostrożnie do przejścia i uważać czy mu rowerzysta nie wyskoczy, przecież nawet przebieganie pieszego przez przejście jest niedozwolone, bo kierowca musi mieć szansę się zatrzymać, a wy dajecie pierwszeństwo rowerzystom..? mózgi wam wyparowały ? codziennie widzę sytuacje, jak rozpędzony rowerzysta z piskiem wpada na samochód, i jezcze ręce rozkłada w geście "nosz ku&wa !!" chcecie ludzi pozabijać ? przecież kierowca ma 1 metr maski przed sobą (Rydzyk 2 metry) a chodnik może być zasłonięty reklamami lub płotem, mam stać i wróżyć z fusów czy jedzie rowerzysta ? 1. JADĄCY drogą rowerową rowerzysta musi ustąpić pierwszeństwa pojazdom przy przejeździe przez jezdnię, 2. PO ZATRZYMANiU się przed przejazdem rowerzysta uzyskuje pierwszeństwo. - KONiEC. Obecnie sytuacja jest tak idiotyczna, że biorę pod wagę własne niedoinformowanie.. wierzyć się w to nie chce.. nawet ochrona środowiska dostaje przez to ostro w pysk, komu łatwiej się zatrzymać ? rowerzyście czy samochodom ? i kogo to więcej kosztuje ?
    I do cholery zróbcie coś ze światłami, czasem czerwone pali się dla obu stron przez 45 sekund a nawet więcej... wieczorami łapię się na tym, że wypatruję pociągu ekspresowego... o co tu chodzi ? samochód ma do zatrzymania żółte a dopiero później czerwone, po jakiego groma pieszy stoi 45 sekund zanim mu się zapali zielone ? żeby go rozpędzone opary nie przewróciły ? zróbcie dłuższe żółte i po sprawie, a nie jedna sekunda żółtego i mandaty ładować bo się nie zatrzymał.. zwykłe świństwo to jest a nie dbanie o bezpieczeństwo i płynność, marnujecie czas ludzi i ktoś was kiedyś o ten czas pozwie. Albo inny kwiatek, przejście przez dwukierunkową z wysepką, naciskam przycisk - czekam.. na wysepce naciskam przycisk - czekam.. po co ? zakładacie, że ktoś rozbije namiot na wysepce ? mam wrażenie, że ktoś tam u was lubi po prostu patrzeć jak cudownie ruch jest uregulowany, albo macie konkurs na najgłupszą zasadę. Wyregulujcie te wszystkie głupoty jakie do tej pory powymyślaliście a nie bierzecie się za nowe.

  • zb5u

    Oceniono 3 razy 3

    Następne w kolejce: egzaminy na "kartę wegetarianina", licencje "odpowiedzialnego homoseksualisty", pozwolenie na ateizm bez jego szerzenia. I tylko dzieci można będzie płodzić bez zbędnych pytań, za to z bonusem: 500 od trafienia...

  • fantom55

    Oceniono 7 razy 3

    Powtórzę za kimś kto tu już komentował: "Rowerzysta poruszający się po drogach jest pełnoprawnym użytkownikiem dróg i uczestnikiem ruchu drogowego. I tak samo jak wszystkich innych powinna obowiązywać go znajomość przepisów". Poszedłbym nawet dalej. Samochody i motocykle przechodzą rokrocznie przeglądy, muszą być sprawne (oświetlenie, hamulce itp.), a jeśli policja wykaże, że coś jest nie tak każe mandatem. Dlaczego na ulicach widzę tyle niesprawnych rowerów bez oświetlenia, z łysymi oponami, bez dzwonków, lusterek etc? Też powinny mieć zaświadczenia, że są sprawne. A ubezpieczenie? Dlaczego maja nie mieć? Oczywiście w innym zakresie, ale zawsze. Jak uszkodzi mi rowerzysta samochód muszę go podawać do sądu "prywatnie", i cały z tym korowód. Dlaczego jako kierowca muszę mieć zapięte pasy? Dla mojego bezpieczeństwa. To rowerzysta przynajmniej kask. Choć nakolanniki i nałokietniki tez byłyby ok. Na drodze wszyscy powinni być równi

  • Tomasz Gmurczyk

    Oceniono 5 razy 3

    Urzędnik kompetencji mieć nie musi, minister może mieć wyrok, znajomosć prawa i przestrzeganie konstytucji też nie potrzebne, ale ludzie powinni mieć karte rowerową? Ten kraj to jest żart...

  • Oceniono 5 razy 3

    Rocznie ginie kilkanaście razy więcej osób poruszających się autami niż rowerami mimo, że kierujący samochodami mają prawo jazdy. Znajomość przepisów i kary czy prawa jazdy w niczym nie pomaga jak ktoś jest po prostu głupi.

  • 4ted

    Oceniono 2 razy 2

    Jeszcze wegetarianie powinni mieć specjalnie "Zezwolenie Na Niejedzenie Mięsa" wystawiane przez MSW. Bo kto to słyszał żeby Polak Patriota nie jadł mięsa??

  • elbertson

    Oceniono 2 razy 2

    najpierw wyegzekwujcie oswietlenie rowerów

  • tomus60

    Oceniono 2 razy 2

    Czyli wypowiadamy Konwencje Wiedeńską, która jasno mówi że nie wolno wprowadzać dla dorosłych obowiązku posiadania dodatkowych uprawnień do jazdy rowerem. Ta sama konwencja określa zasady dotyczące prawa jazdy i gdybyśmy ją wypowiedzieli, nasze prawa jazdy nie byłyby respektowane w innych państwach świata

  • vald

    Oceniono 2 razy 2

    "Propozycje ministerstwa wywołują różne reakcje. Zwolennicy przekonują, że rowerzyści poruszają się po ulicach i tak samo jak kierowcy powinni zdobyć wiedzę o przepisach i zdać egzamin"
    Chcę nieskromnie zauważyć że również piesi poruszają się po ulicach. Może jeszcze ich dołączyć do tego pomysłu?
    Albo po co owijać w bawełnę. Od razu wprowadzić podatek komunikacyjny dla każdego kto wyściubia nos za swoją bramę, bo jak mniemam o kasę tu chodzi. Bezpieczeństwo na drodze? A kto się tym przejmuje?.
    Policja na prostym odcinku drogi ok 3 km ze ścieżką rowerową , szerokimi poboczami bez drzew , kasuje i zabiera prawa jazdy, bo jakiś idiota postawił tam znak 50km/h , który nijak się ma do zagrożeń na tej drodze.

  • pedersdorfer

    Oceniono 2 razy 2

    'Dla PolakPotrafi.pl media monitoruje: Instytut Monitorowania MediówIMM

    Czy w Krakowie powstanie pomnik poświęcony AK?

    www.propertydesign.pl | 2016-03-26

    Prezes IPN Łukasz Kamiński apeluje o wsparcie dla powstania w Krakowie pomnika ukazującego "niezwykły fenomen AK i Polskiego Państwa Podziemnego". Sercem projektu jest plac w kształcie granic II RP z okalającą je "wstęgą pamięci" - "znakiem walki o wolność".

    Pomóżmy żołnierzom AK zbudować pomnik

    mlodagdynia.pl | 2016-03-24

    Pomóżmy żołnierzom Armii Krajowej zbudować pomnik – apeluje prezes Instytutu Pamięci Narodowej Łukasz Kamiński.

    Włączmy się w budowę pomnika AK

    polska-zbrojna.pl | 2016-03-14

    „Wstęga pamięci” będzie nie tylko największym, ale także jednym z najciekawszych pomników poświęconych żołnierzom Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego. W 75. rocznicę pierwszego desantu cichociemnych do Polski, ruszyła internetowa zbiórka funduszy na realizację projektu. W ciągu 63 dni akcji, czyli do 18 kwietnia, organizatorzy chcą zebrać 300 tysięcy złotych.

    Wzruszający wywiad z kpt dr Januszem "Mamutem" Kamockim. Chwała bohaterom AK!

    wdolnymslasku.pl | 2016-02-23

    Zobacz wzruszający wywiad kpt dr Januszem "Mamutem" Kamockim i wesprzyj budowę "Wstęgi Pamięci" Pomnika AK u stóp zamku królewskiego w Krakowie.

    Ruszyła zbiórka na pomnik Armii Krajowej

    lovekrakow.pl | 2016-02-18

    Wiadomo już, że Miasto nie sfinansuje budowy pomnika Armii Krajowej. Na portalu PolakPotrafi.pl od trzech dni trwa zbiórka pieniędzy na ten cel. Przypomnijmy, że obiekt miałby powstać u stóp Wawelu w Ogrodzie Pamięci Narodowej w Krakowie. - Jest mi wstyd za Kraków, że nie sfinansował budowy tak ważnego pomnika jak pomnik Armii Krajowej. Szczególnie było przykro patrzeć na niedawną dyskusję w radzie miasta, na której obecni byli weterani AK – mówi w rozmowie z nami Michał Drewnicki, radny Miasta Krakowa.

    Akcja zbiórki na pomnik AK. „Wstęga pamięci”

    europejczycy.info | 2016-02-17

    W równą rocznicę pierwszego zrzutu Cichociemnych do Polski ruszyła akcja internetowej zbiórki na budowę pomnika Armii Krajowej w Krakowie. Inicjatorem akcji jest Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, z kolei autorem projektu monumentu jest zespół Aleksandra Smagi.

    Ruszyła internetowa zbiórka na pomnik AK w Krakowie

    www.dziennikpolski24.pl | 2016-02-17

    Akcja. Budowę Wstęgi Pamięci u stóp Wawelu darczyńcy mogą wesprzeć np. w zamian za uwiecznienie na tablicy.

    I ty możesz zbudować pomnik Armii Krajowej

  • wloczykijas

    Oceniono 2 razy 2

    A czy dawne karty rowerowe będą respektowane? Pytanie co ze starszymi osobami - rowerzystami, które nie maja takich kart. Być może za niedługo, aby przejść przez jezdnie trzeba będzie przejść odpowiedni kurs i posiadać do tego zaświadczenie.

  • repres1

    Oceniono 2 razy 2

    Jednym z przedmiotów w szkole średniej powinno być prawo o ruchu drogowym, z możliwością zdobycia prawa jazdy - oczywiście nieodpłatnie, Można by to zorganizować zamiast religii. Przez ile lat można się uczyć "Zdrowaś Mario"?

  • kochambolka

    Oceniono 6 razy 2

    Będzie pole do PO PIS ów niedouczonych i niewychowanych policjantów, którzy będą w majestacie prawa na ścieżkach rowerowych zaczepiać normalnych spokojnych obywateli zamiast ścigać przestepców!!!
    @@@@@@@@@@
    A oto moja prawdziwa historia z przed roku:
    "... 01.08.2015 roku o godzinie 22 na ścieżce rowerowej /na zjeździe z mostu przez Wisłę/ znów zostałam zaczepiona przez udających prace Policjantów z drogówki!!!
    Jakim prawem, bez dania racji te nieroby zaczepiają przyzwoitych ludzi na ścieżce rowerowej!
    Stanęli pacany na zakręcie na drodze i kazali mi jadącej po ścieżce rowerowej dmuchać..nie piję -jestem całkowitym abstynentem, a te łobuzy zamiast np. sprawdzać, czy rower nie jest kradziony - pazerni są na mandaty! Już 5 rowerów wspólnicy POLICJI mi ukradli i za każdym razem te nieroby POlicyjne nie robiąc nic- przysyłają UMORZENIE!!!
    Jeden z tych POpisywaczy POlicmajstrów był POd wpływem "czegoś" - bo szukał dziury w całym..gdy ja odmówiłam "dmuchania" ten POpisywacz twierdził, że jadę Po chodniku - choć jak "BYK" była ściezka rowerowa!
    Spytałam czy jest trzeźwy i zaproponowałam, by przebadać tego POpisywacza!, na co on stwierdził, ze nie mam światła z tyłu...okazało się, że był tez "oślepiony"...
    Na moje przedstawienie się, jako ofiary MAFII POLICJI z V KOMISARIATU w KRAKOWIE...i wygłupy "POpisywacza" - funkcjonariusz, który miał wyrobić normę mandatową...puścił mnie!
    A już myślałam, że zbadam sobie krew ....i Pojeżdżę RADIOWOZEM za kasiorę z moich POdatków!..."

  • elrobertos

    Oceniono 8 razy 2

    Czyli było coś jednak w tych cyklistach. Za moment bary wegetariańskie będą specjalnie opodatkowane.

  • ranita_08

    Oceniono 4 razy 2

    Coś mi się wydaje że właśnie mamy sfinansować 500+.....z własnej kieszeni.

  • baronekb

    Oceniono 10 razy 2

    Jako kierowca samochodu i rowerzysta uważam że rowerzyści tak samo jak kierowcy samochodów i innych pojazdów mechanicznych powinni zdawać egzamin z przepisów ruchu drogowego. Może w końcu zaczęli by jezdziepo właściwej stronie drogi i odpowiednio sygnalizować zamiar skrętu. Tak samo powinni mieć obowiązkowe OC, oczywiście dostosowane do "roweru" i do wieku rowerzysty.

  • men_53

    Oceniono 16 razy 2

    Głupotą było zniesienie wymogu posiadania karty rowerowej.
    Włączenie do ruchu po ulicach ludzi nie znających zasad ruchu drogowego graniczy ze zbrodnią. Można zastanowić się, czy taka karta jest potrzebna gdy rowerzysta porusza się tylko i wyłącznie po ścieżkach rowerowych, ale gdy wjeżdża na ulicę - musi znać przepisy ruchu drogowego - a karta to gwarantuje (no, może nie do końca, ale jednak).
    Tak, wiem, że w niektórych krajach wpuszcza się na ulice małolatów w samochodzikach o ograniczonej masie i prędkości - ale to idiotyczne rozwiązanie.

  • kontest_two

    Oceniono 1 raz 1

    Piesi też są uczestnikami ruchu, to może i dla nich trzeba by też wprowadzić jakiś dokument uprawniający do poruszania się ? Oczywiście po zdaniu egzaminu!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX