Małe saszetki z kuleczkami. Też zawsze je wyrzucasz? Błąd! Zobacz, do czego mogą się przydać

Znajdujemy je w każdym pudełku z butami, sprzętami elektronicznymi, w nowych kurtkach czy torbach. I zazwyczaj natychmiast wyrzucamy. A może jednak warto je zbierać?

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W małych papierowych saszetkach znajduje się żel krzemionkowy, który służy do absorbowania wilgoci. Dzięki temu produkty w pudełkach pozostają suche i nie psują się. Ale to nie jedyne zastosowanie saszetek. Oto kilka sposobów wykorzystania silikażelu:Telefon wpadł do wody? Najprostszym rozwiązaniem jest umieszczenie go w ryżu na wiele godzin. To sposób najprostszy, ale nie najlepszy. Saszetki z żelem krzemionkowym znacznie lepiej osuszą urządzenie.Silikażel świetnie sprawdzi się jako osuszacz do plecaka czy torby sportowej. Mokre ubrania zamknięte w torbie to idealne środowisko dla bakterii i pleśni. Saszetki osuszą wilgoć, dzięki czemu nie stworzymy sobie w torbie domowego laboratorium zanim zdążymy wyprać ubrania.

Jason Rogers | Flickr | CC BY 2.0

Oczekiwanie na odparowanie szyb w samochodzie może nam zająć kilka chwil, szczególnie cennych, gdy rano spieszymy się do pracy. Ułożenie garści saszetek na kokpicie auta pozwoli uniknąć kłopotu. Silikażel działa tak samo w przypadku domowych okien, które często zaparowują między szybami.

Phil Roeder | Flickr | CC BY 2.0

Ta funkcja saszetek może zaskoczyć. Warto ich użyć do przechowywania starych zdjęć. Żel umieszczony w pudełku ze zdjęciami zapobiegnie ich niszczeniu i przyklejaniu się do siebie.Golarki - niezależnie od ceny i jakości - często rdzewieją i nadają się już tylko do wyrzucenia. A im więcej wilgoci tym więcej rdzy. I tu z ratunkiem może przyjść żel krzemionkowy. Przechowywanie golarki w pudełku z kilkoma saszetkami, znacznie wydłuży jej żywot.Wilgoć nie działa dobrze również na srebrne przedmioty i biżuterię. Przechowywanie srebra z saszetkami z żelem pozwoli na ochronę przed śniedzeniem.Żel krzemionkowy przyda się również, gdy trzymamy w łazience leki. Wilgoć może spowodować, że tabletki spleśnieją lub się zepsują. Rozpuszczeniu mogą ulec też osłonki, w które powleczone jest wiele leków.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (147)
Małe saszetki z kuleczkami. Też zawsze je wyrzucasz? Błąd! Zobacz, do czego mogą się przydać
Zaloguj się
 • pan_zer_faust

  Oceniono 111 razy 87

  Umieszczone pod pachami, eliminują konieczność zakupu antyperspirantów, czy jakoś tak.

 • lukask73

  Oceniono 85 razy 49

  Od dawna marzyłem o czymś, co pomoże mi usunąć pleśń ze starych tabletek.

  Rozumiem, że trzeba włożyć po jednej kuleczce do każdego bąbelka z wilgotną tabletką?
  Natomiast z oknami nie miałem wątpliwości. Rozbiłem szybę zespoloną i teraz zamiast kropelek wody mam tam kuleczki.

 • blahblah69

  Oceniono 68 razy 46

  Zawsze wyrzucam saszetki z kuleczkami. Osiągam przy tym bowiem niebywale silną satysfakcję seksualną. Ot, taki fetysz, wyrzucanie kuleczek.

 • ebom

  Oceniono 53 razy 37

  "Saszetki osuszą wilgoć" - super, sucha wilgoć bywa bardzo przydatna!

 • potpurka

  Oceniono 45 razy 31

  Czytam Wasze komentarze, i śmieję się do łez. Dziękuję za potężną dawkę serotoniny w tym zapyziałym dniu! :-)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX