Tusk o "nikczemnikach z PiS": Lekceważą wszystko, co ważne

- Polacy wiedzą, że bogactwo, pluralizm i wolność to prawdziwe fundamenty nowoczesnej Polski. I my obronimy te fundamenty - mówił Donald Tusk na konwencji wyborczej PO we Wrocławiu. Lider Platformy nawiązał też do zarzutów PiS, jakoby jego fundacja "oszukała dzieci". - Nikczemnicy z PiS oplują i zlekceważą wszystko, co ważne - powiedział.
- Kiedy słucham polityków, którzy w XXI wieku mówią o jednym narodzie, jednej partii i jednym wodzu, to dedykuję im doświadczenia Gdańska, Wrocławia, Wilna czy Lwowa - mówił Tusk, przypominając słowa marszałka Piłsudskiego o "prawdziwym bogactwie Polski". - Istota polskości to wielobarwność, nowoczesność, tolerancja i Europa - dodał przewodniczący PO.

Komentując zarzuty PiS-u ws. fundacji "dar Gdańska", Tusk powiedział o dzieciach z Wrocławia, które po powodzi przyjechały na Pomorze na kolonie. - Te dzieci były już na dworcu, ale nie było komu zapłacić za ich pobyt. To ja zorganizowałem pieniądze. Nigdy nie mówiłem o tym publicznie, ale to jest prawdziwa solidarność i odpowiedź na niewybredny atak propagandystów z PiS - stwierdził.

WYBORY 2007

Nagraj swoje pytanie do polityków na wideo i wyślij do nas! Zadamy je na debacie!