Chcieli sprzątać plakaty, usłyszeli, że żadna partia tego nie robi. "Pierwszy raz ktoś o to spytał"

W ostatnich tygodniach komitety wyborcze zalały miasta plakatami, billboardami i ulotkami. Kampania minęła, mogłyby je posprzątać? Nic z tego.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Ustawowo partie mają 30 dni na usunięcie śladów po kampanii wyborczej. Wszyscy wiemy jednak, że porzucone plakaty zdarza się widzieć nawet kilka lat po wyborach. Działacze partii Razem chcieli oszczędzić tej wątpliwej przyjemności mieszkańcom Wrocławia i zaplanowali sprzątanie po swojej kampanii. Gdy poinformowali o tym administratora miejsc ogłoszeniowych, usłyszeli, że jeszcze żadna partia nie chciała po sobie sprzątać.

Razem Wrocław chce usunąć swoje plakaty. Mamy kilka wątpliwości regulaminowych, więc zadzwoniliśmy do operatora słupó...

Posted by Maciek Jabłoński on  27 październik 2015


- Pierwszy raz zdarzyło się, że ktoś o to spytał - przyznał w rozmowie z nami właściciel firmy-operatora słupów ogłoszeniowych. Dowiedzieliśmy się także, że do tej pory firma zdejmowała plakaty komitetów we własnym zakresie, bo "nie mogła czekać aż ktoś się zmiłuje".

Żeby zweryfikować te informacje, zadzwoniliśmy jeszcze do dwóch operatorów z innych miast. W warszawskiej firmie powiedziano nam, że nie ma sensu czekać aż komitety usuną plakaty i już wcześniej zakleja się je innymi reklamami. To samo powiedział nam administrator nośników reklamowych w Krakowie. Plakaty na nośnikach tej firmy były zaklejone już dzień po wyborach.

Operatorzy nie mają w tej kwestii złudzeń i starają się tak zaplanować kampanie reklamowe, by nowe plakaty można było rozkleić jak najszybciej po wyborach - usłyszeliśmy.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (157)
Chcieli sprzątać plakaty, usłyszeli, że żadna partia tego nie robi. "Pierwszy raz ktoś o to spytał"
Zaloguj się
 • antylitania_chwili

  Oceniono 88 razy 82

  Chciałbym, żeby Polacy zamiast snuć mocarstwowe plany i mega-wizje własnego zbawienia, najpierw ogarnęli ten skrawek rzeczywistości, który każdego z nich otacza. Ot, proste rzeczy, posprzątaj po sobie, swoim psie, wrzuć segregację do właściwego kosza, domknij co zastałeś domknięte etc. - niewyobrażalne ilu ludzi ignoruje takie sprawy... Jak tu potem wierzyć, gdy trąbią, że wszystko zmienią na lepsze...

 • dziadekjam

  Oceniono 81 razy 53

  Działacze partii Razem chcieli oszczędzić tej wątpliwej przyjemności mieszkańcom Wrocławia i zaplanowali sprzątanie po swoich plakatach. Gdy poinformowali o tym operatora słupa, w odpowiedzi usłyszeli, że jeszcze żadna partia nie chciała po sobie sprzątać.
  ======================================================================
  Trudno o lepszą rekomendacę dla Razem i podsumowanie dla reszty partii.

 • antropoid

  Oceniono 59 razy 47

  Na mojej ulicy do tej pory wiszą plakaty dudusia :)

  I tak jest zawsze. Takie "prawo" i "sprawiedliwość" jaki "porządek" syfiarzy.

 • kde44

  Oceniono 37 razy 29

  we wrocławiu, pewien [tu wstaw dowolną inwektywę], nr 1 z listy kukiza, pooblejał w różnych miejscach w mieście DRZEWA (!!!) taśmą samoprzylepną, żeby przykleić wątpliwej urody ogromną twarz kandydata. Za coś takiego powinno się dostać w pysk, a nie do sejmu. Ale hołota tego nie kapuje i głosuje na "sprytnego" kandydata...

 • white_lake

  Oceniono 29 razy 25

  to kolejny dowód na to, że Razem to partia ludzi cywilizowanych, stosująca sprawdzone demokratyczne standardy, w Szwecji jest nawet ustalona data, kiedy po wyborach WSZYSTKIE partie razem ;) sprzątają ten syf, jakiego narobiły w kampanii
  tylko że tam się dba o otoczenie, tam ludzie biorą odpowiedzialność za swoje działania

 • bezpocztyonline

  Oceniono 23 razy 21

  A nie można by ustanowić dolegliwych kar finansowych dla komitetów wyborczych, które w ciągu tygodnia od dnia wyborów nie usuną swoich plakatów?

 • alexmac

  Oceniono 22 razy 20

  Światopoglądowo jest mi do nich dość daleko, ale trzymam za nich kciuki. Oby więcej takich partii na lewicy i prawicy.

 • nienietak6

  Oceniono 18 razy 14

  A dlaczego nie karze się za naklejanie gdzie popadnie plakatów? Dziki kraj, jak zwykle, niestety.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX