Jest projekt całkowitego zakazu aborcji. Jak sądzisz: czy przerywanie ciąży powinno być zabronione?

Wniosek, który wpłynął do Sejmu, zabrania przerywania ciąży w każdej sytuacji - nawet w przypadku gwałtu. Co o tym myślisz? Daj znać w komentarzach.

Aborcja jest obecnie legalna w trzech przypadkach: gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety, jest wynikiem przestępstwa lub gdy badania wykażą ciężkie i nieodwracalne uszkodzenia płodu.

Teraz Fundacja Pro - Prawo do Życia złożyła projekt nowelizacji ustawy antyaborcyjnej. Autorzy proponują m.in. wprowadzenie całkowitego zakazu przerywania ciąży. Według tego projektu kobieta musiałaby urodzić nawet jeśli ciąża pochodziłaby z gwałtu lub płód byłby ciężko uszkodzony. O sprawie poinformowała "Rzeczpospolita".

Głosy za, głosy przeciw

Pomysł budzi ogromne kontrowersje. Przeciwnicy zakazu przekonują, że zabiegi będą przeprowadzane tak czy inaczej, tyle że nielegalnie i w warunkach mogących zagrażać życiu i zdrowiu kobiety. Co na to zwolennicy projektu? Ci twierdzą, że każdemu życiu, niezależnie od tego, jak zostało poczęte, należy się ochrona.

Czy jesteś za całkowitym zakazem aborcji?

Za

"Świetny projekt. Nie może być tak, że tysiące dzieci jest mordowanych w Polsce, bo są niepełnosprawne albo przez winy swojego ojca" - pisze jeden z użytkowników na forum Wpolityce.pl
"'Ludzie' chcą odbierać szansę na życie istotom tak bezbronnym, żyjącym, wydawałoby się, w najbezpieczniejszym miejscu na świecie - łonie matki" - twierdzi orzech na forum Wp.pl

Przeciw

"Jeżeli aborcja byłaby całkowicie zabroniona, byłby to wyrok śmierci na kobiety, których życiu ona zagraża. Przykład: ciąża pozamaciczna. Czy obrońcy życia poczętego myślą w ogóle logicznie, że jak nie przeżyje matka, to zarodek/płód tym bardziej?" - pyta na naszym forum ao.a
"Całkowity zakaz aborcji jest skrajną nieodpowiedzialnością, gdyż nie rozwiąże to problemu, a aborcja i tak nie zniknie - zejdzie tylko do podziemia" - pisze tam magicienne1

A co ty uważasz o zakazie aborcji? Daj znać w komentarzach!

Czy jesteś za całkowitym zakazem aborcji?
Komentarze (341)
Jest projekt całkowitego zakazu aborcji. Jak sądzisz: czy przerywanie ciąży powinno być zabronione?
Zaloguj się
 • timeline1

  Oceniono 156 razy 136

  Jesteś przeciwko aborcji? To jej nie rób! A innym daj zadecydować za siebie.

 • ao.a

  Oceniono 78 razy 76

  Pomysł budzi ogromne kontrowersje ponieważ jest po prostu głupi. Jeżeli aborcja byłaby całkowicie zabroniona to tym samym byłby to wydany wyrok śmierci na kobiety, których życiu ona zagraża. Przykład: ciąża pozamaciczna. Czy obrońcy życia poczętego myślą w ogóle logicznie, że jak nie przeżyje matka to zarodek/płód tym bardziej? Naprawdę niektórym brak rozumu.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 76 razy 72

  Uważam, że politycy i "czarni" powinni się odstosunkować od macic.

 • biesczad1

  Oceniono 57 razy 55

  Tego nie powinno się życzyć nawet największemu wrogowi, ale...zwolennikom całkowitemu zakazowi aborcji życzę, aby przekonali do urodzenia dziecka, zgwałconą córkę lub żonę...

 • papa_kilo

  Oceniono 54 razy 50

  Powinno się odbyć niepoprawne politycznie referendum. O zdanie powinny zostać zapytane wyłącznie kobiety w wieku rozrodczym: nie księża, moherowe babcie,faceci, geje, cykliści, wegetarianie czy studenci prawa. Tylko kobiety których dotyczy rzeczona ustawa. A: i wynik referendum powinien być wiążący niezależnie od frekwencji.

 • dafaq

  Oceniono 48 razy 46

  Żałuję decyzji o pozostaniu w Polsce. Żałuję, że muszę mieszkać teraz z katotalibanem, który prawa kobiet, osób homoseksualnych czy nawet niepełnosprawnych (urodzonych!) ma w głębokim poważaniu. Szczerze mówiąc gdyby nie zobowiązania służbowe, to wyjechalibyśmy pewnie teraz, pomimo zamachów i potencjalnie mniejszego bezpieczeństwa w innych krajach. Ciekawe, ile osób tak zrobi i kto będzie pracował na 500+. Ostatni gasi światło.

 • iryska2604

  Oceniono 48 razy 46

  Nawet w przypadku gwałtu? Czy w przypadku zagrożenia życia matki? Idiotyzm.

 • grenlandzki-opos

  Oceniono 45 razy 43

  Nie wiem jak można tworzyć prawo oparte na wierze.

  Swoją drogą to ciekawe, że Ci sami ludzie, którzy z takim zapałem bronią embrionów, bez skrupułów odmawiają pomocy potrzebującym.

 • zabobonny.bokononista

  Oceniono 41 razy 39

  Gdyby ci wszyscy podstarzali chrześcijańscy rozwodnicy mieli rodzić dzieci, aborcja byłaby sakramentem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX