Wybory 2010. Kidawa-Błońska: Kaczyński w debacie bez "pazura"

Rzeczniczka sztabu Bronisława Komorowskiego uważa, że we wczorajszej debacie Komorowski był lepszy zwłaszcza jeśli chodzi o tematy poświęcone polityce zagranicznej i bezpieczeństwa. Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała, że występ Jarosława Kaczyńskiego był tym razem pozbawiony "pazura". Dodała również, że obydwaj politycy wykazali się jednak wiedzą na liczne tematy.
Debata prezydencka: runda I - polityka społeczna - pełny zapis | Runda II: gospodarka - pełny zapis | Runda III: polityka zagraniczna i sprawy bezpieczeństwa - pełny zapis

W jej ocenie bardzo ważne okazało się zapewnienie Bronisława Komorowskiego o pełnej współpracy prezydenta z rządem dla dobra kraju. Kidawa-Błońska zaznaczyła, że tego typu zapewnienia wpisują się w filozofię jej ugrupowania.

Rzeczniczka sztabu kandydata PO powiedziała na antenie "Sygnałów Dnia", że nie wiadomo jeszcze jaką formę będzie mieć kolejna debata prezydencka, która ma się odbyć w środę. Powiedziała, że nie można wykluczyć wprowadzenia formy wymiany zdań między kandydatami, jednak w tej sprawie żadne postanowienia jeszcze nie zapadły. Dodała również, że nad formą środowej dyskusji będą pracować sztaby obydwu kandydatów. Kidawa - Błońska liczy, że debaty pozwolą niezdecydowanym wyborcom na podjęcie decyzji i pójście na wybory.

Więcej o: