Polacy ukarani dożywotnim zakazem lotów za imprezę na pokładzie. Dobry pomysł czy drakońska kara?

WizzAir ukarał dwóch Polaków awanturujących się w samolocie zakazem korzystania z ich usług. Uważasz, że to dobry pomysł? Daj znać w komentarzach.

W samolocie WizzAir lecącym z Gdańska do Bergen pięciu pijanych Polaków puszczało głośną muzykę i obrażało załogę. Personel przewoźnika po wylądowaniu wezwał na miejsce norweską policję, a dwóch mężczyzn ukarał dożywotnim zakazem korzystania z usług linii.

Czy linie nie uważają, że to zbyt surowa kara? - Podczas lotu mężczyźni złamali prawo lotnicze. WizzAir nie toleruje tego typu zachowań. Dbamy o bezpieczeństwo pasażerów - komentuje Anna Robaczyńska, opiekun klienta w firmie. Przewoźnik planuje również skierować sprawę do sądu.

Dobry sposób na "brak kultury" czy "łamanie praw pasażerów"?

Decyzja WizzAira stała się zarzewiem gorącej dyskusji. Niektórzy uważają, że zakaz lotów to jedyny sposób na "brak kultury" niektórych pasażerów. Zdaniem innych, takie incydenty zdarzają się od zawsze i nie powinny wiązać się z tak drakońską karą.

A czy Ty uważasz, że linie lotnicze powinny karać zakazem lotów za złe zachowanie na pokładzie?

Za

"Pić też trzeba umieć, a jak ktoś nie potrafi się zachować, to albo trzeba nie pić, albo nie wsiadać do samolotu, autobusu, czy pociągu... Kara słuszna i co najważniejsze zasłużona!!!" - pisze na naszym forum marcinp404.
"Byłem już świadkiem gorszych zachowań pasażerów w samolotach WizzAir na trasie Gdańsk-Bergen. Niemniej jednak, jeżeli pasażerowie łamią przepisy porządkowe, to być może taka akcja skłoni potencjalnych rozrabiaków do poprawnego zachowania" - pisze Bogdan Mehring na forum Radiogdansk.pl.

Przeciw

"Ten problem istnieje od dawna. Sam widziałem w latach 80. w samolocie Aeroflotu pijanych Duńczyków chodzących na czworakach. Takie kary nie rozwiążą problemu. Ludzie piją na pokładzie, bo się stresują" - twierdzi użytkownik Ralli na forum trójmiejskiej "Gazety Wyborczej".
"Od kiedy pijanych wpuszcza się na pokład samolotów? Obsługa powinna to zauważyć wcześniej, poza tym w samolotach WizzAir sprzedaje się alkohol. Może trzeba zakazywać wchodzenia pijanych na pokład, a nie karać w taki sposób?" - pyta użytkowniczka Daga na forum Trojmiasto.pl

A Ty co o tym myślisz? Daj znać w komentarzach!


Czy linie lotnicze powinny karać pasażerów zakazem lotów za złe zachowanie?
Więcej o:
Komentarze (113)
Polacy ukarani dożywotnim zakazem lotów za imprezę na pokładzie. Dobry pomysł czy drakońska kara?
Zaloguj się
 • baska_w5

  Oceniono 60 razy 50

  Bardzo dobry pomysł, najwyższa pora żeby przestać tolerować chamstwo i to nie tylko w samolotach, ale we wszystkich środkach komunikacji poblicznej.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 43 razy 25

  Gdybyśmy chcieli wszystkich chamów pozbawić prawa do korzystania ze środków publicznej komunikacji, pociągi, tramwaje, autobusy i samoloty byłyby puste. Niemniej, nawet drastyczne środki nie zrobią z chama pana /trzeba się wyzbyć złudzeń/, ale dobrze, że reakcja przewoźnika była, bo chamstwo jest po prostu uciążliwe i powinno być eliminowane. Niech płyną wpław :)

 • adonis79

  Oceniono 42 razy 42

  Wreszcie. Ktoś powinien rozprawić się z tą hołotą. Buractwo w samolotach tanich linii to norma.
  Wszystkie te linie powinny dogadać się między sobą i sporządzić czarną listę. Niech chamy wracają skąd przybyli do PKS-ów.

 • cacadux

  Oceniono 40 razy 36

  Zakaz tylko na Wizz AIr ? Za mało. Zakaz powinien obowiązywac na wszystkei linie lotnicze. Każdego szmaciarza - niewazne czy to zapijaczony góral czy muzułmański kandydat na kamikadze - na czarna listę.

 • klaun.szyderca

  Oceniono 23 razy 23

  Kara adekwatna, po pierwsze nabombili się na pokładzie, po drugie sam czasem lubię się narżnąć nawet i w trupa (tam gdzie można, a nie w samolocie ;), ale nie słyszałem żebym był po alkoholu chamski czy agresywny. Po trzecie pić nikt im nie kazał, a po czwarte - kara wcale nie jest specjalnie dotkliwa, polecą sobie innymi liniami, ale za to dobrze zapamiętają czemu muszą dopłacić do Lufthansy zamiast polecieć Wizzem.

  Z jednym wszakże muszę się zgodzić - to nie jest jakaś polska specjalność - widziałem nastukanych przedstawicieli bardzo wielu nacji.

 • moskal28

  Oceniono 25 razy 21

  Bardzo dobry pomysl, wrescie moze bedzie lepiej jak reszta burakow sie o tym dowie. Oni mysla ze podrozuja PKS-em. Smierdza nie domyci i ich chamskie zachowanie.Wstyd.

 • jeziorak.pl

  Oceniono 19 razy 17

  pijaków trzęba tępić jak robactwo - wszędzie. Tyle, że robaki przynajmniej się nie awanturują. Niech sobie teraz wezmą pół litra i idą na piechotę, szmaciarze.

 • ledwozip

  Oceniono 23 razy 17

  A pani Szydło mówi, że jesteśmy dumnym narodem. Oni nawalili się z tej dumy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX