Błaszczak vs Pomaska. "Kaczyński wywindował na 3+", "A Komorowski to najsłabsze ogniwo"

Jarosław Kaczyński ma konkretne pomysły dotyczące gospodarki. A Bronisław Komorowski... no cóż... odniosłem wrażenie, że w PO jest najsłabszym ogniwem - mówił w TOK FM Mariusz Błaszczak z PiS. - To za PiS wprowadzono atmosferę zastraszania przedsiębiorców - kontrowała Agnieszka Pomaska z PO.


- Debata była dużo bardziej dynamiczna. Cieszy mnie, że Jarosław Kaczyński się obudził i z tej "jedynki" z plusem wywindował na "3 +". Cieszy mnie równa, wysoka forma Bronisława Komorowskiego. W jednej i drugiej wypadł podobnie... - ocenia wczorajsze starcie Agnieszka Pomaska, posłanka PO. - ...podobnie słabo - przerywa Błaszczak.

- Powszechna opinia jest taka: debatę wygrał Jarosław Kaczyński. Można to przeczytać prawie w każdej gazecie. Niewątpliwie tak było. Było widać ogromną różnicę, jeśli chodzi o kompetencję. Bronisław Komorowski powtarzał to, co mogliśmy usłyszeć w niedziele. A w niedzielę powtarzał to, co mogliśmy usłyszeć od Donalda Tuska - mówi Błaszczak. - Chwyty przygotowane przez sztab Bronisława Komorowskiego były podręcznikowe, nie było to nic nowego, zaskakującego - dodaje.

Gospodarka? To Kaczyński ma wizję

- To Jarosław Kaczyński ma wizję prezydentury i rozwoju kraju. Podczas debaty najlepsza była cześć dotycząca gospodarki. Bardzo konkretne sformowania Jarosława Kaczyńskiego: nowa ustawa o swobodzie działalności gospodarczej, sądy gospodarcze i inwestycje - wylicza Błaszczak. - To trochę niepoważne. Bo to rząd Jarosława Kaczyńskiego blokował rozwój drobnych przedsiębiorstw, wręcz wprowadzał atmosferę zastraszania przedsiębiorców - odpowiada Pomaska. Błaszczak: - To nieprawda...

- Rozmawiałem po tej debacie ze znajomymi, którzy prowadzą działalność gospodarczą. Mówili chórem, że obaj kandydaci dużo mówią, ale nie ma konkretów w sprawie ułatwień dla przedsiębiorców. Nikt nie proponuje np. zmiany zasad płacenia VAT-u - powiedział Marcin Graczyk.

- Ok. 2,5 roku rządzi PO i słyszymy, że jest to taka prorynkowa partia i nic się nie zmienia. A Jarosław Kaczyński położył propozycję na stole - powiedział Błaszczak. - On ma konkretne pomysły. A Bronisław Komorowski jest... no cóż... odniosłem wrażenie, że w PO jest najsłabszym ogniwem. Gdyby wczoraj naprzeciwko Jarosława Kaczyńskiego siedział np. Radosław Sikorski to nawet ta debata miałby inny charakter - mówi Błaszczak. Wracając do gospodarki, zwraca się do Pomaski: Gdzie są te zmiany?

- Wie pan, w rok się da się wszystkiego zrobić. Wiemy, że jest jeszcze wiele do zrobienia... - mówi Pomaska.

Więcej o:
Komentarze (8)
Błaszczak vs Pomaska. "Kaczyński wywindował na 3+", "A Komorowski to najsłabsze ogniwo"
Zaloguj się
 • spluwa-orginal

  Oceniono 4 razy 4

  Gowno mnie obchodzi,co na temat debaty mysli PiS i PO.Kto wedlug nich wygral .
  To my ,narod,zadecyduje,kto bedzie Prezydentem.

 • asd-53

  Oceniono 1 raz 1

  JKaczynski mial juz swoje swietne pomysly , za ktore Narod mu podziekowal 2007 roku i badzcie pewni hi!~-pisowcy ze jest to aktualne.
  JKaczynski ma takie zapedy do wladzy jak pewien wasik w latach 30-stych XX wieku, napewno to jego idol i nie tylko Polska chce zawojowac ale cala Europa , dlatego potrzebna mu jest silna armia.
  JKaczynski do czego ty faktycznie zmierzasz, malo ci syjonizmu zydowskiego to jeszcze nazizm. Kim ty jestes, bo Polakiem napewno nie. Ludzie potrzebuja pokoju a nie wojen!!!!!!!!

 • sal-ta1

  Oceniono 3 razy 1

  Cóż innego można spodziewać się po człowieku zawodowo schlebiającym każdemu,który dobrze płaci.To sztuka,w której p.Błaszczak jest przykładnie biegły.Szlify w tej mierze zdobywał u boku A.Kicmana ; prezydenckiej miernoty rządzącej przez kilka lat u schyłku wieku Legionowem

 • masie8

  Oceniono 3 razy 1

  Nie zagłosuję na Jarka,bo kłamał/mówił,że jak PIS wygra nie będzie premierem/
  Zobaczę jak wygra Komorowski i jak PO w tym okresie będzie działać.Jeżeli się PO nie
  sprawdzi wówczas mamy niedługo wybory do sejmu,to możemy zagłosować np na SLD.

 • dyletant5

  Oceniono 5 razy 1

  gajowy juz tyle obiecal poczynajac od darmowej komunikacji skonczywszy na egipcie , zostalo mu jeszcze pokaz jak sie na Babe wchodzi i dzieci robi ..

 • loziniak

  0

  to nie prezydent zarządza gospodarką i nie musi mieć pomysłów na jej rozwój. co nie zmienia faktu że dobrze by było gdyby PO miało się czym pochwalić...

 • modraczek.2

  Oceniono 2 razy 0

  www.youtube.com/watch?v=5QwXYbMPYxA&feature=related

 • funny5

  Oceniono 5 razy -1

  Zalosny Blaszczak

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX